Geniální nápad? Překroč hranici, O2 aktivuje pojištění

Nemusíte nikde nic zařizovat, v okamžiku, kdy překročíte hranice máte postaráno o cestovní pojištění díky mobilu. Letos v létě bude zdarma.

Ta idea je výhrou pro všechny tři strany.

  1. O2 má nový produkt, na kterém vydělá peníze.
  2. Pojišťovna má jistý přísun zákazníků a přesné informace o tom, kdy vycestovali a kdy se vrátili (takže v tomto směru nehrozí pojistný podvod).
  3. Zákazník nemusí na nic myslet, nic aktivovat, prostě je pojištěný pokaždé, když vycestuje.

Ale než to přeženu s nadšením, pojďme se podívat na podrobnosti...

Od 1. července bude pro zákazníky O2 k mání novinka – cestovní pojištění v mobilu, které pokryje obvyklá rizika spojená s cestováním, například léčebné výlohy s plněním až pět milionů korun, úrazové pojištění, pojištění zavazadel nebo odpovědnost za škodu. A pro ty zákazníky, kteří si nastaví tarif Volání bez hranic bude letos v létě dokonce zdarma. Nabídka platí pro rezidentní zákazníky ve věku 16 - 70 let, na jeden paušál je možné pojistit majitele paušálu, nebo i celou rodinu.

Běžně stojí pojištění 29 Kč na jeden den pro jednotlivce a 79 Kč pro rodinu. Tou se rozumí manžel (manželka) a neomezený počet jeho či jejích dětí do 18 let žijící ve společné domácnosti. Pojištění je možno objednat i u tarifu Svět Basic, zde jsou ale ceny vyšší a ani bezplatné léto se nekoná:

O2 cestovní pojištění k tarifu Volání bez hranic k tarifu Svět basic
Pro jednotlivce do 31. 8. 2016 zdarma, poté 29 Kč/den  39 Kč/den
Pro rodinu do 31. 8. 2016 zdarma, poté 79 Kč/den 99 Kč/den

Operátor nastavil službu tak, že pojištění se aktivuje samo pokud se váš telefon přihlásí do sítě zahraničního operátora. Asi vás teď napadá něco ve smyslu, zda se stačí vyskytnout v blízkosti státní hranice, kam proniká signál ze sousedních zemí. Ale není tomu tak, v roamingu musíte být pár hodin (přesněji to O2 bohužel nespecifikuje), aby se pojištění aktivovalo s tím, že po uplynuti ochranné lhůty se data odešlou do pojišťovny, ale zpětně, tedy s časem překročení hranice. Od toho okamžiku je zákazník pojištěn.

Klepněte pro větší obrázek
Více informací naleznete na adrese o2.cz/cestovani (obr.: o2.cz)

Službu lze aktivovat prostřednictvím online samoobsluhy Moje O2, na zákaznické lince nebo na prodejně. Cestovní pojištění poskytuje operátor ve spolupráci s pojišťovnou Maxima a Axa Assistance CZ. V případě pojistné události je zákazníkům na lince +420 272 101 036 k dispozici asistenční služba 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Další informace, přehled limitů pojistného plnění najdete na adrese O2.cz/cestovani. Všeobecné pojistné podmínky Chytrého cestovního pojištění jsou k nahlédnutí zde. Co mě na produktu hodně mrzí, je fakt, že PDF s podmínkami má 27 stran a je velmi složité najít v něm odpovědi na otázky, které máte. Pozorní buďte zejména v případech, kdy se v zahraničí chystáte na sporty akčnější než je klidný běh po kolonádě. Pak bude lepší pojištění od O2 deaktivovat a připlatit si za odpovídající produkt jinde.

 

Letos v létě je překračování hranic u O2 populární

 

Závěrem si neodpustím jedno popíchnutí a připomenutí tématu, které vířilo emoce začátkem týden. Letos v létě je překračování hranic u O2 populární. O automaticky aktivovaném pojištění jste četli výše, některé předplacené karty O2 se přepnou na dražší tarif a s kreditem vám zamávají trochu více, než byste si přáli a než roamingová regulace Evropské unie dovoluje:

Diskuze (35) Další článek: Samsung Galaxy Note 7: 5,8" zahnutý displej a 4 000mAh baterie

Témata článku: , , , , , Roamingová regulace, Pojišťovna, Akt, Cestovní pojištění, Nápad, Neomezený počet, Gen, Zahraniční operátor, Axa, Hra, Státní hranice, Basic, Asistenční služba, Volání bez hranic, Manželka, Pře, Emoce