Garmin Enduro jsou hodinky s rekordní výdrží. Ani tady se to neobešlo bez kompromisů…

Garmin jde z extrému do extrému. Před třemi týdny představil své nejženštější hodinky, teď přidává nejchlapáčtější. Jmenují se Garmin Enduro, zaměřují se na extrémně dlouhé aktivity, mají řadu funkcí pro ultramaratonce, bedlivě sledují řadu fyziologických parametrů a pohlídají výdej i příjem energie (pro jejich přehled a vysvětlení doporučuji toto video).

Druhá strana mince? Ve výbavě chybí mapové podklady, Wi-Fi a hudební přehrávač. Navíc všechny softwarové novinky postupně přijdou i do starších hodinek.

Také disponují nejdelší výdrží ze všech modelů značky (i mimo ni). Garmin toho dosáhl kombinací dvou vlivů. Integroval větší baterii a, ač hodinky vypadají jako variace na Fénix 6X (tělo je totožné), vnitřnosti jsou vylepšení, efektivnější, lépe hospodaří se svěřenou energií. Pomáhá i do displeje vestavěný solární panel, ale to už je u Garminu vyzkoušená klasika. Výsledné hodnoty jsou působivé:

  • až 200 hodin s aktivní GPS (až 300 hodin se solárem)
  • až 50 dní (65 dní se solárem) v režimu chytrých hodinek, tedy s aktivními senzory a notifikacemi ze smartphonu
  • až 130 dní v úsporném režimu (až rok se solárem)

O tom, jak se u moderních Garminů dá pracovat s energií, nějakou ušetřit a co musíte udělat, abyste získali tabulkový solární bonus, pojednává tento článek:

Enduro můžete mít ve dvou variantách. Světlejší ocel je těžší (72g), odolnější a levnější (21 tisíc Kč). Tmavší titan je lehčí (58g), měkčí, náchylnější k oděru a s cenovkou 24 tisíc Kč také dražší. Ve srovnání s řadou Fénix nejde o žádné extrémní hodnoty, takový 6X Pro Solar s titanovým páskem je ještě o 4 tisíce dražší. Prodej by měl začít koncem března.

Takhle Garmin představuje své nejnovější dítko:

Diskuze (16) Další článek: MIUI 12.5 přijde ve dvou vlnách. Update dostanou tyto modely Xiaomi a Redmi

Témata článku: , , , , , , , , Mince, Enduro, Energie, Hudební přehrávač, Neo +, Kompromis,