Exkluzivně: levná a tenká Motorola C257 naživo (první pohled)

Motorola dlouho chystala své podzimní novinky. Teď je čas ukázat trhu připravenou dávku „Ameriky“. První vlaštovkou je model C257, dříve označovaný jako Borneo-Blade. Jde o verzi bez fotoaparátu a jako první vám přinášíme živé fotografie.
Exkluzivně: levná a tenká Motorola C257 naživo (první pohled) | wikipedia
Kapitoly článku

V březnu tohoto roku se v diskusním fóru na serveru Mobile-Files.com objevily první fotografie nové levné Motoroly. Tehdy byla označována ještě jako Borneo-Blade, dnes již víme, že v prodeji ponese na svém těle štítek s nápisem C261.

   
Motorola Borneo-Blade (C261) na obrázcích z Mobile-Files

Sestra bez oka na zádech

Ve stejné době se Motorola svěřila, že současně se jmenovaným modelem by měl na trh přijít i levnější typ bez fotoaparátu. A právě ten se nám podařilo získat pro pořízení několika snímků a alespoň letmé seznámení.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Fotografie Motoroly C257

Vzorek, který máme v ruce, zatím není finální, takže o funkcích a nabídce se nebudeme příliš rozvádět. Buďte třeba shovívaví k dílenskému zpracování – jde o prototyp. Podoba je ale ve fázi, v jaké telefon najdeme ve výkladních skříních prodejen.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Telefon ze všech stran

Motorola C257 má jednoduché tvary „zaoblené tatranky“. Okolí displeje a ovládací část telefonu zůstaly v černé barvě, většina těla je potom vyrobena z hladkého stříbrného plastu. V místech, kde je na C261 optika VGA fotoaparátu, tam se u C257 nachází mřížka hlasitého reproduktoru. Na zadní straně najdeme už jen kryt baterie s kapacitou 820 mAh.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Srovnání velikosti s platební kartou telefon v ruce

Hladké boky

Po celém obvodu telefonu nenarazíte na jediný ovládací prvek. Jen vpravo je pryžová krytka konektorů pro nabíječku a osobní handsfree. Nahoře si našlo místo očko pro uchycení poutka anebo šňůrky na krk.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Hrany jsou opravdu hladké konektory na pravé straně

Celou horní polovinu přední části kryje hladké sklíčko. Klávesnice je vyrobena z tvrdého průhledného plastu a spodní strana tlačítek je černá. Prosvítají jen čísla a písmena. Podsvětlovací diody jsou červené a dostatečně silné na to, aby se ve tmě dobře pracovalo.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Polovinu přední strany telefonu zabírá krycí sklíčko • podsvětlení klávesnice

Napravo a nalevo pod displejem jsou kontextová tlačítka, kterým lze přiřadit některé z funkcí nabídky. Hlavní ovládací klávesa je čtyřsměrná a uprostřed je tlačítko pro vyvolání nabídky v závislosti na sekci menu, ve které se uživatel nachází.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Několik pohledů na klávesnici

Pasivní, ale dobrý displej

O obraz se stará 128 × 160 bodů na ploše o velikosti 28 × 35 milimetrů. Displej zvládne zobrazit 65 tisíc barev. I když je vyroben technologií CSTN, jde rozhodně o to lepší mezi pasivními displeji. Slušný kontrast a výborný jas, to jsou přednosti displeje Motoroly C257.

Klepněte pro větší obrázek
Displej ve tmě

Vyzvánění je dvaatřicetihlasé a díky tomu, že je reproduktor poměrně velký a silný, i dostatečně hlasité. Zajímavé je umístění mikrofonu – najdeme jej v levém dolním rohu klávesy „křížek“. V průběhu hovoru lze aktivovat hlasité handsfree anebo vypnout mikrofon.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mřížka reproduktoru a pojistka zadního krytu

Nahrávky hovorů nelze pořídit, ani by je nebylo kam ukládat. Vnitřní paměť je totiž malá, má pouhých 1,2 MB. Továrně nastavené obrázky a melodie půjdou rozšířit jen o obsah, který stáhnete z webu anebo obdržíte přes MMS.

