Francouzi budou zařízení dobíjet vzduchem. Připraveny jsou chytré hodinky i domácí přístroje

Bezdrátové dobíjení dnes zná prakticky každý v podobě podložky, která dobije přiložené zařízení. Již dlouho však čekáme na skutečné bezdrátové dobíjení vzduchem, které zatím funguje pouze v laboratorních podmínkách firem jako je Xiaomi či Motorola a dalších. Nyní přišel s překvapivým prohlášením francouzský výrobce elektroniky Archos, který je však uvedení na trh blíže, než se zdá.

Klepněte pro větší obrázek
Toto je čtveřice zařízení s podporou bezdrátového dobíjení vzduchem, která budou k vidění na veletrhu CES.

Archos se spojil s firmou Ossia, která svou technologii nabíjení Cota, vyvíjí JIŽ mnoho let. Jak firmy oznámily v tiskové zprávě, již brzy bychom se měli dočkat první čtveřice chytrých zařízení, která bude možné nabíjet pouze vzduchem. Nás nejvíce zaujali chytré hodinky a tracker, které budou naprosto konvenční zařízení s vlastní baterií, které se však po příchodu do domácnosti začnou automaticky dobíjet. V ideálním případě  nebudete muset nikdy sáhnout po klasické nabíječce.

Archos však slíbil uvedení i bezdrátové kamerky a domácí meteostanice pro ovládání teploty domova. U těchto dvou zařízení se počítá, že budou nastálo umístěny někde po domě, takže budou neustále bezdrátově napájeny a kabel nebudou nikdy potřebovat. Tato zařízení jsou navíc jen začátek a Archos plánuje uvést i další zařízení, které se obejdou bez kabelů, nabíjecích podložek nebo dokonce i baterie.

Systém Cota je nenáročný, vyžaduje pouze zdroj bezdrátového nabíjení, který bude nabíjet podporovaná zařízení v místnosti vysíláním na frekvenci 5,8 GHz. Jak velký bude dosah, výkon a kolik zařízení naráz dokáže nabíječka obsloužit firmy zatím neuvádí. Vše se ale dozvíme již brzy, jelikož funkční produkty chtějí ukázat již v lednu na veletrhu CES 2022 v Las Vegas. Později během roku pak půjdou do prodeje. Výhodou je, že technologie Cota byla schválena již v mnoha zemích včetně České republiky, takže se vzduchem dobíjené produkty budou moci rychle rozšířit.

Technologie bezdrátového Ossia Cota:

Zdroj: Ossia

Diskuze (5) Další článek: Pohled do kuchyně designérů. Foťák Honoru 50 mohl mít desítky různých podob

Témata článku: , , , , , , , , Las Vegas, Cota, Česká republika, Chytré, Podložka, Domácnost, Bezdrátové dobíjení, F +, Veletrh, Vzduch, Zařízení