Tak s měřením cukru koketoval samsung už loni https://www.fonetech.cz/bez-kapky-krve...diabetiky/https://smartmania.cz/samsung-jsme-k...ru-v-krvi/
Tak ja mel od nich troje hodinky rady Instinct. Vyskomery mimo o stovky metru, vymackane tlacitka po roce, prestal jit zvuk, problemy se sychcronizaci, zasekavani, nekvalitni reminky, mereni tepu pri sportu na zpocene ruce nefunkcni, nezhasinalo se osvetleni. Totalne jsem nechapal jak je tohle predrazenej kram. Asi by bylo na miste, prvne vychytat neduhy a pak vyvijet dal. Ale na ukazovani casu asi dobry.
Názor byl 1× upraven, naposled 8. 6. 2025 15:47
Znáte i jiné pohádky?
Hotový Andersen. Mě takhle navečer pobavil a věřím, že podobných pohádek má plný rukáv. Je to smolař 😂
Hele nekecam, prvni vydrzely rok, v zaruce vymeneny kus za kus pri poruse vyskomeru u tech byly ty problemy se sw. Zustavaly svitit, blbla synchronizace. Druhe odesly na zarazene tlacitko start ale uz bylo po zaruce. Byl mi nabidnut novejsi model solar za asi 3 tisice jako oprava za stavajici kus. Ten zacal mit zase problemy s reproduktorem a tlacitko zpet zacalo byt vymackane. Takze mi ty tri tisice vratili a tim jsem s Garminem skoncil.
Tak to musíte být smolař. Já měl kdysi Fénix 3HR a odešel výškoměr (možná důsledek sauny), vráceny peníze. Po odbočce k Polaru na pár let teď mám Instinct 2X Solar a nic co popisujete se mně neděje. Naopak, těmto hodinkám k dokonalosti chybí fakt málo...
Vyskomer je treba kalibrovat. Holt komu neni dano...
Je to jenom přihlášený patent, takových mají technologické firmy ročně mnoho. Ostatně - odbornící na Mobilmanii už jeho další směřování sdělili, netřeba se tím zaobírat
Ja sa čudujem, že tie firmy tak márnia čas. Stačilo by zamestnasť experta z diskusie a ten by im hneď všetko vysvetlil. Boli by v balíku.
Mít na ruce hodinky, které měří tep, EKG, tlak, cukr, oxidaci, atd..... to zní jako báječný nápad, kdyby ta měření měla nějakou garantovanou přesnost se kterou by to spolehlivě a hlavně za každých podmínek měřilo. Moje dosavadní osobní zkušenosti s Garmin Fénix 8 jsou, že s tou spolehlivostí to bohužel není nijak oslnivé. Pro spolehlivé měření tepu při sportu je zapotřebí mít hrudní pás - ten měří skutečně spolehlivě. Jednosvodové EKG považuji v podstatě za hračku. Měření okysličení mám zapnuté pouze během spánku. Něco to naměří jen občas. Zhruba ve dvou případech ze tří mi hodinky ráno sdělí, že "Pulse Ox" se změřit nepodařilo. Zřejmě mám příliš volný řemínek, ale když ho utáhnu, že mě ruku nepříjemně škrtí. :)
Hrudný pás v prvom rade musí sedieť. Stačí že sa na bicykli trochu aerodynamickejšie naskladám a tá sviňa mi meria nižšie tepy, ako by som bol špičkový atlét. (Teda nie vždy, len niekedy ten pás zblbne) Hodinky merajú menej presne, ale je to menšia oštara. Pokiaľ zrovna neriešim intervaly, mám radšej meranie hodinkami.
Názor byl 2× upraven, naposled 7. 6. 2025 19:16
Ale hodinky nejsou od toho, aby dávaly nějakou garanci nebo přesnost. Vždyť při prvním nebo opakovaném měření dostanete upozornění, že naměřené hodnoty nenahrazuji lékařské přístroje a slouží pouze pro orientační účely. Pokud už ukazuji přesnější hodnoty, tak je to velký plus, ale ne nutnost.Hrudní pas nemusí být spolehlivý, byť oproti hodinkám má lepší schopnost přesněji měřit tep. Tak jako u hodinek, i zde platí zásada správného nasazení a použití. Když se nasadí blbě nebo se dostane do styku s potem, tak to bude také dávat nesmysly.
Jestliže "hodinky nejsou od toho, aby dávaly nějakou garanci nebo přesnost" a tedy měří tak, že nemohu nic soudit o validitě dotyčného měření, tak se přiznám, že mi fantazie nestačí na to, abych si představil k čemu takové měření je vlastně dobré. Dají se pak takové hodinky považovat za něco jiného než za hračku?
