Na konci roku vydává řada služeb ze svých nasbíraných dat různé přehledy. Přidal se k nim i Garmin. V jeho Year in Review 2024 je hodně podrobných údajů, které můžete srovnat s tím, co ukazují hodinky Garmin vám.
Body Battery
Body Battery v hodinkách Garmin pomocí několika vstupních údajů odhaduje, kolik člověku zbývá energie. Nejvyšší hodnoty Body Battery samozřejmě bývají ráno, hned po procitnutí. Průměrná letošní hodnota byla 71. Nejníže se pak kapacita tělesné baterie dostane v noci, než usnete, a uživatelé hodinek Garmin zde průměrně končí na úrovni 22. To znamená, že během dne spotřebují 49 jednotek Body Battery.
Garmin se podíval také na energii během dnů týdne. Nejvyšší Body Battery bývá v úterý (průměr 74) a ve stejný den bývá i nejvyšší denní spotřeba (50). Nejnižší hodnoty se objevují v sobotu večer (průměr 20) a nejméně energie vydáváme v neděli (průměrný úbytek 47).
Hodnota Body Battery během dne klesá
Ještě roční rekordy: Vůbec nejnižší ranní hodnoty Body Battery letos byly letos 1. ledna. Pochopitelně se o to postaraly oslavy Nového roku a kratší spánek, který má spolu s alkoholem na nabití baterie velký vliv.
Příčiny dalších výkyvů během roku nebylo možné jednoznačně určit. Například nejvyšší denní hodnota byla v úterý 10. září, nejvyšší denní výdej energie 27. srpna. A nejhorší den, kdy lidé skončili s nejnižší Body Battery za rok, pak 20. červenec.
Nejvyšší ranní Body Battery na světě mají lidé s Garminy v Nizozemsku (74), nejnižší Japonci (66)
Skóre spánku
Hodinky během spánku měří stres, srdeční frekvenci a variabilitu srdečního tepu. Poznají fáze spánku a ráno vyhodnotí jeho kvalitu.
Průměrná celosvětová hodnota skóre spánku je 71. Nejlépe se lidem s Garminy spí z pondělka na úterý, kde bylo průměrné skóre 73. Nejhorší jsou noci ze soboty na neděli, skóre spadne na 68.
Dosáhnout někdy u spánku na skóre 100 se málokomu podaří
Nejlépe se letos lidé probudili 10. září (skóre 74), to byl současně i den s nejvyšší ranní hodnotou Body Battery, na kterou má spánek největší vliv, nejhorší byla noc v Novém roce (58).
Nejlépe spí v Nizozemsku (73), problematický spánek mají v Indonésii (64).
Zatížení organismu
Tato metrika kombinuje srdeční frekvenci a variabilitu srdečního tepu a odhaduje, jestli je člověk v pohodě. Celodenní měření, kam vstupuje hodně externích vlivů, sice nevyjadřuje přesně stav autonomního nervového systému člověka, ale určitou výpovědní hodnotu Stress Score má.
Garminy naměřily uživatelům průměrné denní skóre stresu 30. Zajímavé je, že nejméně stresující den je pondělí (29), největší zátěž bývá během sobot (32). Nejméně stresujícím dnem roku byl 2. leden (28), nejhorší sobota 21. září (33).
Nejvyšší skóre mají v Malajsii (33), nejnižší v Jižní Koreji (28).
Hodinky Garmin ukazují úroveň skóre stresu v denním i týdenním grafu. Když se stres hodně změní oproti běžným hodnotám, s tělem se něco děje
Připravenost k tréninku
Hodinky Garmin z naměřených dat odhadují, jak je tělo připraveno ke sportovním aktivitám. Jestli by bylo lepší odpočívat a regenerovat, nebo je pravý čas na efektivní trénink.
Průměrná ranní připravenost během celého roku byla 60. Nejvyšší bývá v úterý ráno (62), nejnižší v neděli (57). Nejhorší den pro trénink byl pochopitelně 1. leden (44), nejlepší z nějakého důvodu 23. duben.
Nejpřipravenější na světě jsou na Novém Zélandu s průměrem 64, na posledním místě skončila Jižní Korea (51).
Různé úrovně připravenosti k tréninku
Kroky a sport
Průměrný uživatel hodinek Garmin našlape každý den 8 317 kroků. Nejvyšší průměr mají v Hongkongu (10 340 kroků), nejméně chodí v Indonésii (5 375 kroků).
Naměřený Věk podle kondice je nižší než skutečný věk. V průměru jsou lidé o 2,48 roku „mladší“, hodnoty po věkových skupinách vidíte v následujícím obrázku.
Garmin měří věk podle kondice hodně optimisticky
Ženám Garmin změřil mají menší rozdíl oproti skutečnému věku: 1,94 roku. U mužů je Věk podle kondice v průměru o 2,75 roku nižší.
Garmin spočítal, které typy sportů meziročně nejvíc narostly. V prvním grafu jsou outdoorové aktivity, kde výrazně vede běh na dráze. Na dalších místech je jízda na elektrokole a na gravelovém kole.
Meziroční nárůsty u venkovních aktivit
U vnitřních sportovních aktivit nejvíce narostlo cvičení HIIT, Pilates a lezení na stěně.
Meziroční nárůsty u vnitřních aktivit
Roční statistiky publikovala nedávno také služba Strava. Nejsou ale tak podrobné jako u Garminu: