Galaxy AI přichází kromě nových modelů i na loňské Samsungy. Kupte některý z nich a soutěžte o skvělé ceny

Dechberoucí umělou inteligenci Galaxy AI si můžete užít už i na loňských vrcholných modelech Galaxy S, Galaxy Z a Galaxy Tab S. Pomůže vám při práci, domácí zábavě i cestování na zahraniční dovolenou. Při nákupu ve značkových prodejnách Samsung navíc můžete vyhrát lístky na finále MS v hokeji a budeme soutěžit také o špičkové Galaxy S23.

Samsung v lednu odhalil přelomové chytré telefony Galaxy S24, S24 a S24 Ultra. Kromě „standardních“ mezigeneračních vylepšení výbavy přišly s revoluční novinkou: podporou umělé inteligence.

Galaxy AI oceníte už nyní každý den. Navíc ještě přibude spousta dalších lákavých funkcí dostupných nejen ve světových jazycích, ale také v češtině. Velkou část toho, co umí modely generace Galaxy S24, si nově můžete užít i na starších smartphonech a tabletech.

Klepněte pro větší obrázek

Nově i na loňských modelech

Část funkcí Galaxy AI, která není přímo závislá na hardwaru Galaxy S24, dorazila na starší modely v rámci aktualizace operačního systému, respektive nadstavby One UI na verzi 6.1.

Nově si chytré funkce užijí majitelé loňských modelů Galaxy S: S23, S23+, S23 Ultra, a dokonce i „fanouškovské edice“ S23 FE. Na své si přijdou i majitelé skládaček – stylového véčka Galaxy Z Flip5 i mimořádně praktického Galaxy Z Fold5. Svou vrcholovou řadu mají i tablety. Funkce Galaxy AI přicházejí rovněž na trojici špičkových modelů Galaxy Tab S9, S9 Plus a S9 Ultra.

Abyste získali přístup k nejpokročilejším fotografickým funkcím a nejchytřejším úpravám fotek a videí, musíte zvolit nejnovější modely S24. I tak však aktualizace přináší spoustu lákavých novinek.

Klepněte pro větší obrázek

S čím vám umělá inteligence pomůže?

Galaxy AI zahrnuje celou řadu praktických funkcí. Spousta těch jazykových je dostupná v češtině a u mnoha dalších je podpora češtiny přislíbená. Jiné můžete využít v angličtině, která je dnes hlavně v pracovním prostředí rozšířená i u nás, případně v dalších světových jazycích.

Jednou z funkcí, co si zamilujete, je Circle to Search, tedy vyhledávání objektu zobrazeného na displeji telefonu tím, že ho zakroužkujete. Najdete tak na Googlu boty, které má na sobě postava v seriálu, nebo informace o překrásné historické budově, jež vás ohromila na fotce.

AI také umí shrnout text do přehledné poznámky (Asistent poznámek), přepsat, shrnout a přeložit hlasový záznam (Asistent přepisu) nebo pohlídat stylistiku textu, aby odpovídala dané situaci (Textový asistent). Asistent webového prohlížení pro vás může shrnout důležité zprávy nebo obsah vybraných webů.

Kdokoli, kdo komunikuje s cizinci (v práci i na dovolené), ocení funkce překladače. Simultánní překlad funguje u textových zpráv, a dokonce i hlasových hovorů, takže Brit může telefonovat s Korejcem, aniž by kdokoli z nich uměl jediné slovo z jazyka toho druhého. Tlumočník v reálném čase překládá, co říká osoba před vámi, takže například v zahraničí můžete komunikovat s místními, kterých se na něco zeptáte na ulici.

Obrovské možnosti pak AI přináší při úpravě fotografií – automatické i manuální. Můžete například odstraňovat objekty na snímku nebo měnit jejich polohu či velikost. Řada Galaxy S24 pak nabízí také například kolorování černobílých fotek a další úchvatné funkce. Galaxy AI dokáže i zpomalovat standardní videa či navrhovat další úpravy přímo na míru snímku.

Klepněte pro větší obrázek

Vyhrajte lístky na mistrovství světa v hokeji

Na oslavu rozšíření Galaxy AI na loňské modely spouštíme soutěž o tři dvojice lístku na finále Mistrovství světa v hokeji 2024, jež letos hostí Česká republika – shodou okolností opět v Praze a Ostravě.

Jak se zúčastnit? Nemusíte skládat žádné básně ani nic „lajkovat“. Do slosování se zařadí každý, kdo v období od 15. dubna do 15. května 2024 zakoupí v některé ze značkových prodejen Samsung  zařízení s funkcemi Galaxy AI.

Šťastní výherci budou hned tři a každý si odnese dva lístky, aby na finálovém zápase nemusel fandit sám.

Vyhrajte Galaxy S23

Příchod umělé inteligence na loňské modely můžete oslavit tím, že vyhrajete – konkrétně stylový Galaxy S23.

Soutěžit se bude ve dvou značkových prodejnách Samsung, a to v neděli 21. dubna od 13 do 15 hodin v Praze (OC Westfield Chodov) a v neděli 5. května od 14 do 16 hodin v Ostravě (OC FORUM Nová Karolina). V každém městě čeká na výherce devět telefonů, rozdávat budeme tři každou hodinu.

Akce bude moderovat Petr Říbal. Rozhodně dorazte, protože návštěva brand storu Samsung se vyplatí i v případě, že zrovna vy neskončíte mezi šťastnými výherci smartphonu. Každý návštěvník dostane poukaz na 10% slevu a gravírování zdarma. Svůj nový telefon si tak můžete přizpůsobit opravdu na míru.

Klepněte pro větší obrázek
Další článek: Xiaomi spustilo výroční slevovou akci pro fanoušky. Ušetřit můžete přes pět tisíc korun

Témata článku: ,