Go, Twist, Vodafone karta: megapřehled předplacených služeb

Předplacené služby nabízejí všichni tři mobilní operátoři: Eurotel, T-Mobile i Vodafone. Výhody předplacenek jsou zřejmé – žádné podepisování smluv, žádný měsíční paušál a dokonalý přehled nad útratou. Která služba a jaký tarif bude pro vás nejvýhodnější?
Kapitoly článku

Předplacené služby našich mobilních operátorů jsou stále oblíbené. Ať už se jedná o Go od Eurotelu, Twist T-Mobilu nebo Vodafone kartu, vždy můžete telefonovat bez podpisu smlouvy, měsíčních faktur, s dokonalým přehledem o nákladech a navíc anonymně. Ale i předplacenky mají opačnou stranu mince – voláte zpravidla za dražší sazby oproti paušálním tarifům, nemáte tolik možností výběru doplňkových balíčků nebo služeb a jste vázáni dobíjením kreditu.

Pro uživatele, kteří nejsou horlivými telefonisty a rádi si kontrolují svoji útratu za telefonování, je předplacená služba tou nejvhodnější volbou. A která předplacenka je nejvhodnější pro vás? Vyberte si, máte právě před sebou kompletní přehled předplacených služeb všech tří operátorů.


Eurotel Go

Eurotel Go si pořídíte ve značkové prodejně Eurotelu nebo také v e-shopu operátora. Cena SIM karty je buď 95 Kč s kreditem 50 Kč nebo 245 Kč s kreditem 200 Kč. SIM kartu je možno získat také za 650 Benefit bodů přes paušálního zákazníka Eurotel.

Dobíjecí kupóny si můžete zakoupit na stejných místech, ale také v trafikách a obchodních domech. Kredit je možné dobít také přes účet paušálního zákazníka či zákazníka Českého Telecomu, přes terminál Sazky a terminály u některých benzinových pump a obchodních řetězcích, přes GSM Banking, bankomat, převodem a také třeba přes internet.

Kredit poté můžete zjistit dvěmi způsoby a to buď vytočením kódu na telefonu *104*# a odeslat jako hovor nebo pomocí hlasového systému na *88. Zjištění kreditu je vždy zdarma.

Platnost Go SIM karty je 18 měsíců a každé 3 měsíce musíte uskutečnit minimálně jeden placený odchozí hovor. Platnost kreditu se liší podle aktuálně používaného tarifu. U starších tarifů Original Go, Quatro Go, Fun Go a Special Go je platnost kreditu 18 měsíců od nabití jakékoliv částky. U tarifů Go TXT, Go Mix a Eurotel Fajn záleží platnost kreditu na dobité částce.

Dobitá částka

platnost kreditu

do 99 Kč 45 dní
do 499 Kč 6 měsíců
od 500 Kč 12 měsíců
částku 99,- lze dobít pouze při speciálních akcích

Pokud vyprší daná lhůta platnosti kreditu, tak se zablokují odchozí služby ze SIM karty, zbývající kredit zůstane zachován. Po dobití jakékoliv částky se SIM karta opět obnoví a platnost kreditu bude prodloužena. Platnost počátečního kreditu na nové SIM kartě je 18 měsíců.


Sedm tarifů

Eurotel svou předplacenou službu pojmenoval názvem Go a můžete si vybrat hned ze sedmi tarifů, což je nejvíce oproti konkurenci. Zásluhu na tom mají relativně nedávno představené tarify, které ty starší kupodivu nenahradily, ale doplnily.

Fun Go a Go TXT: na textovky

Pokud posíláte převážně textové zprávy, volte mezi tarify Fun Go a Go TXT. Ty nabízí posílání textovek za 2 Kč.

Eurotel Fun Go Go TXT
volání do vlastní sítě 7,50 Kč 5,90 Kč
volání do všech sítí 7,40 Kč
SMS do všech sítí 2,00 Kč 2,00 Kč
MMS do všech sítí 9,50 Kč 6,90 Kč
účtování 60+1 60+30

Mohlo by se zdát, že starší tarif Fun Go už postrádá smysl, ale pozor na změnu účtování. S tímto tarifem je hovor účtován po první provolané minutě po vteřinách, kdežto novinka Go TXT započítá každých započatých 30 vteřin najednou. Přesto většina zákazníků s novějším tarifem zřejmě ušetří, ceny za volání jsou přeci jen znatelně nižší. U tarifu Go TXT si navíc můžete zvolit jedno číslo v síti Eurotel, na které budete posílat SMS zdarma za týdenní poplatek 35 Kč. Jednou za měsíc je změna daného čísla zdarma, poté za 95 Kč.

Tip MobilManie: pokud jste velcí „smskáři“ a jen občas uskutečníte krátký hovor, volte tarif Go TXT- ušetříte za volání do vlastní sítě a také za MMS zprávy, navíc je možná aktivace výhodného balíčku.

Quatro Go a Go Mix: pro vypočítavé

Pokud si dokážete trochu kontrolovat, ve kterou dobu voláte nebo kolik utratíte za volání během jednoho měsíce, jsou pro vás určeny tarify Quatro Go nebo Go Mix, kde oceníte výhodnou sazbu mimo špičku a výhodnou sazbu za hovory do vlastní sítě.

Eurotel

Quatro Go
špička mimo
špičku*
volání do vlastní sítě 7,80 Kč 3,00 Kč
volání do pevné sítě 11,10 Kč 3,00 Kč
volání do všech sítí 11,10 Kč 9,00 Kč
SMS do všech sítí 3,70 Kč 3,70 Kč
MMS do všech sítí 9,50 Kč 9,50 Kč
účtování 60+1
* mimo špičku: 16 – 7 hod, víkendy a svátky

U staršího tarifu je dobré kontrolovat čas. Když zavoláte až po čtvrté hodině odpoledne, vyjde vás hovor podstatně levněji. Do vlastní sítě voláte za pěkné 3 Kč/min. Účtování je po první provolané minutě po vteřinách.

Eurotel

Go Mix
dobití kreditu za měsíc do 399 Kč dobití kreditu za měsíc nad 399 Kč
volání do vlastní sítě 6,30 Kč 3,60 Kč
volání do všech sítí 7,30 Kč 6,80 Kč
SMS do všech sítí 2,80 Kč 1,40 Kč
MMS do všech sítí 9,50 Kč 9,50 Kč
účtování 60+30

Novější tarif Go Mix vás odmění za dobíjení kreditu. Pokud za měsíc nabijete o více než 399 Kč, budete následující měsíc volat a psát za výhodnější ceny. Textovka vyjde na příjemných 1,40 Kč.

Tip MobilManie: oba tarify jsou značně specifické a nedají se moc srovnávat. Největší nevýhodou Quatro Go je příliš vysoká sazba za volání do cizích sítí i v době mimo špičku. Hranice pro čerpání výhod u tarifu Go Mix je docela vysoká a kdo ji pravidelně překračuje, měl by se možná poohlédnout raději po nějakém paušálním tarifu, kde může ušetřit ještě více.

Original Go, Special Go, Eurotel Fajn: univerzální tarify

Jednotné sazby za volání po celý den a do všech sítí nabízí u Eurotelu hned tři předplacené tarify. Dva starší – Original Go a Special go a jeden nový – Eurotel Fajn.

Eurotel Original Go Special Go Eurotel Fajn
volání do všech sítí (1. min)

7,50 Kč

5,50 Kč 5,50 Kč
volání do všech sítí (od 2. min)

5,00 Kč

SMS do všech sítí

3,70 Kč

3,30 Kč

3,20 Kč

MMS do všech sítí

9,50 Kč

9,50 Kč

9,50 Kč

účtování 60+30 60+30 60+30

U tarifu Special Go a Eurotel Fajn je možnost si aktivovat tzv. SMS balíček za 50 Kč týdně, který na stejné období nabízí 250 SMS zpráv do vlastní sítě. U těchto tarifů také platí výhodnější sazby při volání do zahraničí přes službu NetCall *55 do těchto zemí:

Země

sazba (Kč/min)

Slovensko- pevné sítě

3,90 Kč

Slovensko- mobilní sítě

7,90 Kč

Polsko

7,90 Kč

Velká Británie

7,90 Kč

Rusko

4,90 Kč

Ukrajina

7,90 Kč

Čína

6,90 Kč

Vietnam

15,90 Kč

Tip MobilManie: jestliže jsou pro vás hovory kratší než jednu minutu výjimečnou událostí, možná by se vám tarif Original Go vyplatil. Jinak je nejvhodnější volbou Eurotel Fajn, starší tarif Special Go ztrácí smysl.


Nabídka Eurotelu je pestrá, proto se jí budeme věnovat ještě v druhé kapitole

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, Vodafone, O2, Předplacené karty, Twist, Zvolený tarif, Speciální služba, Vysoká sazba, Pře, Voda, Zahraniční číslo, Karta, Mega, Mezinárodní formát, Měsíční dobití, Bezplatné číslo, Předplacená služba, Original Go, Doplňková služba, Quatro Go, Duet, Vodafone — Heureka.czApple ještě umí překvapit. Watch Ultra jsou titanový tank a baterie konečně něco vydrží

Apple ještě umí překvapit. Watch Ultra jsou titanový tank a baterie konečně něco vydrží

** Apple představil hned tři modely chytrých hodinek Apple Watch ** Series 8 je nový mainstream, pro mladé jsou určeny Watch SE 2 ** Profíci a sportovci mohou vzhlížet k novému modelu Watch Ultra

Martin Chroust
MIL-STD 810Apple Watch
7 věcí, které jsme čekali od nového iPhonu, ale nakonec nepřijdou

