Gate Keeper: textovky plně pod kontrolou

Denně pošleme desetitisíce textovek z Internetu. Většinou používáme nepraktické a neohrabané SMS brány. Co to takhle zkusit jinak s programem Gate Keeper? S ním nemusíte stále hledat vhodné textové brány…
Denně pošleme desetitisíce textovek z Internetu. Většinou používáme nepraktické a neohrabané SMS brány. Co to takhle zkusit jinak s programem Gate Keeper? S ním nemusíte stále hledat vhodné textové brány…

Kdo vám pohlídá brány?

SMS Gate Keeper je program, který posílá textové zprávy přes webovské brány všech českých operátorů. Má necelých 300kB a po stažení to můžete rozjet ve velkém stylu. Žádné nastavování, žádná registrace, žádné placení - SMS GateKeeper je zdarma – zatím.

S použitím tohoto programu okamžitě zapomenete, že existují nějaké brány operátorů a poznáte, co je to komfortní odesílání textovek přes Internet. Mimochodem, momentálně aktuální verze 1.01 je již čtvrtá v pořadí, ale jistě není poslední. Máme se určitě na co těšit.

Esemeskujte bez omezení

Pojďme se podívat na všechny vymoženosti SMS GateKeeperu. Při prvním spuštění se nelekněte, že se nic neděje - stačí se podívat do systémové lišty hlavního panelu, kde se objeví malá ikonka. Když na ni dvakrát poklepete, otevře se vám v celé své kráse. Svisle je rozdělený na dvě základní části: v levé najdete veškerá funkční tlačítka a dialogové boxy, v pravé části jsou pak informace o probíhajících akcích, případně informace o uložených textovkách.

Základní obsluha programu je jednoduchá. Vyberete si předčíslí operátora a zadáte zbývající část telefonního čísla. Vpravo okamžitě vidíte, do které sítě textovku posíláte. S tolika předčíslími už je občas problém vědět, ke kterému operátorovi patří. Pokud ji chcete odeslat více příjemcům současně, stačí zaškrtnout příslušnou položku (jak postupovat dále si řekneme později), je tu také možnost archivace odeslaných textovek. Pokud zaškrtnete volbu uložit do odeslaných, objeví se vám zpráva v pravé části mezi odeslanými.

Čekání ve frontě

V případě, že chcete odeslat flash SMS, není to problém. Nebude to tedy normálně, ale jen na displej. Taková textovka se pak zobrazí přímo na displeji a funguje trochu jinak než textovka klasická.

Chcete zprávu odeslat později? Proč ne. Třeba až za rok, ale musíte se v inkriminovanou dobu připojit, jinak se zpráva zařadí do fronty a odešle se až ve chvíli, kdy budete on-line a kdy na ni přijde řada. Mimochodem, vlevo dole vidíte aktuální stav vašeho připojení k Internetu.

Chcete-li mít jistotu, že byla textovka opravdu doručena, nechte si zaslat potvrzení doručení na mail. Pozor u Oskara! Tam se vám to nepodaří, protože stále nepodporuje mobilní e-mail.

No a teď už stačí napsat samotný text vaší zprávy. Ani se nemusíte podepisovat, protože si můžete nastavit automatický podpis. Vřele doporučuji, protože textovky z Internetu jsou jinak v podstatě anonymní.

Opraví vaši Cestinu

Pokud zapomenete esemesku ukončit tečkou, vykřičníkem, nebo otazníkem, doplní se před podpis automaticky tečka. Jestliže se vám tato drobnůstka nelíbí, není nic jednoduššího, než si ji v NastaveníPodpisy vypnout. Zapomínáte, že se v esemeskách nehraje na češtinu? Háčky a čárky vám odpadnou a zbude jen cestina.

Každá zpráva může mít maximálně 750 znaků. Zdá se vám to moc? Samozřejmě že se taková zpráva rozdělí na příslušný počet zpráv kratších.

Posílejte hromadu textovek najednou

Největší devizou této aplikace je telefonní seznam a možnost vytváření skupin adresátů a následně pak rozesílání hromadných esemesek několika příjemcům současně. Seznam se skrývá pod položkou telefony. Tady si můžete vytvořit v podstatě neomezený počet skupin telefonních čísel se stejně neomezeným počtem jmen.

Pokud se chystáte na pivo a mají o tom vědět všichni blízcí, stačí napsat zprávu „Jdeme na pivo“. Zaškrtnout volbu odeslat více příjemcům. Pak stisknete tlačítko odeslat a nyní už si vyberete skupinu, třeba „Pivaři“. Vytvoří se fronta textovek, které se postupně odesílají.

A to je vše?

Ne, není. Program má další skryté funkce. Všechny základní operace lze provádět i přímo z příkazové řádky. To znamená, že pokud zadáte např.:

sms.exe p:0604 n:615795 "m:Odeslani s potvrzenim" e:j.dusek@seznam.cz

Pak se odešle zpráva s potvrzením na email j.dusek@seznam.cz. Většina z nás to asi nevyužije, ale najde se i plno takových, co ano.

Vzhledem k tomu, že program běží na pozadí, může neustále monitorovat stav připojení. To je výhodné zejména v případě, kdy si připravíte pár textovek v off-line módu. Zkrátka se pak někdy připojíte k síti a program už si odeslání ohlídá sám.

A poslední lahůdkou jsou klávesové zkratky:

  • Odeslat: Ctrl + Enter
  • Telefony: F2
  • Zobrazit frontu: F3
  • Zobrazit odeslané: F4
  • Telefony (menu): Ctrl + Space
  • Minimalizace: Esc
  • Odeslat více příjemcům: Alt + v
  • Uložit do odeslaných: Alt + o
  • Normálně: Alt + n
  • Jen na displej: Alt + d
Diskuze (33) Další článek: Volání do Oskara je stále hodně drahé

Témata článku: , Keeper, Text