Golf Pro Contest 2: hra nejen pro bohaté (recenze javové hry)

Golf byl vždy považován za hru gentlemanů a vyšších vrstev, však členství v golfovém klubu, výstroj a pronájem herní plochy nejsou levnou záležitostí. Stačí ale mobil a propracovaná javovová hra a můžete se oddávat kouzlu zelených trávníků také. Pokud se vám zalíbí, můžete si hru rovnou stáhnout!

Nejen máchání holí

Alespoň základní představu o golfu má jistě většina našich čtenářů. Ve zkratce lze říci, že jde „pouze“ o to, dostat golfový míček do jamky na hřišti za pomoci golfové hole a použít k tomu co možná nejmenší množství úderů. Ve skutečnosti to však není vůbec jednoduché a platí to jak o reálné hře, tak o verzi Golf Pro Contest 2 pro mobilní telefony s podporou Javy.

Pečlivě zamířit a pal

Na začátku hry volíte, kolik jamek se pokusíte pokořit, zda plných 18 nebo pouze první či poslední polovinu (tedy 9 jamek). Další volba pak způsobí obrovskou radost milovníkům multiplayerů – hra umožňuje soupeření až 4 hráčů na jednom přístroji. Pak už jen zbývá zadat jméno (či jména) a virtuálně se chopit hole.

 
Spuštění hry a hlavní nabídka

Na část hřiště s jamkou, na kterou právě hrajete, vám nejdříve nabídne hra pohled shora. Přesně zde vidíte pozici všech překážek a nebezpečí (stromy, vodní plochy, písek) i směr a sílu větru. Ukazuje se zde i předpokládané místo dopadu míčku, v závislosti na zvolené holi. Pak už stačí jen pečlivě zamířit, zvážit kam vane vítr, a připravit se k odpalu.

 
Důležité je pořádně prohlédnout hřiště a rozmyslet postup

K jeho provedení se kamera přemístí za záda vašeho hráče a vám se tak nabízí úchvatný pohled na scenérii hřiště. Zde ještě můžete provést finální „domíření“ a pak s pomocí ukazatele síly v pravé části obrazovky uštědříte míčku patřičný úder a případně i faleš. Kamera letící míček sleduje až na místo jeho dopadu. A tak stále dokola, dokud nedostanete míček na green nebo nepřekročíte limit úderů na jamku.

Velkou výhodou je, že mezi oběma pohledy můžete kdykoliv přepínat. Green má pak svůj další speciální pohled. Kamera zůstane za zády hráče, ale v levé horní části obrazovky se objeví záběr přímo na jamku, kolem které naznačují šipky sklon a spád okolního terénu.

 
Napříhnout • už to letí • z písku to jde hůř • jsme na greenu

Vzhůru do přírody

Zpracování hry je až neuvěřitelné a tento titul se směle může zařadit mezi ty nejlépe graficky provedené, které se kdy na displejích mobilních telefonů objevily. Vše začíná úvodním pohledem na scenérii obklopující část hřiště, s jamkou, kde právě hrajete a pokud svým hráčem místo okamžitého odpalu otočíte kolem dokola, odměnou vám bude panorama se stromy, vodními plochami a horami v pozadí. Za zvláštní zmínku také stojí grafické efekty při odpalu z písku nebo při dopadu míčku do vody. Zkrátka máte pocit, jako kdyby vaše postava stále na skutečném hřišti.

Zvuková stránka za grafickou nijak nezaostává, úvodní melodie vás správně naladí a zvuky při odpalu míčku či jeho dopadu na různé povrchy (či do vody) vás také nezklamou.

   
Grafika se povedla

Trénovat, trénovat, trénovat

To je jistě otázka, která vás již napadla. A odpověď je, že samozřejmě, jako u každého jiného díla, i zde lze nějaké najít, i když těžko lze tvrdit, že jde skutečně o chybu.

Golf Pro Contest 2 je hrou nejen pro milovníky golfu a pokud jste kdy k tomuto sportu pocítili jakýkoliv náznak sympatií, určitě tento titul zkuste, nebudete litovat. Hra má jen velmi málo slabin. Za jednu lze možná považovat delší dobu potřebnou k nacvičení odpalů. Chvíli bude trvat, než se naučíte přinutit míček dopadnout podle vašeho přání. Sebekriticky přiznávám, že jsem při první hře green mnohokrát přestřeloval z jedné strany na druhou. To vše se ale s tréninkem mění a trochu vyšší obtížnost nelze považovat za skutečný problém.

Koupit hru přes SMS pro ČR
cena 79 Kč
napište JAVA MM 1008 a odešlete na číslo 9001179
 
Koupit hru přes SMS pro SK
cena 80 Sk
napište JAVA MM 1008 a odešlete na číslo 7009

Nabídku zajišťuje Redboss, cena je včetně DPH. K ceně je nutné připočítat náklady na stažení prostřednictvím WAPu Za službu pro ČR odpovídá ATS s.r.o. Praha a pro SK Teltex s.r.o. Bratislava

Podporované telefony: 
Nokia 6230, 6630, 6680, 6681, 6682
SonyEricsson S700, K500, F500, K500i, K700, S700i, F500i, Z800, K300i, J300i, K750i, V800, D750i, W800i, K508i, S710i, K506, K600

V případě jakýchkoliv potíží se stažením či samotnou hrou se prosím obraťte na náš email: helpdesk@redboss.cz, reklamační formulář případně na náš telefon +420724329161, kde Vám ráda pomůže naše spolupracovnice Romana.

Diskuze (5) Další článek: HTC skončil se značkou Qtek

Témata článku: Software pro mobily, Hry, Nokia 6230, Golfový míček, Hra, Pro +, Okolní terén, Zvuková stránka, Golf, Go ProSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby
David Polesný
Sovětský svazAtomová bombaJaderný útokZbraně
Vyzkoušeli jsme Dynamic Island pro Android. Je univerzální a „pasuje“ na libovolný telefon
Martin Miksa
Dynamic islandPrůstřel v displejiVýřez v displeji
Výrobci upouštějí od testování v Dxomark. Pokud nemá telefon šanci na první místo, nestojí to za to

Výrobci upouštějí od testování v Dxomark. Pokud nemá telefon šanci na první místo, nestojí to za to

** Mobilní výrobci přestali Dxomarku posílat telefony na testování ** Výsledky DXO se stále používají, tak v čem je problém? ** Pokud nemá telefon šanci na první místo, testování se nevyplatí

Martin Chroust
FotomobilyDxOMarkFocení mobilem
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Xiaomi Mix Fold 2 je skládačka s tenkým tělem. Skvělou výbavu podtrhuje fotoaparát Leica

Xiaomi Mix Fold 2 je skládačka s tenkým tělem. Skvělou výbavu podtrhuje fotoaparát Leica

** Xiaomi představilo svůj druhý skládací smartphone ** Vylepšil co mohl, dostal nový typ displeje a fotoaparát Leica ** Zatím je dostupný pouze v Číně

Martin Miksa
Skládací konstrukceLeicaVlajková loď
Vybíráme nejlepší fotomobily současnosti. Dobře mohou fotit i telefony za 6 tisíc

Vybíráme nejlepší fotomobily současnosti. Dobře mohou fotit i telefony za 6 tisíc

** Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty ** Vlajkové modely jsou skoro jistota, dobře fotí ale i levnější přístroje ** Po kterých fotomobilech byste měli aktuálně sáhnout?

Jan Pánek
FotomobilyVýběry