Kraj zvaný Motorola

Nabídka je klasická „motorolí“. Hlavní menu může být zobrazeno v matici, anebo jako seznam. K dispozici je několik barevných témat. Editor textových zpráv pracuje s predikcí slovníku iTap a umí odeslat SMS, EMS i MMS zprávy. Do telefonu se vejde celkem sto textovek.


Ukázka hlavní obrazovky a maticové nabídky

Do adresáře se vejde 100 čísel, kontakty lze řadit do skupin. Vyhledávání funguje na principu postupného psaní prvních tří písmen. Wapový prohlížeč přenáší data přes GPRS třídy 8 a rozumí si i s jednoduchými internetovými stránkami.

 
Adresář • vyhledávání kontaktů • přidávání položek v adresáři

Žádné „na růžích ustláno“

Motorola uvedením modelu C257 oživí nabídku levných telefonů své řady „C“, z nichž většina se už neprodává. V silné konkurenci bude třeba nastavit zajímavou cenu. Ta by ve verzi bez fotoaparátu podle našeho názoru neměl přesáhnout hranici pěti tisíc korun, spíše ji odhadujeme ještě nižší. Model C257 to ale nebude mít lehké – mezi uživateli se teď zabydlují Sony Ericsson J300i a Nokia 6030, o výhodném poměru ceny a výkonu u telefonů Siemens ani nemluvě. Motorola C257 by se u nás měla začít prodávat v průběhu října.


Motorola C257 ve zkratce:

  • rozměry a hmotnost: 109 × 49 × 14,5 mm, 85 g
  • konstrukce: klasická
  • barevné provedení: černo-stříbrná
  • pásma GSM: 900/1 800 MHz nebo 950/1 900 MHz
  • displej: pasivní CSTN, 65 536 barev, rozlišení 128 × 160 obrazových bodů
  • vyzvánění: polyfonie s 32 hlasy
  • paměť: 1,2 MB vnitřní paměti, bez slotu pro paměťové karty
  • připojení k internetu: GPRS třídy 8, CSD, WAP 2.0
  • kapacita baterie: 820 mAh


Ve druhé kapitole najdete všechny fotografie Motoroly C257 včetně dalších snímků nabídky
Kapitoly článku

Témata článku: Motorola, Motorola C257, Nokia 6030, Sony Ericsson J300i, Motorol, První pohled, Pohled, Motor


Určitě si přečtěte

Na práci i pro zábavu. Vybíráme 12 nejzajímavějších tabletů pod stromeček

Na práci i pro zábavu. Vybíráme 12 nejzajímavějších tabletů pod stromeček

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 12 nejlepších modelů ze všech cenových kategorií ** Cena použitelných tabletů začíná na dvou tisících korunách

Martin Miksa | 40

Testujeme Samsung Galaxy S21 Ultra: Když chcete smartphone bez kompromisů

Testujeme Samsung Galaxy S21 Ultra: Když chcete smartphone bez kompromisů

** Včera jej Samsung představil, dnes pro vás máme první dojmy ** Galaxy S21 Ultra je povedené univerzální zařízení od Samsungu ** Líbit se vám bude foťák i podpora stylusu

Martin Chroust | 72

Samsung Galaxy S21 Ultra: Klenot vyšperkovaný dvěma teleobjektivy

Samsung Galaxy S21 Ultra: Klenot vyšperkovaný dvěma teleobjektivy

** Pokud chcete to nej, chcete Galaxy S21 Ultra ** Špičkový foťák doplňují dva teleobjektivy a 100× Space Zoom ** Překvapivým bonusem je dotykové pero S Pen

Martin Chroust | 95