Názor byl 2× upraven, naposled 7. 6. 2025 20:48
A co považujete za garanci přesnosti? Že tepovku má přesně změřit na 72? O tohle tady nejde. Smyslem je se k té hodnotě co nejvíce přiblížit. Pokud změří 68 nebo 76, pak je to přípustná hodnota. Pokud by změřil 50 nebo 90 nebo by pokaždé dával velké rozdíly, pak už se dá hovořit o nesmyslu. Zmiňujete, že třeba EKG považujete za hračku. No a to je nepochopení účelu fungování. Nejde o přesnost, aby nakreslil krásnou přesnou EKG křivku. Jde podstatě o to získat určitý vzorec chování. Pokud u křivky vidí normální pravidelnost, tak je vše oki. Pokud z křivky nebo průběhu vidí odlišné chování a toto chování má nějaký vzorec, pak k tomu přiřadí možný výsledek.A pokud vezmeme Váš případ s "nefunkčním" oxymetrem, tak z toho nelze vyvodit, že je to k ničemu. Kdyby to bylo k ničemu, pak by si na toto stěžovalo více lidi. Pokud se nic takového veřejně neděje, pak je spíše problém pouze u Vás. Tedy vadné hodinky nebo nesprávný způsob použití. A pokud bychom měli brát onu "garanci", pak tato garance je i něčím podmíněna - správné používání. Pokud nejsou splněny podmínky, pak nelze poskytnou garanci, protože při nesprávném použití to bude dávat špatné nebo žádné hodnoty.
Jasně, správnost použití je automatický předpoklad. Tento předpoklad automaticky platí pro použití obecně jakéhokoliv přístroje. Za předpokladu, že přístroj použiji správně, tak zároveň přepokládám, že obdržím výsledky v nějakém předem daném pásmu přesnosti. Pásmo přesnosti může být široké, avšak mělo by být nějak předem definované. Tohle platí obecně pro jakýkoliv přístroj. Pokud přístroj i při správném použití může dávat jakékoliv výsledky, tak se přiznám, že mi fantazie nestačí na to abych našel případ, kdy mi takový výsledek může být k něčemu dobrý.Říkáte " Pokud změří 68 nebo 76, pak je to přípustná hodnota. Pokud by změřil 50 nebo 90 nebo by pokaždé dával velké rozdíly, pak už se dá hovořit o nesmyslu."Na základě čeho toto tvrdíte? Na základě jen svého osobního pocitu, že 68-76 vám osobně dostačuje, avšak 50-90 už nikoliv? Jak definujete "velký rozdíl"? A jak vlastně víte jak je ten rozdíl velký, nemáte-li garantovanou míru přesnosti měření?
Já třeba u tepovky nepožaduji přesnost. Stačí když je hodnota v požadovaném rozsahu dle účelu (klid, chůze, zátěž). Pokud by tep byl opakovaně mimo tento rozsah, pak je asi něco špatně, a řešil bych to.Jestli mi to v klidu ukáže 60 nebo 80, je mi to jedno. Je to u mě normální hodnota. Kdyby to bylo v klidu přes 100, tak bych to řešil.
Tak to zjevně máte docela nízké nároky.Když si koupím nějaký značkový pažní tonometr (např. OMRON, Veroval), tak (samozřejmě za předpokladu správného použití) obdržím výsledky s nějakou předem definovanou garantovanou přesností. A přitom se může jednat o přístroj za pár kaček.
To ale porovnáváte neporovnatelné. Tonometr je specifické zdravotnické zařízení, které je k tomu přímo určeno. Tady se očekává, že bude mít nějakou přesnost s danou odchylkou. Navíc by měl mít certifikaci, že je takové zařízení způsobilé k danému úkonu. Ovšem ani tonometr není bez chyby. Každé zařízení může naměřit něco jiného. OMRON má ve zvyku někdy měřit nízkou hodnotu oproti reálu, Veroval pro změnu zase vysokou hodnotu oproti reálu. Pak babo raď, které to zařízení je přesné.Hodinky tuto vlastnost nemají. Byť některé mají certifikaci jako zdravotnické zařízení. Tak nelze u nich něco garantovat. Tudíž se jejich hodnoty berou pouze jako informační.
Hodinky majú ale convenience faktor. Je to mále neintruzívne zariadenie, ktoré meria všetko s dostatočnou presnosťou. Čas to má pomerne presný, ale atómové hodiny majú lepší. Vzdialenosť to meria oproti kalibrovanému kolečku s chybou, ale oveľa lepšie, než by som ju odhadoval. Aj ten tep má dostatočnú informatívnu hodnotu, aspoň viem, že či mám ok tempo, alebo mám pridať/ubrať.Sú prístroje, ktoré všetko merajú lepšie? Áno. Dám ich na zápästie a môžem s nimi športovať? Nie.
To zas bude zbytečnej nesmysl.
Hodnota glykovaného hemoglobinu je pro diabetika, který si aplikuje inzulin docela k ničemu. Důležitá je aktuální hodnota cukru v krvi mmol/L podle které si dávkuje diabetik, nebo jeho pumpa inzulin. Tahle funkce od Garminu není zrovna moc využitelná a ani vlastně nechápu pro koho by tenhle druh měření byl užitečný.
Možno to myslia ako prevenciu.
Prej k ničemu. Když si nechávám testovat cukr, tak pro doktora je právě rozhodující dlouhý cukr, protože jen ten spolehlivě určuje, zda existuje riziko diabetu nebo je léčba kompenzována. Navíc je to i pojistka proti zkreslení. Když si před měřením odpustím nadbytečný cukr, abych dosáhl "správné" hodnoty, tak dlouhý cukr tuto lest odhalí.Aktuální hodnota má smysl jen pro aktuální potřebu, zda je léčba v daném okamžiku kompenzována nebo ne. Jenže právě tím, že to lítá nahoru dolu, není spolehlivá pro diagnostiku.
Tady jde spíš o to, že když to na hodinkách bude orientační údaj, stejně poběžíš každý tři měsíce k doktoru na kontrolní odběr.Pochybuji že bude Garmin investovat miliony dolarů do klinických testů, certifikace ve Spojených státech a Evropě, aby hodnota na hodinkách mohla být považována za zdravotnický údaj. Žádná firma dosud neprováděla klinické testy ani na měření tepové frekvence a saturace kyslíku, které by byly podstatně levnější. Takže hodinky ti naměří nějakou hodnotu která ti bude k ničemu a budeš stejně chodit k doktoru.
A k tomu doktorovi môžeš napríklad zájsť z dôvovdu, že ti to povedali hodinky.
Vidim, ze pan sa vyzna, dakujeme za prinosny prispevok k diskusii 🤣
Těžké a středně těžké diabetiky zajímá především okamžitá hladina cukru, podle které si dávkují inzulín. Hodnota glykovaného hemoglobinu vypovídá o dodržování životosprávy a medikace u všech diabetiků, ale tam stačí skutečně odběr krve jen jednou za tři měsíce. U lehkých diabetiků, kteří jen užívají léky a dodržují životosprávu je to vlastně jediná hodnota podle které se hodnotí úspěšnost léčby. Pochybuji o tom že budou dělat skutečné klinické testy, takže tam bude dodatek že výsledek je pouze orientační a mám stejně navštívit lékaře. Pravidelnému odběru krve po třech měsících se stejně nevyhnu. Hodnota glykovaného hemoglobinu se za jeden den prakticky vůbec nezmění, dokonce se moc nemění ani v období kolem jednoho týdne. Funkce je tedy prakticky k ničemu. Funkce měření napnutí řemínku je výborná, k tomu nemám žádné výhrady. Ale mohli by zapracovat na funkci měření ochlupení 😂, někdy si toho všimnu až třeba po týdnu že nic neměří😂 ano, patřím k těm co se musí pro správnou funkci hodinek odstranit bohatý porost.😂😂😂😂😂 Mě vlastně ani hodinky nikdy neupozorní že se měření nepovedlo, zjistím to až v aplikaci, jak jste na tom vy?
Názor byl 1× upraven, naposled 7. 6. 2025 07:53
Mě se občas stává, že mi hodinky ukazují po aktivitě stále vysokou tepovku, i když už dávno cítím, že mám třeba o 40 méně. To pak buď na chvíli hodinky sundám, nebo zapnu nějaký režim, kdy se senzor vypne. Pak už to zas jede správně.Garmin Instinct 2x
Mám 2x tactical a problém nemám.
no porost "jinde" nezavidim, ale treba zrovna tohle by mohlo pomoct, snimac se snazi merit "cukr" ale sveze se i tep, mereni bude hloubeji ve vice vlnovych delkach...utazeni reminku tep az tak neovlivnuje. porad neverim ze to projde FDA, mereni cukru si musi "sahnout" na krev. Nejbliz byly kontaktni cocky a ani to se nepovedlo. ale je to pokrok
Jak je prosim definovant tezky a stredne tezky diabetik?
To nevim jestli projde...
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.