7 věcí, které jsme čekali od nového iPhonu, ale nakonec nepřijdou

** O iPhonu 14 se loni začalo spekulovat rekordně brzy, dokonce před příchodem iPhonu 13 ** Některé spekulace se nakonec pravděpodobně vyplní ** Mnoho jich však bylo úplně mimo a ty nejzajímavější si připomeneme

Martin Miksa
Jon ProsserSpekulaceiPhone
Vybíráme nejlepší fotomobily současnosti. Dobře mohou fotit i telefony za 6 tisíc

Vybíráme nejlepší fotomobily současnosti. Dobře mohou fotit i telefony za 6 tisíc

** Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty ** Vlajkové modely jsou skoro jistota, dobře fotí ale i levnější přístroje ** Po kterých fotomobilech byste měli aktuálně sáhnout?

Jan Pánek
FotomobilyVýběry
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
15 tipů a triků pro Messenger, které možná neznáte

15 tipů a triků pro Messenger, které možná neznáte

** Základy práce s Messengerem jsou jednoduché a zná je každý ** Některé funkce ale mohou být skryté nebo nejsou úplně intuitivní ** Tento přehled pomůže odhalit taje nejpoužívanějšího komunikátoru

Adam Kos
Tipy a trikyMessenger
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Baterie se po čase nafukují. Jedna značka řeší tento problém častěji než ostatní

Baterie se po čase nafukují. Jedna značka řeší tento problém častěji než ostatní

** Na světě je video, na němž jsou Samsungy s nafouknutou baterií ** Stačí telefon nechat pár let v šuplíku ** Jak tomuto jevu zabránit, a kam odevzdat starý telefon?

Martin Chroust
BaterieSmartphony
Proč ze smartphonů mizí QHD displeje? Strategie výrobců se změnila, už se neženou za co největší jemností

Proč ze smartphonů mizí QHD displeje? Strategie výrobců se změnila, už se neženou za co největší jemností

** QHD displeje se před sedmi lety dostaly do top smartphonů ** Po letech však v mobilech stále dominuje Full HD ** Je to krokem zpět, a kde se vlastně stala „chyba“?

Martin Chroust
DisplejeHistorieSmartphony
Apple iPhone 14 Pro dělá z průstřelu displeje výhodu. Má špičkový foťák a komunikuje přes satelity

Apple iPhone 14 Pro dělá z průstřelu displeje výhodu. Má špičkový foťák a komunikuje přes satelity

** Apple ukázal iPhone 14 Pro, je nejvybavenější, ale u nás i nejdražší ** Výřez vyměnil za průstřel a prezentuje to jako výhodu ** Výbava je špičková, zlepšil se fotoaparát a přibyla satelitní konektivita

Martin Miksa
Vlajková loďiPhone
Srovnávací test výdrže baterie 120Hz telefonů. Jasné vítězství iPhonu, první se vypl Samsung s největší baterií

Srovnávací test výdrže baterie 120Hz telefonů. Jasné vítězství iPhonu, první se vypl Samsung s největší baterií

** Malá baterie Flipu a velký displej Foldu jsou velké nevýhody ** Naproti jim však jde energeticky efektivnější čipset od Qualcommu ** Obě nové skládačky tak v testu výdrže příjemně překvapily

Martin Chroust
VýdržSrovnání
Trvalo to necelý týden. Už i na Androidu můžete mít Dynamic Island jako na nových iPhonech

Trvalo to necelý týden. Už i na Androidu můžete mít Dynamic Island jako na nových iPhonech

** iPhone 14 Pro se pyšní novým vizuálním prvkem Dynamic Island ** Touto cestou Apple omlouvá nutný průstřel ** Na Android se podobná funkce dostala za necelý týden

Martin Chroust
schémataOLED
Další nezničitelná „cihla“ od AGM nabídne velkou baterii, noční vidění a nejhlasitější mobilní reproduktor

Další nezničitelná „cihla“ od AGM nabídne velkou baterii, noční vidění a nejhlasitější mobilní reproduktor

** AGM oznámilo další superodolný telefon s vyztuženými rohy ** Pyšní se opravdu hlasitým reprákem a nočním viděním ** Světelný kruh na zádech se rozbliká v rytmu hudby

Martin Chroust
MIL-STD 810IP68Smartphony
Kaktus boduje. Vylepšený tarif Neřešto nabídne neomezený objem dat za 300 Kč měsíčně

Kaktus boduje. Vylepšený tarif Neřešto nabídne neomezený objem dat za 300 Kč měsíčně

** Kaktus má nejlevnější neomezená data na českém trhu ** Nové tarify Neřešto přidávají neomezený FUP s rychlostí 2 Mbit/s ** Tarify jde používat bez příplatku i v zemích EU

Jan Láska
Neomezená dataTarify a mobilní službyKaktus