Fujitsu Stylistic Q702: trochu tablet, trochu notebook

Pracovní tablet, který se po připojení klávesnice stane plnohodnotným notebookem. Fujitsu Stylistic Q702 přijde do Česka na podzim.
Fujitsu Stylistic Q702: trochu tablet, trochu notebook

Fujitsu představilo další tablet, který míří převážně mezi firemní klientelu. Jde o hybridní zařízení mezi tabletem a notebookem Fujitsu Stylistic Q702. K dispozici bude mít odnímatelnou klávesnici, ve které bude uložena druhá záložní baterie. Koncept připomíná tablety řady Asus Transformer, Fujitsu ale vsadilo na procesor od Intelu a operační systém Windows 8.

Klepněte pro větší obrázek

Tělo tabletu je vyrobeno z lehké a odolné slitiny hořčíku, která ho chrání před každodenními nárazy a poškrábáním. Obrazovka zařízení má být dobře čitelná i na přímém slunečním světle. Bez klávesnice má hybridní tablet Stylistic Q702 s obrazovkou o úhlopříčce 11,6 palce hmotnost 850 gramů. Tablet bude dodáván i s vestavěnou podporou rozhraní 3G/UMTS nebo 4G/LTE pro přenos mobilních dat.

Klepněte pro větší obrázek

Zařízení je vybaveno inteligentními funkcemi zabezpečení včetně biometrického snímače otisků prstů, podpory technologie Computrace, zabezpečení pevného disku a systému BIOS heslem, integrovaného modulu TPM (Trusted Platform Module) a technologií Intel Anti-Theft. Poháněn je procesory Intel Core třetí generace i3 a i5, volitelně s technologií Intel vPro.

Vzhledem k zaměření na korporátní klientelu bude i cena tabletu poměrně vysoká. Fujitsu Stylistic Q702 bude v Česku dostupný od podzimu tohoto roku za doporučenou cenu začínající na 28 tisících korun.

Tablet Fujitsu Stylistic Q702 ve zkratce:

  • Dokovací stanice s klávesnicí, čtyřčlánkovou baterií a rozšiřujícími porty, včetně portu sítě LAN (RJ-45) a podpory externího displeje (VGA)
  • 11,6" antireflexní displej s podsvícením LED, technologií IPS, rozlišením 1 366 × 768 bodů, duálním digitizérem a podporou více dotyků optimalizovaný pro ovládání perem i dotyky
  • Rozhraní USB 2.0 a 3.0, HDMI, rozšiřující porty SD/SDHC na tabletu
  • Volitelně podpora širokopásmového mobilního připojení 3G/UMTS nebo 4G/LTE (podpora se může lišit v závislosti na regionu)
  • Akcelerometr, gyrometr, magnetometr a snímače okolního světla přispívající k plynulé práci s počítačem
  • Přední a zadní webová kamera se dvěma mikrofony umožňující pořádání videokonferencí
  • Úložiště až 256 GB (bez plného šifrování disku) a 128 GB (s plným šifrováním disku)
  • Intel HD Graphics 4000
  • Integrovaný 4GB modul DDR3
  • Cena od 28 000 Kč
Diskuze (4) Další článek: Samsung spouští Readers Hub 2.0

Témata článku: Fujitsu, Tablety, Note, Notebook, Tab, TPM, Hybridní tablet, Externí displej, Webová kamera, Styl


Určitě si přečtěte