Geometric Weather pro Android vám hezky ukáže, že bude hnusně

Čínský vývojář s přezdívkou WangDaYeeeeee pracuje na meteorologické aplikaci Geometric Weather, která je ke stažení pro Android (Google Play, F-Droid). Nezvyklý název odkazuje na hlavní odlišnost oproti jiným – veškerou grafiku a animace tvoří jednoduché geometrické objekty.

Statické screenshoty to kouzlo nedovedou prodat, v pohybu ale Geometric Weather vypadá opravdu hezky. Plynulé animace deště, sněhu, bouřky, jasného počasí nebo postupné vykreslování polohy Slunce a Měsíce jsou samozřejmě jen pozlátkem, které po stém otevření aplikace už možná ani nebudete vnímat.

Geometric Weather nicméně umí jednoduše a přehledně vykreslit i ony důležité informace. V jednotlivých kartách pod sebou ukazuje počasí na 15 dní dopředu i hodinovou předpověď. Kromě obligátní (pocitové) teploty, oblačnosti, síle a směru větru a vlhkosti se dozvíte také o množství UV záření, tlaku, viditelnosti nebo výšce mraků. To vše pro několik různých lokací včetně aktuálního místa dle GPS.

Animace jsou ve skutečnosti o polovinu pomalejší, video pochází ze 120Hz displeje a obraz se ale smrsknul na 60 fps

Meteorologická data se stahují z accuweather.com, ale aplikace je připravena i na další poskytovatele. Zatím lze zvolit tři alternativní, avšak bez globálního pokrytí.

Množství zobrazených informací i používané jednotky si můžete nastavit sami. Aplikace plně ctí googlovský material design a nabízí světlý i tmavý motiv. Je zcela zdarma, bez reklam a díky překladu Jiřího Krále nabízí také češtinu. Na plochu si navíc můžete vložit některý z 11 typů widgetů, které lze rovněž detailně nastavit.

Aplikace má v Google Play průměrné hodnocení 4,6/5. Hlavní výtky směřující k chybějícím radarovým snímkům. Mně osobně chyběly i informace o kvalitě ovzduší, přestože je aplikace má nabízet a na AccuWeatheru k dispozici jsou.

Diskuze (4) Další článek: Spotify Car Thing vypadá jako smartphone křížený s autorádiem, ale umí jen jednu věc

Témata článku: , , , , , GEO, Animace, F-Droid, Úkaz, Pro +, Weather, Kouzlo, Aplikace, Důležitá informace, Slunce, Viditelnost, Accuweather,