Google a Qualcomm táhnou za jeden provaz. Slibují podporu Androidu na čtyři roky

Google a Qualcomm podepsali dohodu o podpoře nových verzí Androidu. Začíná platit nedávno představeným špičkovým modelem Snapdragon 888, který vyžaduje Android 11, ale firmy garantují podporu také pro Android 12, 13 a 14. To jsou čtyři roky systémových a bezpečnostních updatů, o rok více, než tomu bylo dosud.

Bohužel to neznamená, že telefony se Snapdragonem 888 (a novějšími) automaticky všechny tyto updaty dostanou, to bude i nadále na výrobcích smartphonů. Pokud však budou výrobci chtít, mají teď záruku, že procesor dostane veškerou softwarovou podporu a i oni mohou slíbit podporu svým zákazníkům.

Problematika je složitá a úzce souvisí s projektem Treble, který Google představil s Androidem 8 a měl výrobcům smartphonů usnadnit systémové aktualizace. Výrobcům čipsetů se situace naopak ztížila, prodražil se vývoj. Teď jim Google vychází vstříc. S Qualcommem jde první podepsanou spolupráci, ale brzy by měli následovat další.

Podrobně se tématu věnují XDA Developers.

Diskuze (3) Další článek: První smartphone s kamerou schovanou v displeji odhalil cenovku. Prodává se na pozvánky

Témata článku: Android, Snapdragon, Qualcomm, Google, Update, Mobilní procesory, Mobilní čipsety, Podpora, XDA Developers, Výrobce, Pro +, SLI, Podpor, Provaz, Telefony s Androidem na Heureka.cz