Fjorden je MagSafe doplněk, který iPhonu dodá fyzické ovládání fotoaparátu

MagSafe u iPhonu kromě nabíjení dovolil výrobcům příslušenství přinášet originální a praktické doplňky k telefonům. Jedním z nich je také norský projekt Fjorden. Ten si dal za úkol k iPhonům, které jsou proslulé kvalitními fotoaparáty, přinést také fyzické ovládání kamery, jako to fotografové znají z běžných foťáků.

K ovládání fotoaparátu je určen samostatný modul s příjemnou úpravou. Uživatel zde na najde praktické vychytávky, jako je dvoupolohová spoušť fotoaparátu, kolečko pro změnu expozice, ISO či ostření. Šikovné je i programovatelné multifunkční tlačítko, které můžete využít ke spuštění portrétního režimu, selfie, zapnutí blesku či dalších fotografických funkcí. Chybět nemůže ani ovládání zoomu fotoaparátu telefonu.

Funguje i se staršími iPhony bez MagSafe

Vzhledem k tomu, že některé z funkcí aplikace fotoaparátu na iPhonu nenabízí, bude doplněk nejlépe fungovat s vlastní aplikací Fjorden Camera, ale podporuje i další aplikace třetích stran z obchodu App Store. Výhodou doplňku je i to, že je sklápěcí, takže po odklopení bude u telefonu sloužit také jako stojánek, případně jej po otočení bude možné použít k lepšímu uchycení při focení selfie.

Doplněk se přichycuje k telefonu skrze MagSafe, není to však nutností. Pro starší iPhone 11 a 11 Pro se dá koupit i ochranné magnetické pouzdro či adaptér, díky kterému lze doplněk rovněž používat. Ostatně MagSafe slouží jen k přichycení, zbylá komunikace s telefonem probíhá bezdrátově. Má totiž své vlastní napájení – knoflíkovou baterii CR2032, která zajistí 12 měsíční výdrž.

Projekt už zabodoval na crowdfundingové kampani na Kickstarteru, ale už je k přeobjednání i mimo něj, a to za cenu 160 dolarů (3 500 Kč) v základu. Verze s ochranným pouzdrem pak vyjde na 180 dolarů (4 000 Kč). Tvůrci slibují dostupnost produktu na jaře 2022, přičemž objednat si jej můžete i do České republiky.

Představení produktu:

Diskuze (2) Další článek: Samsung v Česku aktualizuje Galaxy S21 na Android 12. Máme pro vás první screenshoty

Témata článku: Apple, , , , , , , , , , , Telefon, F +, Discovery, Česká republika, Projekt, Ovládání, Doplňky, ISO, Aplikace, App Store, IPhonům