GateKeeper: SMS na T-Mobile pošlete i po zpoplatnění webové brány

Oblíbený program pro zasílání textovek z internetu GateKeeper připravil pro své uživatele možnost zasílání textových zpráv z internetu na operátora T-Mobile i po zpoplatnění brány. Za zprávu samozřejmě zaplatíte.
GateKeeper: SMS na T-Mobile pošlete i po zpoplatnění webové brány

Již více jak dva roky usnadňuje program GateKeeper zasílání textových zpráv z internetu. Za tuto dobu si získal mnoho spokojených uživatelů. Tvůrce programu Jakub Dušek zareagoval na nové skutečnosti ohledně zpoplatnění webové brány operátora T-Mobile. Ne, textovku zdarma si po čtvrtém únoru na tohoto operátora určitě nepošlete, GateKeeper však nabídne, vedle možnosti zasílání zpráv i pro uživatele jiných operátorů, nižší ceny. Hned na začátku uveďme zřejmě nejdůležitější informaci: za jednu zprávu zaplatíte 1,50 Kč.

Zdarma nikdy více

Zavrhněte myšlenku, že bude po čtvrtém únoru možno zasílat zprávy zdarma, a že dané částky bude inkasovat tvůrce programu. GateKeeper prošel integrací se systémem společnosti DCCI, která působí v oboru mobilních služeb. Zprávy z GateKeeperu budou rozesílány přes placenou bránu, čímž je zajištěna spolehlivost. Jako odesilatel nebudete ošizeni ani o doručenky, samozřejmě emailové.

Textové zprávy si musíte předplatit. Nejprve je třeba podstoupit registraci na stránkách http://sms.mobilem.cz. Peníze, za které budete odesílat placené textovky, musíte převést bankovním převodem na číslo účtu uvedené při registraci (minimálně 200 Kč, po zaplacení 500 Kč získáte plnou verzi programu GateKeeper zdarma). Po dokončení registrace si stáhnete poslední verzi programu GateKeeper (1.61) a v nastavení vyplníte jméno a heslo získané při registraci. V souvislosti s bankovním převodem jistě mnohé čtenáře napadla myšlenka zneužití. Věřím, že se v tomto případě nebudou opakovat případy, kdy vychytralec vylákal z uživatelů čísla dobíjecích kupónů za „zaručený návod na levné volání čí zasílání textovek zdarma“.

Po zpoplatnění SMS bran u T-Mobilu (4.února) nabídne GateKeeper stažení definičního souboru. Od této chvíle budete moci zasílat zpoplatněné zprávy. Na zbylé dva operátory, stejně jako do zahraničí, můžeme zatím zasílat textovky zdarma.

Výhody i nevýhody

Tato nabídka je bezesporu výhodná. Textové zprávy jsou levnější, než z mobilního telefonu, a to v zhruba o jednu korunu. Navíc může textovky z GateKeeperu na T-Mobile zasílat i uživatel konkurenčního operátora, což z oficiální webové brány nebude možné. Vedle logického omezení – nemožnosti zaslat zprávu „odkudkoli“, vidím problém ve způsobu placení „kreditu“. Zejména mladší uživatelé nemají vlastní účet a nejsou zběhlí v platebních transakcích. Na každý pád jde o dobrý nápad, který může snad všem textovkářům ušetřit nějakou korunu.

Diskuze (56) Další článek: Vrátí T-Mobile kredit, nebo nevrátí?

Témata článku: Operátoři, SMS, Ostatní, MOBI, T - Mobil, Web, MobilRecenze mobilní hry Slovní Duel. Nadějný, ale nedotažený fotbálek

Recenze mobilní hry Slovní Duel. Nadějný, ale nedotažený fotbálek

Procvičujete rádi slovní zásobu a chcete zapálit mozkové závity? Třeba bude tahle hříčka z českých luhů a hájů zrovna pro vás!

Ladislav Novák
Mobilní hryRecenze
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Windows 11 běží dokonce i na nejlevnějším Raspberry Pi 4. A není to žádná katastrofa

Windows 11 běží dokonce i na nejlevnějším Raspberry Pi 4. A není to žádná katastrofa

** Vyrobil jsem si ISO obraz Windows 11 ARM ** Pomocí projektu WoR jsem ho nainstaloval na SSD ** A to pak připojil k maličkému Raspberry Pi 4 za tisícovku!

Jakub Čížek
Windows 11Raspberry Pi
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment