Gigabyte přiveze do Česka dvojici dualSIM Androidů

Gigabyte vyslyšel ty, co touží po dualSIMu, ale nevystačí si s hloupým telefonem. Nové GSmarty G1310 a G1317D konečně dostaly Android.

Taiwanská společnost Gigabyte, která je známá především jako výrobce PC komponent, se hodlá prosadit také v mobilní sféře. Využívá k tomu mezery na trhu, kterou představuje nedostatek smartphonů se standardními operačními systémy, určených pro práci se dvěma SIM kartami najednou. Vloni se společnost na českém trhu ukázala s dualSIM smartphonem GSmart S1205, který však bohužel pracoval s tou dobou již dožívající platformou starých Windows Mobile 6.5. Letos Gigabyte nabídne modernější Android a dočkáme se také konečně kapacitního dotykového displeje.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
GSmarty G1310 (vlevo) a G1317D Rola (vpravo) na ilustračních fotografiích

Dvojici dvousimkových smartphonů určených také pro český trh představují modely GSmart G1310 a o něco jednodušší Gsmart G1317D Rola. Oba pracují s předposlední verzí Androidu 2.2 Froyo a nabídnou kompletní konektivitu, včetně podpory sítí 3G pro alespoň jednu ze dvou SIM karet, Wi-Fi a GPS. Srdcem smartphonů se stal procesor Qualcomm MSM7225 s frekvencí 528 MHz, který doplní operační paměť s kapacitou 256 MB. S oběma telefony bychom se na českém trhu měli setkat v nejbližších dnech, některé obchody už zahájily předobjednávky. Telefony budou pochopitelně zcela lokalizovány do češtiny.

GSmart G1310: ten lepší

Vybavenějším z obou modelů je paradoxně ten s nižším číslem. Rozdílů ale nebude mnoho. GSmart G1310 nabídne zejména lepší dotykový displej, konečně se u Gigabytu dostalo na kapacitní technologii. Rozlišením 320 × 480 bodů a úhlopříčkou 3,2" se aktivní LCD zobrazovač může porovnávat například s oblíbeným Androidem této třídy LG Optimus One.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
GSmart G1310 na tiskových snímcích

Designem přístroj nijak nevybočuje z řady monoblokových dotykových telefonů, radost však udělá ovládací trackball, který jsme naposledy viděli u dva roky starých Androidů od HTC. Drobnou kuličku doplní v ovládání dvojice mechanických kláves se sluchátkem a čtyři standardní androiďácké senzory. Podle obrázku prostředí to vypadá, že Gigabyte si vyhrál s vlastní grafickou nástavbou a poskytne ke každé ze SIM karet i vlastní virtuální plochu s widgety.

Posledním výraznějším plusem ve výbavě oproti sesterskému modelu Rola je přítomnost 5Mpx fotoaparátu s automatickým ostřením. I přes náznak LED diody na produktových fotografiích se o její přítomnosti specifikace nezmiňují. K připojení sluchátek poslouží standardizovaný 3,5mm jack. GSmart G1310 by se měl začít prodávat v nejbližších květnových týdnech za cenu kolem 6 tisíc korun. Vzhledem k vyváženému mixu funkcí a podpoře dvou SIM může rozvířit vody s levnějšími Androidy.

GSmart G1317D Rola: nejlevněší dualSIM Android

U modelu s názvem Rola je patrná snaha o co nejnižší prodejní cenu. Utrpěl tím hlavně displej, který je pouze odporový s rozlišením 240 × 400 bodů a úhlopříčkou 3,2". Nedostalo se také na mechanické ovládací prvky, Android 2.2 se zde bude ovládat kromě displeje pouze čtveřicí senzorových kláves. Design přístroje je opět elegantně zaoblený a malinko dá možná vzpomenout na některé Androidy z dílny ZTE určené pro mobilní operátory.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
GSmart G1310 na tiskových snímcích

Fotoaparát má rozlišení už jen 3 Mpx, chybí mu autofokus i blesk. Vnitřní paměť telefonu půjde rozšířit paměťovými microSD kartami do maximální velikosti 32 GB. Sluchátka připojíte přes tradiční 3,5mm jack. GSmart G1317D Rola se začne prodávat v polovině května a koncová cena by se neměla příliš odchýlit od 4 a půl tisíce korun.

Diskuze (37) Další článek: Sony Ericsson Xperia Play: mířeno na hry [recenze]

Témata článku: Gigabyte, Android, Smartphony, DualSIM, Gigabyte Gsmart G1310, Gigabyte Gsmart G1317d, Gigabyte Gsmart S1205, LG Optimus, LG Optimus One, Giga, #Android, Starý Android


Určitě si přečtěte

Google Fotky už nebudou zdarma. Co dál? Máte v podstatě dvě možnosti…

Google Fotky už nebudou zdarma. Co dál? Máte v podstatě dvě možnosti…

** Google od června 2021 zásadně omezí službu Google Fotky. ** Jednou z alternativ je záloha na vlastní NAS. ** Srovnali jsme obě metody po stránce ceny i funkcí.

Jiří Kuruc, Filip Kůžel, Jakub Michlovský | 109

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Lite – 5G je ještě dostupnější a má sexy design

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Lite – 5G je ještě dostupnější a má sexy design

** Xiaomi dostává 5G konektivitu do telefonu pod 8 000 Kč ** Líbit se bude i skvělý poměr cena/výbava a dlouhá výdrž ** Benefitem je 120Hz displej s funkcí Adaptive Sync

Martin Miksa | 15

Na práci i pro zábavu. Vybíráme 12 nejzajímavějších tabletů pod stromeček

Na práci i pro zábavu. Vybíráme 12 nejzajímavějších tabletů pod stromeček

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 12 nejlepších modelů ze všech cenových kategorií ** Cena použitelných tabletů začíná na dvou tisících korunách

Martin Miksa | 40

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

** Redmi Note 8 Pro přináší nekompromisní poměr výkon / cena ** Přidává čtyřnásobný fotoaparát s 64Mpx rozlišením ** Zamrzí jen košaté MIUI se zbytečnými aplikacemi

Martin Miksa | 9