Garmin NavTalk II: nový mobil s GPS

Podařilo se nám získat první informace a fotografie prototypu mobilního telefonu s GPS od společnosti Garmin. Finální verze by se měla dostat na trh již počátkem roku 2002 a bude opravdu na co se těšit.

Je to mobil...

Problémem některých kombinovaných zařízení bývá to, že ani jedna součást nebývá dotažena až do konce. To ale o NavTalku II nelze říci. Po stránce telefonu přináší NavTalk II v dnešní době standardní funkce. Dočkáte se tak vibračního vyzvánění, kalendáře, objemného telefonního seznamu, databáze úkolů či WAPového prohlížeče. Samozřejmostí je pak také to, že telefon je duální a nabízí vibrační vyzvánění. Poněkud větší rozměry, které činí 133×51×24 mm, lehce vykompenzuje v současné době asi největší displej na trhu o rozlišení 132×160 pixelů, který je schopen zobrazit 4 stupně šedi.

Klepněte pro větší obrázek

Co se hmotnosti týče, tak NavTalk II dosahuje přijatelných 170 gramů, za což telefon vděčí především Li-Ion akumulátoru, který je schopen napájet telefon po 12 hodin v režimu GPS, 8 hodin hovoru nebo 300 hodin v pohotovostním režimu. Podle informací od jednoho z testerů, který momentálně jeden z pěti dostupných prototypů testuje, je výdrž baterie (alespoň v režimu GPS) skutečná.

Klepněte pro větší obrázek

...nebo GPS...

NavTalk II však není jen telefon a tak i po stránce navigace nabídne svým budoucím uživatelům mnohé zajímavé funkce. Základem všeho je 12ti kanálový GPS přijímač, který je ukrytý v horní části telefonu (takže při režimu GPS není nutné nic vyklápět jako u konkurenčního Benefonu ESC!). V základním balení pak naleznete mapu obsahující hranice států, jezera, řeky a jiné vodní toky, letiště, města, dálnice, silnice první třídy a významnější silnice druhé třídy. Mapa je schopná při maximálním zvětšení zobrazit na displeji území o šířce 500 stop (167 metrů).

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Do interní 16 MB paměti můžete z přiloženého CD dohrát také podrobné mapy měst včetně ulic, adres ve městech a databáze restaurací, hotelů a bankomatů, atd. Kromě toho NavTalk II také obsahuje dalších 2,5 MB paměti, kam si můžete uložit až 500 waypointů včetně jejich popisu a ikony, 2000 bodů pro vyznačení tras, včetně paměti na uložení 10 kompletních tras.

Klepněte pro větší obrázek

...nebo, že by obojí?!

Jako třešnička na dortu je zde také několik funkcí, které kombinují výhody mobilního telefonu s GPS. Tím mám na mysli možnost poslat svoji aktuální polohu pomocí SMS na jiný NavTalk II, který si ji pak může nechat zobrazit. Totéž lze také provést s vašimi waypointy, což nepochybně může v některých odvětvích nalézt své uplatnění.

Ve zkratce:

 • Mobilní telefon Garmin NavTalk II
 • Síť: GSM 900/1800 MHz
 • Velikost: 133×51×24 mm
 • Hmotnost: 170 g
 • Baterie: Li-Ion
 • Pohotovostní režim: až 300 hod.
 • Doba hovoru: až 480 min.
 • Doba výdrže u GPS: až 720 min.
 • Displej: grafický 132×160 pixelů
 • Paměť telefonu: 16 + 2,5 MB
 • Další funkce, které telefon má nebo obsahuje: GPS, vibrační vyzvánění, WAP, datové služby (14,4 kbps), kalendář,  upomínky, kontakty
 • Funkce, které telefon nemá nebo neobsahuje: datové přenosy pomocí HSCSD a GPRS, infračervený port
 • Předpokládaná prodejní cena: 35 až 40 000 Kč

Poznámka: Finální verze se může od prototypu ještě mírně odlišovat

Diskuze (21) Další článek: Garmin NavTalk II: nový mobil s GPS

Témata článku: GPS, Ostatní, MOBI, Benefon, Mobil, Nový mobil, Nov


Určitě si přečtěte