Falešný poplach. Mysleli, že je sleduje cizí AirTag, ve skutečnosti šlo jen o chybu Applu

Když Apple před rokem představil trackující zařízení AirTag, asi nikdo nečekal kolik pozornosti se dočká a jaké bude mít využití. Kolem tohoto malého příslušenství už vzniklo mnoho kauz jako krádeže aut či stalking. Nyní to ale vypadá, že si na problémy zadělal i sám Apple.

Klepněte pro větší obrázek
Některým uživatelům začal telefon hlásit cizí AirTag i mimo jejich domov (obr.: The Wall Street Journal)

Jak upozornil deník The Wall Street Journal, v poslední době totiž významně přibývá případů falešných upozornění, ve kterých jsou uživatelům hlášeny cizí AirTagy z okolí. Jedná se zřejmě o chybu v systému Applu, který je nyní nastavený tak, že na iPhonu na pozadí hlídá, zda se jeho majitele nesnaží někdo sledovat nastrčeným AirTagem.

U některých uživatelů ale začal nově iPhone oznamovat přítomnost AirTagů, které jsou v jiném domě nebo i ulici a to například uprostřed noci. Vzdálenost je přitom jasně vidět vždy na mapě, znázorněná červenou linkou, takže bystrý uživatel snadno zjistí, že jde o falešné upozornění. Přesto jde ale o velice nepříjemnou chybu, která může mnohé snadno zmást.

K chybě se pro deník vyjádřil i Apple, jehož mluvčí uvedl, že upozornění se můžou týkat případů, kdy iPhone může chytat okolní Wi-Fi sítě, čímž mohou být zmateny jeho polohové služby. Jak potenciální opravu chyby uvedl vypnutí a opětovného zapnutí Wi-Fi při spuštěných polohových službách. Je důležité zmínit, že v poslední době Apple provedl u tohoto malého přístroj významnou aktualizaci a v posledních týdnech oznámil velké změny, které mají pomoci ve zneužívání AirTagu. Evidentně ale má stále dost práce před sebou.

Ztratili jsme a našli Apple AirTag:

Diskuze (28) Další článek: Nabídky operátorů v květnu: Slevy na Samsung, nové barvy iPhonů a vlajková loď OnePlus

Témata článku: Apple, Smartphony, Bluetooth, Příslušenství, AirTag, Lokátor, Tracker, Chyba, Upozornění, Poplach, The Wall Street Journal, Uživatelé, Falešný poplach