Geniální nápad? Překroč hranici, O2 aktivuje pojištění

Nemusíte nikde nic zařizovat, v okamžiku, kdy překročíte hranice máte postaráno o cestovní pojištění díky mobilu. Letos v létě bude zdarma.
Geniální nápad? Překroč hranici, O2 aktivuje pojištění

Ta idea je výhrou pro všechny tři strany.

  1. O2 má nový produkt, na kterém vydělá peníze.
  2. Pojišťovna má jistý přísun zákazníků a přesné informace o tom, kdy vycestovali a kdy se vrátili (takže v tomto směru nehrozí pojistný podvod).
  3. Zákazník nemusí na nic myslet, nic aktivovat, prostě je pojištěný pokaždé, když vycestuje.

Ale než to přeženu s nadšením, pojďme se podívat na podrobnosti...

Od 1. července bude pro zákazníky O2 k mání novinka – cestovní pojištění v mobilu, které pokryje obvyklá rizika spojená s cestováním, například léčebné výlohy s plněním až pět milionů korun, úrazové pojištění, pojištění zavazadel nebo odpovědnost za škodu. A pro ty zákazníky, kteří si nastaví tarif Volání bez hranic bude letos v létě dokonce zdarma. Nabídka platí pro rezidentní zákazníky ve věku 16 - 70 let, na jeden paušál je možné pojistit majitele paušálu, nebo i celou rodinu.

Běžně stojí pojištění 29 Kč na jeden den pro jednotlivce a 79 Kč pro rodinu. Tou se rozumí manžel (manželka) a neomezený počet jeho či jejích dětí do 18 let žijící ve společné domácnosti. Pojištění je možno objednat i u tarifu Svět Basic, zde jsou ale ceny vyšší a ani bezplatné léto se nekoná:

O2 cestovní pojištění k tarifu Volání bez hranic k tarifu Svět basic
Pro jednotlivce do 31. 8. 2016 zdarma, poté 29 Kč/den  39 Kč/den
Pro rodinu do 31. 8. 2016 zdarma, poté 79 Kč/den 99 Kč/den

Operátor nastavil službu tak, že pojištění se aktivuje samo pokud se váš telefon přihlásí do sítě zahraničního operátora. Asi vás teď napadá něco ve smyslu, zda se stačí vyskytnout v blízkosti státní hranice, kam proniká signál ze sousedních zemí. Ale není tomu tak, v roamingu musíte být pár hodin (přesněji to O2 bohužel nespecifikuje), aby se pojištění aktivovalo s tím, že po uplynuti ochranné lhůty se data odešlou do pojišťovny, ale zpětně, tedy s časem překročení hranice. Od toho okamžiku je zákazník pojištěn.

Klepněte pro větší obrázek
Více informací naleznete na adrese o2.cz/cestovani (obr.: o2.cz)

Službu lze aktivovat prostřednictvím online samoobsluhy Moje O2, na zákaznické lince nebo na prodejně. Cestovní pojištění poskytuje operátor ve spolupráci s pojišťovnou Maxima a Axa Assistance CZ. V případě pojistné události je zákazníkům na lince +420 272 101 036 k dispozici asistenční služba 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Další informace, přehled limitů pojistného plnění najdete na adrese O2.cz/cestovani. Všeobecné pojistné podmínky Chytrého cestovního pojištění jsou k nahlédnutí zde. Co mě na produktu hodně mrzí, je fakt, že PDF s podmínkami má 27 stran a je velmi složité najít v něm odpovědi na otázky, které máte. Pozorní buďte zejména v případech, kdy se v zahraničí chystáte na sporty akčnější než je klidný běh po kolonádě. Pak bude lepší pojištění od O2 deaktivovat a připlatit si za odpovídající produkt jinde.

 

Letos v létě je překračování hranic u O2 populární

 

Závěrem si neodpustím jedno popíchnutí a připomenutí tématu, které vířilo emoce začátkem týden. Letos v létě je překračování hranic u O2 populární. O automaticky aktivovaném pojištění jste četli výše, některé předplacené karty O2 se přepnou na dražší tarif a s kreditem vám zamávají trochu více, než byste si přáli a než roamingová regulace Evropské unie dovoluje:

Diskuze (35) Další článek: Samsung Galaxy Note 7: 5,8" zahnutý displej a 4 000mAh baterie

Témata článku: O2, Hospodaření a finance, Bezpečnost, Ostatní, Pojištění, Akt, Gen, Volání bez hranic, Neomezený počet, Pojišťovna, Emoce, Roamingová regulace, Státní hranice, Cestovní pojištění, Manželka, Axa, Zahraniční operátor, Hra, Basic, Asistenční služba, Nápad, PřeRychlá pomoc pro návrat do normálu. K čemu je Android Safe Mode, a jak jej aktivovat?

Rychlá pomoc pro návrat do normálu. K čemu je Android Safe Mode, a jak jej aktivovat?

** V případě problémů s Android telefonem si hned vzpomeňte na režim Safe Mode ** V tomto módu se vypnou všechny vámi stažené aplikace ** Systém se zrychlí a zbaví chyb, jeho využití ale bude omezené

Martin Chroust
Nouzový režimAndroid
8 důvodů, proč uživatelé iPhonu nikdy nepřejdou na Android

8 důvodů, proč uživatelé iPhonu nikdy nepřejdou na Android

** Obě největší mobilní platformy mají svůj tábor skalních příznivců ** Ti mají jasno, proč je právě iOS nebo Android jediný správný systém ** Tady je několik důvodů, proč jablíčkáři nechtějí o robotech ani slyšet

Martin Miksa
SmartphonyiPhoneAndroid
Recenze systému Android 12. Největší skok správným směrem za poslední roky. Zatím ale jen pro někoho

Recenze systému Android 12. Největší skok správným směrem za poslední roky. Zatím ale jen pro někoho

** Android 12 je zatím graficky i funkčně nejjednotnější verze ** Vylepšuje zejména soukromí a práci s oprávněním aplikací ** Na jiných telefonech než Pixelech bude zážitek odlišný

Vladislav Kluska
Material YouAndroid 12Google
Evropská komise to vidí jasně. Česko má jednoznačně nejdražší mobilní tarify v celé EU

Evropská komise to vidí jasně. Česko má jednoznačně nejdražší mobilní tarify v celé EU

** Česko „kraluje“ žebříčku zemí s nejdražšími mobilními službami ** Evropská komise srovnala ceny ve všech 27 zemích EU ** Když se nepočítají neomezené tarify, vychází nabídky našich operátorů katastrofálně

Jan Láska
Předražené službyEvropská komiseTarify a mobilní služby
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Vybrali jsme 15 výborných levných smartphonů pod stromeček. Jsou čím dál lepší

Vybrali jsme 15 výborných levných smartphonů pod stromeček. Jsou čím dál lepší

** Levné smartphony se už dávno staly spotřebním zbožím ** Použitelný telefon se dá koupit už za dva tisíce korun ** Vůbec poprvé se do výběru dostaly telefony s 5G

Martin Miksa
Nižší třída