Gmail pozná, které e-maily nejsou tolik důležité, a přesune je do samostatné složky

Google vypouští aktualizaci své aplikace Gmail pro Android a iOS, která má uživatelům pomoci „soustředit se na e-maily, které jsou nejdůležitější“. Pointa spočívá v tom, že zprávy, které budou považovány za méně důležité, budou automaticky přesouvány do kategorie „Aktualizace“. Podrobnosti přináší web 9to5Google.

Gmail už nějakou dobu nabízí kromě primární schránky také automatickou kategorizaci doručených zpráv. Konkrétně pro ně používá kategorie „Sociální sítě“, „Aktualizace“, „Fóra“ a „Promoakce“. Nyní se Google zaměřil na kategorii „Aktualizace“, která je v současnosti domovem „Osobních, automaticky generovaných aktualizací, včetně potvrzení, účtenek, účtů a výpisů“.

Méně podstatné zprávy sejdou z očí

Nově bude Gmail automaticky do této kategorie přesouvat všechny zprávy s nižší prioritou, které „nevyžadují okamžitou pozornost“. Má se jednat například o e-maily s informacemi o nasbíraných mílích ve věrnostních programech leteckých společností nebo o potvrzení o založení účtu.

Toto opatření má zajistit, aby se v primární schránce, tedy v sekci Doručená pošta, zobrazovaly pouze důležité zprávy a uživatel se tak neutápěl v hromadě často nepodstatných či zbytečných e-mailů. Google se k tomuto kroku rozhodl po předchozím testování, na které údajně získal mnoho pozitivních ohlasů.

„Tým Google Workspace pokračuje v poskytování nových funkcí, které jsou pro naše uživatele prokazatelně přínosné. Nedávno jsme provedli experiment, který aktivoval aktualizovanou verzi kategorie Aktualizace v aplikaci Gmail. Od účastníků jsme získali pozitivní zpětnou vazbu a nyní tuto funkci přinášíme dalším uživatelům, aby se mohli soustředit na e-maily, které jsou pro ně nejdůležitější.“ uvedl tiskový mluvčí Googlu.

Nemusí to vyhovovat všem

Uživatelům, kterým Gmail tuto funkci postupně aktivuje, se zobrazí v doručené poště banner, který je informuje o změně. „Zprávy, které možná nepotřebují vaši okamžitou pozornost, nyní Gmail umisťuje do Aktualizací. To můžete kdykoli změnit v nastavení.“

Pokud máte v Gmailu povolené používání kategorií (což je výchozí nastavení), bude vám nový způsob třídění doručených zpráv aktivován automaticky. V případě, že byste o něj z jakéhokoli důvodu neměli zájem, můžete to změnit v aplikaci Gmail v Nastavení - Kategorie doručené pošty, kde stačí deaktivovat přepínač u položky Aktualizace.

Google tímto krokem pokračuje v inovacích, které mají za cíl zlepšit uživatelskou zkušenost a usnadnit správu e-mailové schránky. I když má tento krok uživatelům pomoci zaměřit se na nejdůležitější zprávy, může také způsobit, že některé relevantní e-maily zůstanou přehlédnuty. Automatizované třídění není vždy stoprocentně přesné a uživatelé mohou občas ztratit kontrolu nad tím, co je skutečně důležité.

Diskuze (7) Další článek: Nejlepší fotomobily roku 2024. Souboj letošních těžkých vah (ne)má jednoznačného vítěze

Témata článku: , , , , , , , , Aplikace, Uživatelé, Kategorie, Doručená pošta,