Fixed Smile je drobeček, který vám najde ztracené věci

Zapomínáte často klíče nebo jiné drobnosti? Existují chytré doplňky, které mohou vaše věci pohlídat. Vyzkoušeli jsme Bluetooth přívěsky Fixed Smile.

Na pohled se jedná o nenápadné zařízení s rozměry 3 × 3 centimetry a tloušťkou jen pár milimetrů. Na těle najdete ouško pro uchycení, tlačítko a kulatou diodu. Z Google Play/Apple App Store stáhnete aplikaci Fixed Smile, přes Bluetooth spárujete přívěsek s mobilem a umístíte jej třeba na klíče. Pokud se klíče vzdálí od telefonu a přeruší se spojení, okamžitě se to dozvíte.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ukázka aplikace.

Přívěsků můžete mít s telefonem spárováno více (omezení je na straně mobilu), takže oceníte možnost si je přejmenovávat a vyfotit. Aplikace průběžně ukazuje stav každého připojeného hlídače, vidíte stav baterie a také poslední zaznamenanou polohu. Kdykoliv můžete připojený Smile „prozvonit“, což urychlí hledání peněženky po bytě. Sledování lze pozastavit (buď manuálně pro každý Fixed Smile zvlášť případně automaticky ve zvolený čas nebo dle GPS ve zvolené lokalitě, telefon vás tedy nebude upozorňovat třeba v noci nebo doma), nebo můžete přívěsek označit za ztracený. Pokud s ním appka v budoucnosti obnoví spojení, hned vás upozorní.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Fixed Smile používám několik týdnů a vše funguje skvěle. Pokud omylem vypnete Bluetooth, appka vás okamžitě upozornění. Díky GPS v telefonu systém průběžně zaznamenává polohu jednotlivých hlídačů, takže v aplikaci vidím, kde jsem měl danou věc naposledy. Často využívám i obrácené prozvonění – na dvojitý stisk tlačítka na přívěsku se naopak ozve telefon. Skvělé.

Baterie by dle výrobce měla vydržet rok, poté si ji sami můžete vyměnit. Fixed Smile má skvělou myšlenku, kterou se výborně povedlo převést do praxe. Další informace najdete přímo na oficiálních stránkách produktu, cena jednoho Fixed Smile se pohybuje kolem 500 korun.

Diskuze (21) Další článek: Sharp chystá velký comeback do Evropy. Uvedeno má být pět nových smartphonů

Témata článku: GPS, Příslušenství, Bluetooth, Fixed, Aplikace, Zvolený čas, Klíč, Dvojí stisk, Chytrý doplněk, Kter, Telefon, Díky GPS, Skvělá myšlenka, Drobeček, Hlídač, Oficiální stránka, Dvojitý stisk, Tlačítko, PřívěsekTrilogie Assassin

Trilogie Assassin's Creed Chronicles je k dostání zdarma na Ubisoft Connect

Ubisoft pokračuje v oslavách jeho 35. výročí od založení společnosti a tentokrát rozdává zdarma hned celou trilogii plošinovkového asasína.

Martin Nahodil
Hry zdarmaAssassin's CreedPC
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které si můžete zahrát mezi svátky

15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které si můžete zahrát mezi svátky

Nejen na PC, ale i na konzolích bylo letos co hrát. Kromě velkých kousků došlo i na pár menších překvapení, které vás přes svátky bez problému zabaví.

Martin Nahodil
Konzole
Vybrali jsme 15 výborných levných smartphonů pod stromeček. Jsou čím dál lepší

Vybrali jsme 15 výborných levných smartphonů pod stromeček. Jsou čím dál lepší

** Levné smartphony se už dávno staly spotřebním zbožím ** Použitelný telefon se dá koupit už za dva tisíce korun ** Vůbec poprvé se do výběru dostaly telefony s 5G

Martin Miksa
Nižší třída
Vybrali jsme 15 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu. Pod stromečkem udělají radost

Vybrali jsme 15 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu. Pod stromečkem udělají radost

** Hledáme smartphone, který nestojí jmění, ale přitom je kvalitní ** Podle hlediska ceny a výkonu jsme vybrali 15 nejvýhodnějších modelů ** Připravte si šest až třináct tisíc korun

Jan Láska
Střední třídaSmartphonyNákup a ceny
Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy