Finové čtyřky nikdy nepoužívali, ale letos v Barceloně zřejmě představí Nokii 4

Finové čtyřky nikdy nepoužívali, ale letos v Barceloně zřejmě představí Nokii 4

Finská Nokia měla svého času nejkošatější portfolio mobilních telefonů na světě. Ale ani v dobách svého největšího rozkvětu nikdy nesáhla po značení telefonů začínajícího čtyřkou. Řadu 4xxx záměrně vynechávala a pokud už se čtyřka někdy v názvu objevila, bylo to na méně nápadném místě (např. Nokia 6234 nebo Nokia 5140).

Klepněte pro větší obrázek
Je tohle chystaná Nokia 4? (Foto: NokiaPowerUser.com)

Důvod byl prozaický – číslice 4 je v některých asijských zemích považována za nešťastnou nebo může symbolizovat smrt. Této spojitosti už se ale nejspíš „nová Nokia“ v rukou HMD Global neobává, a tak podle portálu NokiaPowerUser.com v Barceloně představí model střední třídy Nokia 4. Nakonec, v Číně má výrobce trochu jiné portfolio, a tak tam model se čtyřkou vůbec uvádět nemusí.

Nokia 4 se má zařadit do nižší střední třídy, ovšem pohánět ji má nový procesor Snapdragon 450, který má být až dvakrát výkonnější než Snapdragon 430, jenž používá Nokia 5, takže může jít de facto o nástupce tohoto modelu. Další podrobnosti v tuto chvíli známé nejsou, ale spekuluje se, že Nokia 4 rozhodně nebude jedinou finskou novinkou představenou v Barceloně.

Nokia 4 se může stát nástupnickým modelem loňské Nokie 5:

Diskuze (13) Další článek: Huawei ukáže na MWC novou generaci tabletů. Nejvyšší model má mít i stylus

Témata článku: Nokia, Smartphony, Čína, HMD Global, Střední třída, Spekulace, MWC, Portfolio, Barcelona, Veletrhy, Xpress-on, Nokia 8110 4G (2018), Čtyřka, Asijská země, Model, Bar, Pře, Fin, NokiaPowerUser, Nástupnický model, Nový procesor, Mobilní telefon


Určitě si přečtěte