Fotky Google udělají pořádek ve vyfocených dokumentech – přehledně je roztřídí do kategorií

Jedním z důvodů, proč se Fotky Google jeví jako vhodné řešení pro zálohování fotografií do cloudu, jsou silné schopnosti vyhledávání. Kromě hledání podle obličeje, data pořízení, nebo v mapě podle místa pořízení, dokáže umělá inteligence rozpoznat kostely, auta a další objekty.

Server Android Police informuje o chystané novince, jež do mobilní aplikace (a časem snad i na web) přinese samostatnou sekci s vyfotografovanými dokumenty. Snadno tak najdete například účtenku či záruční list k reklamovanému výrobku nebo jakýkoli jiný vyfocený doklad.

Dokumenty ve Fotkách Google

Na záložce Hledat (teď tam jsou položky Lidé a mazlíčci, Místa a Různé) má přibýt nová sekce Dokumenty. Ta se bude dále členit na snímky obrazovky, plakáty, papírové dokumenty, podpisy, kuchařské recepty a další kategorie.

K dispozici má být i možnost filtrování dokumentů psaných rukou, textových zpráv, nástěnek, vizitek nebo lístečků. Díky rozdělení fotek do kategorií by uživatelé měli získat snadnější možnost, jak najít vyfocený dokument podle jeho typu.

Klepněte pro větší obrázek 
Fotky Google udělají pořádek ve vyfocených dokumentech

Ačkoli lze již nyní ve fotkách vyhledávat zadáním klíčových slov (včetně velmi užitečné schopnosti hledat fotografie s konkrétním textem), nová sekce přehledně uspořádá obrázky a ušetří námahu při psaní. Publikované náhledy však naznačují, že automatické třídění není úplně bezchybné a bude vyžadovat ještě nějaký čas na vychytání much.

V tuto chvíli je sekce Dokumenty v mobilní aplikaci Fotky Google dostupná jen omezenému počtu uživatelů. Z toho lze usuzovat, že probíhá testování. O tom kdy (případně zda vůbec) bude novinka k dispozici všem, nejsou v tuto chvíli známy bližší informace. Můžeme ale předpokládat, že jde o jednu z mnoha funkcí, kterou bude Google aktivovat na straně serveru.

Diskuze (4) Další článek: RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

Témata článku: , , , , , Pór, Android Police, Fotka, Dokument, Zálohování, Kategorie, F +, Sekce, Pořádek