Foukání místo dotyků? Apple patentoval nový způsob ovládání iPhonů

Elektroniku dnes můžeme ovládat dotykem, hlasem, obličejem či různými bezdotykovými gesty. Apple však přišel s novým a dosud nevyužitým způsobem interakce se zařízením – foukáním. Podaný patent ukazuje, jak bude možné ovládat iPhone či hodinky Apple Watch zafoukáním na zařízení.

Už samotná představa zní trochu šíleně. Přesto Apple říká, že foukáním bude možné bez dotyku například aktivovat displej hodinek, spustit Siri, přijmout/zamítnout telefonní hovor či obstarat jiné funkce, které by se daly naprogramovat.

První překážkou je vůbec do zařízení umístit senzor, který by foukání dokázal detekovat. Další pak vytvořit systém, který eliminuje nechtěná fouknutí například při mluvení, pokud budete mít přístroj blízko u sebe. Otázkou také je, jak citlivý senzor bude a z jaké blízkosti by bylo nutné na zařízení fouknout.

Na druhou stranu je nutné podotknout, že cílem funkce není být náhradou za běžné ovládání. Jednalo by se zřejmě o další funkci pro handicapované, kteří z nějakého důvodu nemohou zařízení ovládat dotykem nebo hlasem. V každém případě se jedná zatím pouze o patent, takže není jisté, zda jej Apple implementuje do některého produktu.

Jakými dalšími způsoby lze ovládat telefon?

Zdroj: PhoneArena

Diskuze (2) Další článek: Fitbit Charge 5. Nejpokročilejší chytrý náramek dostane podporu EKG

Témata článku: Apple, iPhone, Smartphony, iOS, Technologie, Apple Watch, Siri, Koncepty, Bezdotykové ovládání, Patent, PhoneArena, Dotyk, Ovládání, Způsob, Nový způsob, Způsob ovládání, Foukání, ZařízeníSonic Colours Ultimate: původní zážitek s minimem novinek | Recenze

Sonic Colours Ultimate: původní zážitek s minimem novinek | Recenze

Původní hratelnost, vylepšená grafika a nějaké ty drobné změny navíc. Bude to však stačit?

Ladislav Novák
RecenzeArkády
Recenze dostupného, ale výborného integrovaného Hi-Fi zesilovače NAD C 316BEE V2

Recenze dostupného, ale výborného integrovaného Hi-Fi zesilovače NAD C 316BEE V2

Zesilovač C 316BEE V2 je snad až příliš dobrý na to, kolik stojí – je trochu svůj, nicméně přináší opravdový požitek z hudby a stojí za každou korunu, kterou do něj investujete.

Daniel Březina
Zesilovače
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny