Garmin překvapil levným sporttesterem a LTE hodinkami pro náročné

Garmin se v posledních dnech dost činí, a je to znát na nabídce nových chytrých hodinek. Do portfolia výrobce přibyl nejvýše postavený model hodinek Forerunner 945 LTE. Pro úplné začátečníky je zase určen model Forerunner 55, který už můžete zakoupit i v Česku. U obou modelů je samozřejmostí přesné měření, špičkové funkce, zvýšená odolnost, integrovaná GPS i atraktivní barevné varianty.

Forerunner 945 LTE: špička se připojí k LTE 

První oznámený model primárně vychází z hodinek Garmin Forerunner 945, které v naší recenzi publikované před téměř dvěma lety dopadly na výbornou. Největším přídavkem nového modelu je podpora LTE sítí, které přináší dvě nové funkce. Tou první je nepřetržitý monitoring centrem Garmin IERCC. Pokud se vám při venkovních aktivitách přihodí něco nečekaného, dokáží hodinky samy od sebe odeslat vaši pozici a nouzovou zprávu týmu, který se postará o komunikaci s lokálními bezpečnostními složkami. 

Představení hodinek Garmin Forerunner 945 LTE:

Funkce LiveTrack zase umožní vašim členům rodiny nebo přátelům sledovat v reálném čase vaši polohu, např. při běhání, a to včetně vámi naplánované trasy. V průběhu vašeho běhu mohou ostatní získávat updaty o vámi uběhnuté vzdálenosti a tempu, a na dálku vás povzbuzovat motivačními textovými a hlasovými vzkazy. Špičkové hodinky s odolností 5 ATM změří celou řadu zdravotních dat, včetně spánku, srdečního tepu, okysličení krve nebo spánku. Samozřejmostí je vestavěná GPS, notifikace z připojeného smartphonu či platby Garmin Pay.

Recenzi hodinek Forerunner 945 (bez LTE) si můžete přečíst zde. Na českých stránkách Garminu hodinky zatím nejsou k dispozici, a to proto, že využívání LTE na eSIM je zatím dostupné pouze u amerických operátorů. K samotnému zapnutí LTE na hodinkách (tj. výběr tarifu a jeho zaplacení) se využívá správcovská aplikace Garmin Connect.

Forerunner 55: Fitness pro začátečníky

Zcela novým modelem jsou hodinky Garmin Forerunner 55, které nabízí ucelenou sadu funkcí za přijatelnou cenu. Hodinky se zvýšenou odolností 5 ATM a hmotností 37 gramů se pyšní 1,04" displejem s rozlišením 208 × 208 pix a s chemicky vyztuženým sklem. Hodinky spojíte s Androidem i iOS přes aplikaci Garmin Connect, na zápěstí můžete sledovat notifikace a upozornění z telefonu. Ve výbavě hodinek nechybí měření srdečního tepu, spánku, hydratace, nádechů za minutu, Vo2 MAX, samostatné profily pro cvičení ani další doplňkové funkce.

Představení hodinek Garmin Forerunner 55:

V režimu chytrých hodinek vydrží Forerunner 55 až 14 dní na jedno nabití, resp. až 20 hodin při aktivním záznamu GPS/Glonass/Galileo. Základní model hodinek Garmin Forerunner 55 si můžete pořídit i v Česku. Na stránkách české pobočky stojí hodinky s možností přivolání asistence a s automatickou detekcí nehody 5 299 Kč. Nabízí se v černé, modré, šedé a bílé barevné variantě.

Zdroj Garmin

Diskuze (19) Další článek: O2 začalo s výměnou vysílačů. Do prázdnin připojí k 5G síti na 60 měst

Témata článku: Android, iOS, Hodinky, Garmin, GPS, LTE, Garmin Pay, Zvýšená odolnost, Měření, 5 ATM, Zdraví, Měření stresu, SPO2, Spánek, Levný model, Pro +, Garmin Connect, Přivolání, Model, LiveTrack, Zapnutí, Garmin CZ, Začátečník, Česká republika, Hydra, Telefony s Androidem na Heureka.cz