Gadget, který voní. České ruce ušily chytrou peněženku Fixed Smile Wallet, kterou jen tak neztratíte

Chytrá peněženka Fixed Smile Wallet kombinuje nádherný materiál, českou ruční práci a moderní prvek – osvědčený tracker Fixed Smile Motion, který ve spolupráci se smartphonem zajistí, že svoji peněženku jen tak neztratíte. Používám ji už několik měsíců, a tady jsou mé zkušenosti.

Peněženka je vyrobená z pravé hovězí kůže, což poznáte nejen na dotek, ale neomylně také podle vůně. Materiál snese i hrubé zacházení a v průběhu měsíců sleduji, jak získává patinu. Na charakteru přidává i ruční šití hrubou nití. Fixed tyto peněženky vyrábí ve svých dílnách v Prostějově.

Co se rozměrů týče, peněženka patří k menším, je zde prostor pro karty a bankovky. Pro přesnější představu – pohodlně se vejde 5 karet a 15 bankovek, abyste ji mohli bez problémů zavřít. Po měsících nepřetržitého používání vypadá peněženka výborně, konstrukce je odolná.

Klíčovým prvkem je kapsa na Bluetooth tracker Fixed Smile Motion. Jeden dostanete rovnou v balení, propojíte jej s aplikací v mobilu (Android a Apple iOS), spárování je otázkou pár sekund. Appka zvládá více trackerů, Fixed je prodává také samostatně, takže je můžete mít na klíčích, batohu a dalších věcích, které chcete sledovat.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Trackery koupíte i samostatně a pověsit je můžete na cokoliv, co nechcete ztratit. Červený a zelený je starší verze bez pohybového senzoru, černý uprostřed je Fixed Smile Motion z peněženky.

Funguje to jednoduše. Tracker je přes Bluetooth připojený k mobilu, jakmile se vzdálí, signál se přeruší a telefon vás upozorní. Díky pohybovému senzoru můžete dostat notifikaci i v okamžiku, kdy s peněženkou někdo pohybuje. Obojí lze nastavit v aplikaci, nedostáváte tedy zbytečné notifikace v okamžiku, kdy s peněženkou manipulujete sami.

Když se tracker přece jen ztratí, aplikace vám ukáže poslední známou polohu v mapě. Pokud ji odnesl zloděj, moc vám taková informace nepomůže, ale typicky to skončí zjištěním typu „aha, nechal jsem ji v kanceláři.“ A funguje to i naopak. Tracker má tlačítko, stačí jej stisknout a ozve se vám telefon.

Moje dojmy jsou po několika měsících používání ryze pozitivní. Peněženka nadále vypadá krásně, přírodní materiál má své kouzlo. Kromě hnědé můžete zvolit i výraznou červenou a černou, na které ale trochu zanikne charakter kůže. Smile Motion tracker zatím funguje bez výměny baterie a podle údajů výrobce vydrží ještě řadu dalších měsíců.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
V Prostějově toho šijí více. Třeba tohle nádherné pouzdro na MacBook. Jmenuje se Oxford a je ze stejně voňavé hovězí kůže jako peněženka

Shrnuto a podtrženo: Kvalitní výrobek s myšlenkou, kvalitní materiály, poctivá ruční práce, výrobek z České republiky. Já osobně mohu jen chválit a aktuální cena 999 Kč mi přijde zcela adekvátní.

Diskuze (13) Další článek: Huawei služby od Googlu nespustí, ani když roztají ledy. Důvody jsou zřejmé

Témata článku: Recenze, Gadget, Příslušenství, Bluetooth, Bezpečnost, Česká republika, Hovězí kůže, Aha!, Apple IOS, Aplikace, Kůže, Pohybový senzor, Pár sekund, Prostějov, Oxford, USI, Peněženka


Určitě si přečtěte

Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid
Garmin překvapil levným sporttesterem a LTE hodinkami pro náročné
Martin Chroust
HodinkyGarmin
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska | 23

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
T-Mobile rozdává data. Zdarma, pro všechny, bez omezení objemem či rychlostí
Filip Kůžel
Neomezená dataZdarmaT-Mobile