Facebook připravuje chytré hodinky s odnímatelným displejem a dvěma foťáky

Facebook již několik měsíců pracuje na nových chytrých hodinkách, kterými chce konkurovat Apple Watch. Magazín The Verge zveřejnil v uplynulém týdnu podrobnosti, podle nichž by zařízení mělo mít odnímatelný displej se dvěma fotoaparáty.

Je celkem logické, že hodinky z dílny provozovatele největších sociálních sítí budou podporovat vlastní platformy. Jednou z očekávaných funkcí tak je snadné sdílení pořízených fotek na Facebooku, Instagramu a přes komunikační aplikaci WhatsApp.

Chytré hodinky od Facebooku

Fotoaparát na horní straně hodinek má primárně sloužit k videohovorům. Druhý foťák s automatickým ostřením se má nacházet na vnitřní straně, a abyste jej vůbec mohli použít, bude nutné „vyloupnout“ tělo hodinek z nerezového rámečku. Kromě focení bude tento fotoaparát schopný natáčet videa v rozlišení až 1080p.

Z mnoha předpokládaných funkcí můžeme jmenovat možnost posílání zpráv prostřednictvím Facebook Messengeru či WhatsAppu. Očekává se také, že hodinky budou mít funkce pro sledování zdravotního stavu, např. monitor srdečního tepu, a poběží na nich upravená verze systému Android.

Předchozí zvěsti naznačovaly, že budou hodinky  vybaveny mobilním připojením LTE, takže ke svému provozu nebudou vůbec potřebovat telefon. Facebook hodlá mířit především na uživatele, kteří chtějí využívat jeho služby, aniž by museli být závislí na dvou dominantních mobilních platformách Googlu či Applu.

Zájem Facebooku o vytvoření chytrých hodinek se datuje nejméně několik let zpět. V roce 2019 uvažoval o akvizici společnosti Fitbit, kterou však nakonec koupil Google. Od té doby provozovatel sociálních sítí utratil zhruba miliardu dolarů za vývoj první verze hodinek, a podle člověka obeznámeného s touto záležitostí pracují na tomto projektu stovky lidí.

Získá Facebook důvěru zákazníků?

Plánované zařízení je prvním pokusem Facebooku o vydání nositelného zařízení, čímž by otevřel další oblast soupeření s Applem. A to v době, kdy se oba technologičtí giganti již delší dobu střetávají na jiných frontách. Facebook má zatím v oblasti hardwaru velmi neuspokojivé výsledky – „jeho“ telefon HTC z roku 2013 byl doslova propadákem.

Vzhledem k dosavadním problémům Facebooku, týkajících se shromažďování údajů a ochrany soukromí (viz kauza WhatsApp), bude pro mnoho potenciálních zákazníků velkou otázkou, zda chtějí používat chytré hodinky navržené právě Facebookem, zejména takové, jež jsou vybavené několika foťáky a mikrofonem.

Budoucí iterace chytrých hodinek od Facebooku budou sloužit jako klíčové vstupní zařízení pro brýle pro rozšířenou realitu, na kterých firma také pracuje. Facebook chce uvést chytré hodinky na trh v létě příštího roku a jejich cena by se měla pohybovat kolem 400 dolarů, tedy v přepočtu asi 8 300 Kč.

Diskuze (7) Další článek: Nabídky operátorů v červnu: zajímavé akce, fialový iPhone a náramek za korunu

Témata článku: Android, Chytré hodinky, Apple Watch, Hodinky, Facebook, Fitbit, Sociální sítě, Fotoaparát, Smartwatch, WhatsApp, Nositelnosti, Instagram, Zařízení, The Verge, Facebook Messenger, Displej, Foťák


Určitě si přečtěte

RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

** Hezký displej, stereo redoruktory a odolnost IP53 ** Dobrá výdrž a rychlé dobíjení i spolehlivost čtečky otisků ** Vadou na kráse (a zejména funkčnosti) je chybějící NFC

Jakub Vrbacký | 32

Jakub Vrbacký
Nižší třídaRecenze
Skvělá zpráva pro řidiče: Mapy.cz podporují Android Auto
Karel Kilián
Android AutoMapy.czSeznam.cz
T-Mobile rozdává data. Zdarma, pro všechny, bez omezení objemem či rychlostí
Filip Kůžel
Neomezená dataZdarmaT-Mobile
Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety
Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid
RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze