Facebook Messenger dostává nové zkratky. Ztiší zprávy, zaplatí nebo pošlou ASCII art

  • Meta představila zkratky pro Facebook Messenger
  • Rychlé příkazy zefektivní a zrychlí používání
  • Během roku budou přibývat a některé se podívají i do Instagramu

Meta představila šikovnou novinku pro svoji mobilní aplikaci Facebook Messenger. Jsou jí rychlé zkratky. O co jde? Pravděpodobně už dnes v hromadných konverzacích jednu zkratku využíváte, jen si to možná neuvědomujete. Jde o označení konkrétního uživatele napsáním znaku @. Poté přijde upozornění přímo dotyčnému a ví, že se obracíte přímo na něj.

Klepněte pro větší obrázek
Stačí krátká zkratka a můžete uživatelům posílat tiché zprávy.

Nyní Meta možnosti zkratek rozšiřuje. Podobným případem bude zkratka @everyone, po jejímž zadání budou upozorněni úplně všichni v konverzaci. To se hodí v případech, kdy mají účastníci konverzace zapnutá upozornění jen na označení svého jména. Zatím není jasné, zda bude označení „everyone“ stejné pro všechny země, nebo zda Meta zkratku lokalizuje pro každý jazyk zvlášť. 

Tiché zprávy a rychlé platby

Ještě praktičtější však může být opačná zkratka /silent (později bude dostupná i pro Instagram v zápisu @silent). Tato zkratka funguje přesně naopak. Pokud psaní textu zahájíte touto zkratkou, žádnému z členů konverzace po odeslání nevyskočí upozornění na zprávu a jen se tiše přidá do konverzace. To se může hodit například při psaní textu pozdě v noci, nebo pokud jde o pracovní konverzaci, kde nechcete kolegy vyrušovat mimo pracovní dobu.

Pro uživatele v USA je připravena ještě užitečnější zkratka pro rychlé platby. Po zadání zkratky /pay budou moci dotyčnému rychle odeslat libovolnou částku.
Pro milovníky animací si Meta připravila i zkratku /gif. Tu stačí jen doplnit výrazem vystihující téma a rovnou na vás vyjede celý seznam tématických animací, aniž byste museli zdlouhavě přecházet do sekce gifů. 

Komu nestačí gify ani emoji, bude moci rychle odesílat i vybrané reakce jako tzv. „kaomoji“. To je japonská variace na emoji využívající na řádku za sebou poskládaných znaků v ASCII tabulce. První dvě podporované budou /shrug zobrazující reakci ¯\_(ツ)_/¯ _ a /tableflip reprezentující (╯°□°)╯︵ ┻━┻. Pokud v těchto „paznacích“ žádný obrázek nevidíte, netrapte se. Nejste sami.

Zkratky by měly začít v aplikaci brzy fungovat, jen v případě GIFů a reakcí v ASCII art si uživatelé iPhonů ještě chvíli počkají. Meta ovšem slibuje, že tímto teprve začíná a v průběhu roku budou aplikace přibývat další zkratky.

Meta představila službu Facebook Campus pro studenty:

Zdroj: Meta

Diskuze (4) Další článek: WhatsApp výrazně vylepšuje hlasové zprávy. Dovolí pauzovat nahrávání a poslouchat mimo konverzaci

Témata článku: , , , , , , , , , , , Uživatelé, ASCII, Konverzace, ASCII art, Facebook Messenger, F +, Zkratka,