Xiaomi Amazfit Neo: Retro design skrývá moderní funkce a brutální výdrž baterie. Ani cena není k zahození...

Nové chytré hodinky Xiaomi Amazfit Neo spojují design digitálek Casio z 80. let a výdrž baterie až 28 dní. Za úsporou energie stojí hlavně displej s technologií STN a úhlopříčkou 1,2". Je sice jen černobílý, zato se nevypíná, informace jsou neustále zobrazené. Jen ve tmě musíte aktivovat podsvícení – buď tlačítkem, nebo zvednutím hodinek před obličej.

Jednoduchá grafika na displeji může svádět k tomu, že jednoduchá bude i výbava, ale hodinky počítají kroky, nonstop sledují srdeční tep, měří kvalitu spánku, ze všech hodnot vypočítají hodnotu osobní výkonnosti PAI a nechybí ani notifikace z mobilu (nutno však dodat, že jsou značně zjednodušené na příchozí hovor a počet doručených zpráv). Co naopak chybí, je GPS, nelze tedy počítat s měřením sportovních aktivit.

Díky plastovému pouzdru váží hodinky pouhých 32 gramů, tělo je utěsněné a vodotěsné do 5 ATM. Nové Amazfit Neo stojí 50 dolarů, tedy asi 1 400 Kč, čínské e-shopy je začnou distribuovat v prvních zářijových dnech.

Diskuze (22) Další článek: Magic the Gathering se hrne do mobilů. Stihne to již s expanzí Zendikar Rising?

Témata článku: Xiaomi, , , , , , , , Odbavení, Stisknutí tlačítka, Look, Kávovar, Mytí rukou, Walkie Talkie, Chip, Pilota, Scooter Pro, Javor, Foukání, Součást systému, Taktika, Minutes, Baby, Úhel záběru, Pokyn,