FitBit dostane vylepšené měření EKG. Arytmii srdce pozná i bez ručního měření

Měření srdečního tepu je dnes již poměrně běžnou součástí i těch levných hodinek či chytrých náramků. Díky tomu jsou schopny efektivně měřit spálené kalorie, spánkovou aktivitu a mnoho dalšího. Poslední roky se však cílem výrobců stala do měření EKG a pravidelnosti srdečního rytmu. To však přináší jednak technologické, ale i legislativní výzvy.

Fitbit Sense Fitbit Sense
nabízí 1 obchod za ceny od 5 489 Kč
Srovnat ceny na Živě

Lídrem v tomto je Apple, který byl první, které do běžné chytré elektroniky dokázal měření EKG implementovat a postupně se přidali další. Vše pak ještě závisí na stylu měření. Některé zařízení vyžadují aktivní měření, tedy takové, že tzv. fibrilaci síní zvanou také jako atriální fibrilaci (AFib) dokáží detekovat účelně manuálním měřením. O krok dál jsou pak zařízení, která fibrilační problémy dokáží detekovat pasivně na pozadí a těch už tolik není.

Nyní se podobným úspěchem pochlubil Google, jehož dceřiná firma Fitbit nyní konečně získala v USA certifikaci od FDA (amerického Úřad pro kontrolu potravin a léčiv). Schválení zde předcházely dlouhé měsíce testování, kterého se zůčastnilo přes 400 tisíc účastníků. Algoritmy Fitbitu přitom dokázaly fibrilaci síní správně detekovat v 98 % případů.

Firma tak konečně získala povolení tyto algoritmy použít i u svých produktů, kde umožní stále měření během dne. Google zatím neupřesnil, kdy a na která zařízení se tato funkce podívá. Ale jisté zatím je, že je bude moci využít zatím pouze na území USA. Ze zařízeních Fitbitu pak připadů v úvahu podpora u jediných dvou zařízení - Fitbit Sense a Charge 5, které umí měřit EKG. Je tedy pravděpodobné, že časem se nová funkcionalita aktivuje s nějakou z budoucích aktualizací.

Měření EKG na chytrých hodinkách od Samsungu:

Diskuze (2) Další článek: O2 slučuje benefity do jediného programu Radosti. Zákazníci ho najdou v aplikaci

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Google, , , , , , , , , , Arytmie, FIT, Zařízení, Fitbit Sense, Srdce, Notifications, F +, Fibrilace síní,