Evropská komise opět vyšetřuje Google. Tentokrát za zvýhodnění Asistenta v chytrých telefonech

Mezi velkými firmami a regulátory to v poslední době vře téměř na všech frontách. Nyní agentura Reuters přišla se zprávou, že Evropská komise údajně vyšetřuje Google kvůli podezření, že společnost nutí výrobce smartphonů předinstalovávat jejich hlasového asistenta Google Assistant jako toho výchozího.

Komise aktuálně případ zkoumá a požádala přímo výrobce telefonů, aby jí poskytly případné důkazy, pokud by si společnost vynucovala předinstalování Gooogle Assistanta, nebo dokonce jeho exkluzivitu v podobě blokování konkurenčních hlasových asistentů. V případě, že by vyšetřování takové podezření potvrdilo, hrozila by společnosti Alphabet pokuta ve výši až 10 % z jejího globálního obratu. 

Google samozřejmě taková podezření pro Reuters hned důrazně popřel s tím, že výrobci telefonů si stejně jako samotní uživatelů mohou preferovaného hlasového asistenta vybrat. Navíc dodal, že na Androidu jsou na rozdíl od jiných platforem v tomto ohledu větší možnosti volby.

Aktuálně Google Assistant patří po boku Apple Siri a Amazon Alexa mezi nejrozšířenější hlasové asistenty na trhu. Podle analýzy serveru Statista je aktuálně využívá více než 4 miliardy zařízení a během příštích tří let by se jejich využití mělo ještě zdvojnásobit. Je logické, že by si Google z tohoto koláče chtěl nejvíce ukousnout, ale musí opatrně, aby tvrdě nenarazil. Ostatně v poslední dekádě si za podobná podezření z upřednostňování vlastních služeb vysloužil od Evropské komise pokuty za více než 8 miliard Euro.

Google brzy představí Pixel 6:

Diskuze (1) Další článek: Jaký je Microsoft Start na mobilu? Centrum se zprávami a hrami chce konkurovat Googlu

Témata článku: Google, Android, Smartphony, Google Assistant, Google, Siri, Hlasový asistent, Evropská komise, Kauzy, Evropská unie, Amazon Alexa, Euro, Asistent, Reuters, Výrobce, Alphabet, Podezření, Google Assistanta, Telefon, VnucováníVybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Hry zadarmo nebo se slevou: akce na závodní hry a Yooka-Laylee zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na závodní hry a Yooka-Laylee zdarma

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Režisér Neill Blomkamp pomáhá indie studiu s multiplayerovou střílečkou

Režisér Neill Blomkamp pomáhá indie studiu s multiplayerovou střílečkou

V rozhovoru s IGN prozradil režisér s láskou k videohrám více o své unikátní roli v týmu.

Oto Schultz
MultiplayerAkce
Vybíráme 17 nejlepších chytrých hodinek a náramků. Ceny začínají na tisícovce

Vybíráme 17 nejlepších chytrých hodinek a náramků. Ceny začínají na tisícovce

** Nositelnosti jsou specifická kategorie, vybírají se jinak než mobily ** Co model, to charakter, unikátní mix vlastností, parametrů a funkcí ** Od jednoduchého náramku po našlapané sporttestery

Martin Chroust
VánoceNositelnosti