Finský startup prodal 1 milion repasovaných mobilů. Pro fanoušky připravil soutěž o iPhone 12

Finský startup Swappie, zabývající se prodejem repasovaných iPhonů, slaví důležitý milník. Od roku 2016, kdy začal podnikat v oblasti re-commerce, neboli cirkulární ekonomiky, prodal 1 milion repasovaných smartphonů značky Apple. Firma od srpna 2021 působí také v Česku.

Na oslavu dosažení milionového milníku vyhlásilo Swappie soutěž o pět poukazů v hodnotě 1 200 eur na nákup telefonu Apple iPhone 12 nebo příslušenství z nabídky Swappie. Fanoušci se mohou zapojit pomocí zaslání fotky krabičky Swappie, kterou buď získali při nákupu repasovaného telefonu, nebo si ji mohou vyrobit doma sami. Více podrobností k soutěži naleznete přímo na stránkách Swappie.

Nejrychleji rostoucí startup v Evropě

Swappie je finská firma a podle Financial Times se stala nejrychleji rostoucím evropským startupem roku 2022. Od svého založení v roce 2016 expandovala už do 15 zemí včetně České republiky a získala investice v hodnotě přes 3,6 miliardy korun. Růst firmy podporuje společenská poptávka po udržitelné ekonomice a také snaha domácností šetřit zbytné výdaje v souvislosti s rostoucí inflací i cenami potravin a energií.

Klepněte pro větší obrázek
Swappie má v Evropě vlastní fabriky na repasování starých iPhonů

Tržby firmy na evropském trhu meziročně vzrostly v roce 2020 ze 765 milionů korun na 2,4 miliardy a díky dalším investicím, které dohromady převyšují 3,6 miliardy korun, se podíl společnosti na trhu dále zvyšuje. V Česku působíme jen několik měsíců, ale i přesto jsme se setkali s velmi pozitivním přístupem spotřebitelů a země se stala jedním z největších překvapení celé expanze,” říká Michaela Mackovičová, country manager Swappie pro Českou republiku a Slovensko.

Jak funguje služba na nákup repasovaných iPhonů:

Hlavní misí startupu je rozšiřovat myšlenku cirkulární ekonomiky na trhu s chytrými telefony, a to prostřednictvím webové platformy pro prodej i výkup telefonů. „Naše filozofie se skládá ze čtyř základních pilířů. Redukujeme elektronický odpad, znovu využíváme funkční součástky, recyklujeme materiály a opravujeme všechny telefony v našich vlastních továrnách. iPhony navíc doručujeme v udržitelných obalech,” dodává Mackovičová.

Váš názor Další článek: Už vás nebaví okoukané ikony aplikací na iPhonu? Tady je návod, jak je snadno změníte

Témata článku: iPhone, Recyklace, Investice, Repas, Udržitelnost, Start-up, Financial Times, Pro +, Soutěž, Mobil, Nákup, Ekonomika, Slovensko, Telefon, Česká republika, Evropa, Apple iPhone na Heureka.cz