Facebook dělá první kroky ke sloučení Instagramu s Messengerem

Facebook dělá první kroky ke sloučení Instagramu s Messengerem

Už dlouho se mluví o tom, že Facebook propojí WhatsApp, Messenger a Instagram do jediné a konečně to vypadá, že začíná celou akci rozjíždět. Uživatelé Instagramu v USA dostávají upozornění, aby se ke svým účtům připojili pomocí Facebook Messengeru.

Klepněte pro větší obrázek
Ikonu papírové vlaštovky nahradí ta s logem Messengeru.

Změnilo se uživatelské prostředí pro zprávy v Instagramu. Ikonu papírové vlaštovky nahradila ta z Messengeru a odtamtéž pochází i nové funkce včetně barevných chatů, reakcí s libovolnými emoji a gestem přejetí prstu pro odpověď na jednotlivých zprávách. Instagram uživatelům říká, že sloučení s Messengerem je prozatím volitelné a mohou jej mohou odmítnout. Jak však poznamenal The Verge, i poté mohou přijímat zprávy od uživatelů Facebooku.

Výhody jsou zřejmé – ke komunikaci v různých službách nebudete muset přepínat mezi aplikacemi. Dokonce bude stačit mít nainstalovanou jen jednu aplikaci, přitom budete na příjmu i v dalších dvou. Zde je ale trošku háček se zabezpečením a šifrováním, a to zejména v aplikaci WhatsApp, který je vázán na telefonní číslo. Také proto je sloučení prováděno nejdříve mezi Instagramem a Messengerem.

Diskuze (1) Další článek: Sony vydá speciální verzi Xperie 1 II. Přinese matná záda, Dual SIM a 12GB RAM

Témata článku: Aplikace, Facebook, USA, WhatsApp, Instagram, Messenger, Facebook Messenger, Sloučení, Uživatelé, Papírová vlaštovka, Vlaštovka, Meš


Určitě si přečtěte