#GlassGate: nové iPhony prý velmi snadno poškrábete. Apple zatím taktně mlčí

Na internetu se to začíná jen hemžit případy nových uživatelů iPhonu 11, iPhonu 11 Pro a iPhonu 11 Pro Max, kteří si stěžují na poškrábaný displej. Podle fotek, které kolují na internetu, se jedná, buď o vrypy, nebo o šmouhy na displeji, kterých se už nezbavíte. A podle tvrzení uživatelů se na displejích objevily při běžném používání, když byly telefony nošeny v kapse bez žádných dalších cizích předmětů. Na fotografie poškozených skel displejů se můžete podívat v naší galerii.

Situace je o to palčivější, že Apple při představení letošních iPhonů uvedl, že používají na přední a zadní straně „nejtvrdší sklo, které bylo u smartphonů kdy použito“. Škrábance se na displeji objevují již po několika dnech používání, někteří uživatelé si na škrábance stěžovali již druhý den po pořízení telefonu. O tom, že škrábance na displeji nejsou jen ojedinělým případem, svědčí toto vlákno na webové podpoře Applu. V době psaní článku se diskusní vlákno rozrostlo už na 23 stran! Podle komentářů má škrábance na displeji dokonce i většina vystavených iPhonů v amerických brandstorech!

V reklamě sklo iPhonu 11 Pro odolá všemu, realita je však úplně jiná:

Apple se k celé situace zatím nevyjádřil, uživatelé s poškozenými displeji ale mají jasno. Musí se jednat o výrobní vadu jednoho z dodavatelů displejů. LCD displeje Applu dodává společnost Japan Displej, OLED panely pro iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max vyrání Samsung a LG. Koupili jste si letošní iPhone? Máte na displeji škrábanec, který se objevil „z ničeho nic“? Podělte se o váš komentář v diskusi pod článkem.

Diskuze (47) Další článek: Tak trochu retro. Testujeme Samsung Galaxy Xcover 4s, který zaspal čas

Témata článku: Apple, , , , , , , , , Apple iPhone 11, Apple iPhone 11 128GB, Apple iPhone 11 256GB, Apple iPhone 11 Pro, Apple iPhone 11 Pro 256GB, Apple iPhone 11 Pro 512GB, Apple iPhone 11 Pro Max, Apple iPhone 11 Pro Max 256GB, Apple iPhone 11 Pro Max 512GB, Uživatelé, Škrábanec, Tvrzení, Sklo, Japan Displej, Internet,