Golf Pro Contest 2: hra nejen pro bohaté (recenze javové hry)

Golf byl vždy považován za hru gentlemanů a vyšších vrstev, však členství v golfovém klubu, výstroj a pronájem herní plochy nejsou levnou záležitostí. Stačí ale mobil a propracovaná javovová hra a můžete se oddávat kouzlu zelených trávníků také. Pokud se vám zalíbí, můžete si hru rovnou stáhnout!
Golf Pro Contest 2: hra nejen pro bohaté (recenze javové hry)

Nejen máchání holí

Alespoň základní představu o golfu má jistě většina našich čtenářů. Ve zkratce lze říci, že jde „pouze“ o to, dostat golfový míček do jamky na hřišti za pomoci golfové hole a použít k tomu co možná nejmenší množství úderů. Ve skutečnosti to však není vůbec jednoduché a platí to jak o reálné hře, tak o verzi Golf Pro Contest 2 pro mobilní telefony s podporou Javy.

Pečlivě zamířit a pal

Na začátku hry volíte, kolik jamek se pokusíte pokořit, zda plných 18 nebo pouze první či poslední polovinu (tedy 9 jamek). Další volba pak způsobí obrovskou radost milovníkům multiplayerů – hra umožňuje soupeření až 4 hráčů na jednom přístroji. Pak už jen zbývá zadat jméno (či jména) a virtuálně se chopit hole.

 
Spuštění hry a hlavní nabídka

Na část hřiště s jamkou, na kterou právě hrajete, vám nejdříve nabídne hra pohled shora. Přesně zde vidíte pozici všech překážek a nebezpečí (stromy, vodní plochy, písek) i směr a sílu větru. Ukazuje se zde i předpokládané místo dopadu míčku, v závislosti na zvolené holi. Pak už stačí jen pečlivě zamířit, zvážit kam vane vítr, a připravit se k odpalu.

 
Důležité je pořádně prohlédnout hřiště a rozmyslet postup

K jeho provedení se kamera přemístí za záda vašeho hráče a vám se tak nabízí úchvatný pohled na scenérii hřiště. Zde ještě můžete provést finální „domíření“ a pak s pomocí ukazatele síly v pravé části obrazovky uštědříte míčku patřičný úder a případně i faleš. Kamera letící míček sleduje až na místo jeho dopadu. A tak stále dokola, dokud nedostanete míček na green nebo nepřekročíte limit úderů na jamku.

Velkou výhodou je, že mezi oběma pohledy můžete kdykoliv přepínat. Green má pak svůj další speciální pohled. Kamera zůstane za zády hráče, ale v levé horní části obrazovky se objeví záběr přímo na jamku, kolem které naznačují šipky sklon a spád okolního terénu.

 
Napříhnout • už to letí • z písku to jde hůř • jsme na greenu

Vzhůru do přírody

Zpracování hry je až neuvěřitelné a tento titul se směle může zařadit mezi ty nejlépe graficky provedené, které se kdy na displejích mobilních telefonů objevily. Vše začíná úvodním pohledem na scenérii obklopující část hřiště, s jamkou, kde právě hrajete a pokud svým hráčem místo okamžitého odpalu otočíte kolem dokola, odměnou vám bude panorama se stromy, vodními plochami a horami v pozadí. Za zvláštní zmínku také stojí grafické efekty při odpalu z písku nebo při dopadu míčku do vody. Zkrátka máte pocit, jako kdyby vaše postava stále na skutečném hřišti.

Zvuková stránka za grafickou nijak nezaostává, úvodní melodie vás správně naladí a zvuky při odpalu míčku či jeho dopadu na různé povrchy (či do vody) vás také nezklamou.

   
Grafika se povedla

Trénovat, trénovat, trénovat

To je jistě otázka, která vás již napadla. A odpověď je, že samozřejmě, jako u každého jiného díla, i zde lze nějaké najít, i když těžko lze tvrdit, že jde skutečně o chybu.

Golf Pro Contest 2 je hrou nejen pro milovníky golfu a pokud jste kdy k tomuto sportu pocítili jakýkoliv náznak sympatií, určitě tento titul zkuste, nebudete litovat. Hra má jen velmi málo slabin. Za jednu lze možná považovat delší dobu potřebnou k nacvičení odpalů. Chvíli bude trvat, než se naučíte přinutit míček dopadnout podle vašeho přání. Sebekriticky přiznávám, že jsem při první hře green mnohokrát přestřeloval z jedné strany na druhou. To vše se ale s tréninkem mění a trochu vyšší obtížnost nelze považovat za skutečný problém.

Koupit hru přes SMS pro ČR
cena 79 Kč
napište JAVA MM 1008 a odešlete na číslo 9001179
 
Koupit hru přes SMS pro SK
cena 80 Sk
napište JAVA MM 1008 a odešlete na číslo 7009

Nabídku zajišťuje Redboss, cena je včetně DPH. K ceně je nutné připočítat náklady na stažení prostřednictvím WAPu Za službu pro ČR odpovídá ATS s.r.o. Praha a pro SK Teltex s.r.o. Bratislava

Podporované telefony: 
Nokia 6230, 6630, 6680, 6681, 6682
SonyEricsson S700, K500, F500, K500i, K700, S700i, F500i, Z800, K300i, J300i, K750i, V800, D750i, W800i, K508i, S710i, K506, K600

V případě jakýchkoliv potíží se stažením či samotnou hrou se prosím obraťte na náš email: helpdesk@redboss.cz, reklamační formulář případně na náš telefon +420724329161, kde Vám ráda pomůže naše spolupracovnice Romana.

Diskuze (5) Další článek: HTC skončil se značkou Qtek

Témata článku: Software pro mobily, Hry, Nokia 6230, Golf, Hra, Zvuková stránka, Okolní terén, Golfový míček


Určitě si přečtěte