Go, Twist, Vodafone karta: megapřehled předplacených služeb

Předplacené služby nabízejí všichni tři mobilní operátoři: Eurotel, T-Mobile i Vodafone. Výhody předplacenek jsou zřejmé – žádné podepisování smluv, žádný měsíční paušál a dokonalý přehled nad útratou. Která služba a jaký tarif bude pro vás nejvýhodnější?
Go, Twist, Vodafone karta: megapřehled předplacených služeb
Kapitoly článku

Předplacené služby našich mobilních operátorů jsou stále oblíbené. Ať už se jedná o Go od Eurotelu, Twist T-Mobilu nebo Vodafone kartu, vždy můžete telefonovat bez podpisu smlouvy, měsíčních faktur, s dokonalým přehledem o nákladech a navíc anonymně. Ale i předplacenky mají opačnou stranu mince – voláte zpravidla za dražší sazby oproti paušálním tarifům, nemáte tolik možností výběru doplňkových balíčků nebo služeb a jste vázáni dobíjením kreditu.

Pro uživatele, kteří nejsou horlivými telefonisty a rádi si kontrolují svoji útratu za telefonování, je předplacená služba tou nejvhodnější volbou. A která předplacenka je nejvhodnější pro vás? Vyberte si, máte právě před sebou kompletní přehled předplacených služeb všech tří operátorů.


Eurotel Go

Eurotel Go si pořídíte ve značkové prodejně Eurotelu nebo také v e-shopu operátora. Cena SIM karty je buď 95 Kč s kreditem 50 Kč nebo 245 Kč s kreditem 200 Kč. SIM kartu je možno získat také za 650 Benefit bodů přes paušálního zákazníka Eurotel.

Dobíjecí kupóny si můžete zakoupit na stejných místech, ale také v trafikách a obchodních domech. Kredit je možné dobít také přes účet paušálního zákazníka či zákazníka Českého Telecomu, přes terminál Sazky a terminály u některých benzinových pump a obchodních řetězcích, přes GSM Banking, bankomat, převodem a také třeba přes internet.

Kredit poté můžete zjistit dvěmi způsoby a to buď vytočením kódu na telefonu *104*# a odeslat jako hovor nebo pomocí hlasového systému na *88. Zjištění kreditu je vždy zdarma.

Platnost Go SIM karty je 18 měsíců a každé 3 měsíce musíte uskutečnit minimálně jeden placený odchozí hovor. Platnost kreditu se liší podle aktuálně používaného tarifu. U starších tarifů Original Go, Quatro Go, Fun Go a Special Go je platnost kreditu 18 měsíců od nabití jakékoliv částky. U tarifů Go TXT, Go Mix a Eurotel Fajn záleží platnost kreditu na dobité částce.

Dobitá částka

platnost kreditu

do 99 Kč 45 dní
do 499 Kč 6 měsíců
od 500 Kč 12 měsíců
částku 99,- lze dobít pouze při speciálních akcích

Pokud vyprší daná lhůta platnosti kreditu, tak se zablokují odchozí služby ze SIM karty, zbývající kredit zůstane zachován. Po dobití jakékoliv částky se SIM karta opět obnoví a platnost kreditu bude prodloužena. Platnost počátečního kreditu na nové SIM kartě je 18 měsíců.


Sedm tarifů

Eurotel svou předplacenou službu pojmenoval názvem Go a můžete si vybrat hned ze sedmi tarifů, což je nejvíce oproti konkurenci. Zásluhu na tom mají relativně nedávno představené tarify, které ty starší kupodivu nenahradily, ale doplnily.

Fun Go a Go TXT: na textovky

Pokud posíláte převážně textové zprávy, volte mezi tarify Fun Go a Go TXT. Ty nabízí posílání textovek za 2 Kč.

Eurotel Fun Go Go TXT
volání do vlastní sítě 7,50 Kč 5,90 Kč
volání do všech sítí 7,40 Kč
SMS do všech sítí 2,00 Kč 2,00 Kč
MMS do všech sítí 9,50 Kč 6,90 Kč
účtování 60+1 60+30

Mohlo by se zdát, že starší tarif Fun Go už postrádá smysl, ale pozor na změnu účtování. S tímto tarifem je hovor účtován po první provolané minutě po vteřinách, kdežto novinka Go TXT započítá každých započatých 30 vteřin najednou. Přesto většina zákazníků s novějším tarifem zřejmě ušetří, ceny za volání jsou přeci jen znatelně nižší. U tarifu Go TXT si navíc můžete zvolit jedno číslo v síti Eurotel, na které budete posílat SMS zdarma za týdenní poplatek 35 Kč. Jednou za měsíc je změna daného čísla zdarma, poté za 95 Kč.

Tip MobilManie: pokud jste velcí „smskáři“ a jen občas uskutečníte krátký hovor, volte tarif Go TXT- ušetříte za volání do vlastní sítě a také za MMS zprávy, navíc je možná aktivace výhodného balíčku.

Quatro Go a Go Mix: pro vypočítavé

Pokud si dokážete trochu kontrolovat, ve kterou dobu voláte nebo kolik utratíte za volání během jednoho měsíce, jsou pro vás určeny tarify Quatro Go nebo Go Mix, kde oceníte výhodnou sazbu mimo špičku a výhodnou sazbu za hovory do vlastní sítě.

Eurotel

Quatro Go
špička mimo
špičku*
volání do vlastní sítě 7,80 Kč 3,00 Kč
volání do pevné sítě 11,10 Kč 3,00 Kč
volání do všech sítí 11,10 Kč 9,00 Kč
SMS do všech sítí 3,70 Kč 3,70 Kč
MMS do všech sítí 9,50 Kč 9,50 Kč
účtování 60+1
* mimo špičku: 16 – 7 hod, víkendy a svátky

U staršího tarifu je dobré kontrolovat čas. Když zavoláte až po čtvrté hodině odpoledne, vyjde vás hovor podstatně levněji. Do vlastní sítě voláte za pěkné 3 Kč/min. Účtování je po první provolané minutě po vteřinách.

Eurotel

Go Mix
dobití kreditu za měsíc do 399 Kč dobití kreditu za měsíc nad 399 Kč
volání do vlastní sítě 6,30 Kč 3,60 Kč
volání do všech sítí 7,30 Kč 6,80 Kč
SMS do všech sítí 2,80 Kč 1,40 Kč
MMS do všech sítí 9,50 Kč 9,50 Kč
účtování 60+30

Novější tarif Go Mix vás odmění za dobíjení kreditu. Pokud za měsíc nabijete o více než 399 Kč, budete následující měsíc volat a psát za výhodnější ceny. Textovka vyjde na příjemných 1,40 Kč.

Tip MobilManie: oba tarify jsou značně specifické a nedají se moc srovnávat. Největší nevýhodou Quatro Go je příliš vysoká sazba za volání do cizích sítí i v době mimo špičku. Hranice pro čerpání výhod u tarifu Go Mix je docela vysoká a kdo ji pravidelně překračuje, měl by se možná poohlédnout raději po nějakém paušálním tarifu, kde může ušetřit ještě více.

Original Go, Special Go, Eurotel Fajn: univerzální tarify

Jednotné sazby za volání po celý den a do všech sítí nabízí u Eurotelu hned tři předplacené tarify. Dva starší – Original Go a Special go a jeden nový – Eurotel Fajn.

Eurotel Original Go Special Go Eurotel Fajn
volání do všech sítí (1. min)

7,50 Kč

5,50 Kč 5,50 Kč
volání do všech sítí (od 2. min)

5,00 Kč

SMS do všech sítí

3,70 Kč

3,30 Kč

3,20 Kč

MMS do všech sítí

9,50 Kč

9,50 Kč

9,50 Kč

účtování 60+30 60+30 60+30

U tarifu Special Go a Eurotel Fajn je možnost si aktivovat tzv. SMS balíček za 50 Kč týdně, který na stejné období nabízí 250 SMS zpráv do vlastní sítě. U těchto tarifů také platí výhodnější sazby při volání do zahraničí přes službu NetCall *55 do těchto zemí:

Země

sazba (Kč/min)

Slovensko- pevné sítě

3,90 Kč

Slovensko- mobilní sítě

7,90 Kč

Polsko

7,90 Kč

Velká Británie

7,90 Kč

Rusko

4,90 Kč

Ukrajina

7,90 Kč

Čína

6,90 Kč

Vietnam

15,90 Kč

Tip MobilManie: jestliže jsou pro vás hovory kratší než jednu minutu výjimečnou událostí, možná by se vám tarif Original Go vyplatil. Jinak je nejvhodnější volbou Eurotel Fajn, starší tarif Special Go ztrácí smysl.


Nabídka Eurotelu je pestrá, proto se jí budeme věnovat ještě v druhé kapitole

Témata článku: O2, T-Mobile, Vodafone, Předplacené karty, Operátoři, Twist, Pře, Duet, Karta, Zvolený tarif, Měsíční dobití, Original Go, Vysoká sazba, Předplacená služba, Doplňková služba, Speciální služba, Mezinárodní formát, Voda, Bezplatné číslo, Quatro Go, Mega, Zahraniční číslo


Určitě si přečtěte