Zklamání. Šestá generace hodinek Fossil běží ještě na starším Wear OS, update je čeká až příští rok

Značka Fossil představila už svou šestou generaci chytrých hodinek, u které se vůbec poprvé (mimo Samsungu) očekávala nové verze systému Wear OS 3. Nový model však ještě běží na staré verzi Wear OS 2, kýžené aktualizace se dočká až v průběhu příštího roku. Kdy přesně, však výrobce zatím neřekl. Jenže už samotný Google dříve uvedl, že updaty na stávající hodinky dorazí až koncem příštího roku. A vyloučeno není ani to, že bude nová verze systému vyžadovat kompletní promazání hodinek.

Hodinky Fossil Gen 6 budou nabízeny ve velikostech 42 a 44 mm. U obou variant můžete počítat s dotykovým 1,28" AMOLED panelem využívajícím rozlišení 416 × 416 pix. S ovládáním hodinek pomůže i dvojice bočních tlačítek, mezi nimiž je umístěna korunka. Na ocelovém těle hodinek s odolností 3 ATM naleznete mikrofon i reproduktor, to abyste mohli ze zápěstí vyřizovat i hovory. Větší verze je doplněna 22mm řemínky, u menší varianty jsou pásky 18mm.

Na vnitřní straně hodinek je připraven vylepšený měřič srdečního tepu, k němuž nově přibude senzor měřící okysličení krve. Samozřejmě můžete i nadále počítat s krokoměrem nebo s měřením kvality spánku. Výpočetní výkon obstarává čipset Snapdragon Wear 4100+, přičemž „plusko“ označuje rychlejší a efektivnější čipset ve srovnání se základní variantou procesoru. Operační paměť hodinek je 1GB, kapacita úložiště činí 8 GB. Výdrž hodinek na jedno nabití by měla být jednodenní, tedy žádná sláva. Díky rychlonabíjení však hodinky z nuly na 80 procent kapacity baterie dobijete za 30 minut.

Představení šesté generace hodinek Fossil:

Fossil až tak výrazně „netlačí“ na specifikace, ale chce prodávat líbivé produkty, proto budou hodinky nabízeny v různých barevných kombinacích a s různými typy řemínků. Do výbavy se protlačilo GPS a NFC, žádný z modelů hodinek však nenabídne eSIM. Hodinky se silikonovými, textilními či koženými řemínky budou, bez ohledu na velikost těla, stát 299 dolarů (cca 7 800 Kč s daní), v případě hodinek s kovovými řemínky je cena stanovena na 319 USD (zhruba 8 300 Kč s DPH). Hodinky se začnou v USA prodávat koncem září, a brzy na to by měly dorazit i do Evropy.

Diskuze (3) Další článek: Odolná Nokia XR20 jde do prodeje. Dostanete delší záruku a rok na výměnu displeje

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , Verze, Řemínek, Německo, Generace, Výbava, Prst, Operační systém, Snapdragon Wear, Evropa, Winfuture, Česká republika