Foťák, který by se za nehet vešel. Doslova. OmniVision je v Guinnessovce s nejmenším senzorem na světě

Společnost OmniVision je novým držitelem Guinnessova světového rekordu pro nejmenší komerčně dostupný fotosenzor. Toto zařízení má rozměry 0,65 × 0,65 mm a bude se využívat v lékařství. Na úvodním obrázku je senzor srovnán se zrnkem pepře.

Jeho využití směřuje spíše ke sledování anatomie lidského těla, potenciál tak má v neurologii, otorhinolaryngologii (ORL), kardiologii, gastrologii a gynekologii. Stávající zařízení jsou totiž značně velká a opakovaně použitelné endoskopy nejsou příliš efektivní.

Senzor OmniVision je také jedinou ultralehkou kamerou typu „chip on tip“ s podsvícením, která poskytuje vynikající kvalitu obrazu a znatelně lepší výkon i při slabém osvětlení. Navíc nevyzařuje teplo jako běžné endoskopy, takže vyšetření za jeho pomoci je pro pacienta o poznání příjemnější.

Diskuze (2) Další článek: Tohle jen tak někdo nemá. V zádech limitovaného iPhonu jsou hmatatelné vzpomínky na The Beatles

Témata článku: , , DOS, Guinness, Senzor, Foťák, Zařízení, Kter, Úvodní obrázek, OmniVision, ORL, Nehty, Endoskop, F +, Guinnessovce