Fotografie týdne: abstrakce mobilem

Zní to jako fráze, ale kontrast ve fotografii je něčím, co skutečně zaujme diváka. I toho náhodného, který si jen listuje naší galerií.
Fotografie týdne: abstrakce mobilem

Nejzajímavější snímky se poslední dobou líhnou opět v rámci abstraktní fotografie. Možná je to tím, že abstraktní kompozice se pořizuje fotomobilem snáze než klasický obrázek hezké krajiny. Nebo že by únorový chlad podporoval kreativitu? Kdo ví.

V naší Galerii fotomobilů mrzne, až praští, a teplé barvy se náhle kamsi vytratily. Naším objektem zkoumání je dnes experimentální záběr gelu na vlasy. "To by člověk nevěřil, co se z něj dá udělat", dodává jeho autor. Výsledná kompozice si tak trochu říká o otázku "Co to vlastně je?" Vzduchové bublinky v čiré hmotě zajímavě korespondují s oválným tvarem celé této prosvětlené hromádky. Podložka bohužel působí v dolní části trochu rušivě, protože náš pohled začne na tuto šedou skvrnu sklouzávat, ale pomineme-li tento nedostatek, je prozářený objekt umístěn ve formátu promyšleně. Temnota kolem něj pak tvoří jakýsi přirozený rámeček.

Autor u tohoto snímku neprováděl žádné ořezy ani dodatečné úpravy, a jestli si pohrál s kontrastem, už nám neprozradil. Fotografie "Abstrakt" však rozhodně patří k těm, které si můžete rozkliknout do plné velikosti, aniž byste se museli bát, že se ztratíte v guláši z rozmazaných pixelů. Co se kvality týče, je na tom tato abstrakce skvěle. Podívejte se sami.

Klepněte pro větší obrázek

Název: Abstrakt
Autor: IJL
Fotomobil: Sony Ericsson K800i

Kontrastnější snímky zaujmou také v černobílé škále. O nezvyklý pocit chladu a odosobnění se postará lehké tónování do modra.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Černá a bílá podtrhnou kontrast • fotka zbarvená do modra

I když v ale naší Galerii minulý týden každý druhý snímek vyprávěl o třeskuté zimě, v diskusích pod nimi to naopak vřelo. Pod několika fotografiemi se rozproudila zajímavá debata. A co si vy myslíte o rámečcích u snímků v naší Galerii fotomobilů? Myslíte si, že dodají fotografii nádech profesionality, nebo se naopak domníváte, že ji kvalitativně srazí na kolena? Každý z nás má jiný názor a také jinak fotografuje. Nezapomeňte ke svému názoru v naší Galerii také přidat snímky ze svého mobilu.

Galerie fotek z mobilů: galerie.mobilmania.cz

Diskuze (1) Další článek: Nokia N77: novinka s televizí DVB-H

Témata článku: Ostatní, Fotografie, Sony Ericsson K800i, MOBI, Fotograf, Foto, Mobil, Oválný tvar, Druhý snímekVybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Švédové vyzývají Evropskou unii, aby zakázala těžbu kryptoměn. Bojí se o životní prostředí

Švédové vyzývají Evropskou unii, aby zakázala těžbu kryptoměn. Bojí se o životní prostředí

** Ředitelé dvou švédských orgánů chtějí zakázat těžbu kryptoměn ** Důvodem jsou negativní dopady na životní prostředí ** Kryptoměny jsou prý z pohledu klimatických změn hrozbou

Karel Kilián
ŠvédskoEvropská unieKryptoměny
Recenze monitoru Huawei MateView GT 34. Slušný monitor, který zbytečně láká na nesplněné

Recenze monitoru Huawei MateView GT 34. Slušný monitor, který zbytečně láká na nesplněné

** Základní 34" monitor bez dodatečné výbavy ** 165 Hz je rychlejší než možnosti VA technologie ** HDR lze zapnout, moc poznat není

Tomáš Holčík
HuaweiMonitoryTesty
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment