Facebook Shops pomůže malým podnikatelům. Bude i na Instagramu a WhatsApp

Facebook ohlásil novinku v elektronickém obchodování nazvanou Facebook Shops. Společnost službu prezentuje jako možnost pro firmy vytvořit jeden jediný obchod, který bude fungovat napříč jejími hlavními tituly, tedy mateřskou aplikací Facebook, ale i Instagramem a komunikačními službami Messenger a WhatsApp.

Facebook to sdělil na svém blogu, kde uveřejnil veškeré podrobnosti. Zdůraznil i fakt, že za spuštěním stojí i situace celosvětové pandemie koronaviru a to, jaký měla dopad zejména na malé podnikatele. Pomocí tohoto nástroje umožní větší dosah a zákazníkům poskytne snadnější objevování ale i nakupování – a to přímo v příslušném titulu.

Vytvoření obchodu je bezplatné, v editoru si můžete určit kompletní vzhled, nebude chybět ani zákaznický servis nebo živá videa. Novinka je zatím ve fázi testování a její plošné zavádění do aplikací se chystá během léta letošního roku. A Facebook na ni poměrně sází, protože podle uvedených informací má ikona Facebook Shopu např. v aplikaci Instagram nahradit tu s vaší aktivitou. A to se jistě mnohým nebude úplně zamlouvat. Nabídky se budou zobrazovat i v příbězích nebo formou reklam.

Váš názor Další článek: Samsung má telefon s technologií kvantového šifrování. Bezpečnější smartphone nenajdete

Témata článku: Aplikace, Facebook, WhatsApp, Messenger, Sociální sítě, Instagram, TWS, Novinka, Podnikatel, Malý podnikatel, Zavádění


Určitě si přečtěte

Vodafone mění firemní slogan a snižuje cenu pevného internetu na polovinu
Jan Láska
InternetAkční nabídkaVodafone
RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze
AAWireless: malá krabička, která zpřístupní Android Auto i bez kabelu
Jan Láska
Chytré autoAndroid AutoPro řidiče
Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety
RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

** Design a modrá barva je parádní, to se musí nechat ** Výkony ultraširokého foťáku jsou slabé, škoda ** Telefon má čistý Android 11, ten ale bude potřebovat péči

Jakub Michlovský | 16

Jakub Michlovský
Android OneRecenze