Galaxy Tab 10.1: rozbalování „zakázaného“ tabletu

Do českých obchodů nestihl dorazit, ale my jsme jej už vyzkoušeli. Žalobami a soudními příkazy opředený Samsung Galaxy Tab 10.1.
Galaxy Tab 10.1: rozbalování „zakázaného“ tabletu

Do redakce dorazil tablet od Samsungu, který se hned na začátku prodeje postaral o pořádný rozruch. Apple označil Galaxy Tab 10.1 za napodobeninu vlastního iPadu 2 a u německého soudu si vymohl předběžné opatření, které zakazovalo tablety prodávat v zemích EU (více zde). Zákaz byl po přezkoumání omezen pouze na Německo (více zde), Samsung však s distribucí tabletu vyčkává na závěrečný verdikt soudu, který by měl padnout 25. srpna.

Klepněte pro větší obrázek

Do té doby se můžete s novým tabletem Samsungu seznámit prostřednictvím MobilManie. Tablet jsme obdrželi v bílém provedení v základní 16GB verzi. Tablet existuje i v černé barvě, co se týče paměťových variant, na trhu se postupně objeví ještě 32 a 64 GB. Systémové značení P7500 označuje tablet s datovým 3G modulem a poznáte jej podle slotu na SIM kartu. O fous levnější varianta P7510 se spolehne pouze na Wi-Fi. Ani verze se SIM kartou však na rozdíl od prototypu nedovolí běžné hovory přes GSM/UMTS.

V tuto chvíli zatím není jasné, kdy se tablet dostane do prodeje v České republice. Samsung ohlásil pozdržení distribuce na dobu neurčitou (více zde). Některé obchody však již zahájily předobjednávky. Ceny se budou pohybovat zhruba od 11 tisíc za nejlevnější 16GB verzi bez 3G až po 19 tisíc korun za nejlépe vybavený tablet s 64 GB vnitřní paměti a 3G modulem. Zlatou střední cestu s 3G a 32 GB paměti zvolil Vodafone, do nabídky s Galaxy Tab 10.1 počítá za nedotovanou cenu těsně pod 17 tisíc korun.

Samsung Galaxy Tab 10.1 ve zkratce:

  • rozměry 173 × 256 × 8,6 mm, hmotnost 595 g
  • operační systém Google Android 3.1 Honeycomb
  • dotykový kapacitní displej TFT LCD 10,1", rozlišení 1 280 × 800
  • dvoujádrový procesor nVidia Tegra 2 s frekvencí 1GHz pro každé jádro
  • 3G datový modul HSPA+ s rychlostí až 21 Mb/s pro download (pouze u modelů s 3G)
  • Wi-Fi abgn, Bluetooth 3.0
  • interní paměť 16, 32 nebo 64 GB
  • 3Mpx fotoaparát s LED bleskem a autofokusem
  • stereoreproduktory
  • uživatelsky nevyjímatelný Li-Pol akumulátor s kapacitou 7 000 mAh
Diskuze (211) Další článek: Google a Motorola? Googorola, už je to pojem [s humorem]

Témata článku: Samsung, Video, Android, Tablety, Smartphony, Galaxy, Samsung Galaxy, Samsung Galaxy Tab, Samsung Galaxy Tab 16GB 3G, Zak, Tab, Závěrečný verdikt, GAL


Určitě si přečtěte