Tango je mrtvé, ať žije ARCore. Google sice pohřbil líbivější a snadněji zapamatovatelný název pro svoji technologii rozšířené reality, ale jejím nástupcem se stává právě ARCore, aktuálně ve verzi 1.0. Proti Tangu má nespornou výhodu – hardwarově má nižší nároky a zejména nebude potřebovat speciální čočku fotoaparátu navíc. Tím se může dostat do více smartphonů.

Ani tak to samozřejmě nebude znamenat, že Android se slušným fotoaparátem = automaticky podpora rozšířené reality. Na seznamu podporovaných zařízení ARCore 1.0 je aktuálně těchto 15 modelů:
- Google Pixel
- Google Pixel XL
- Google Pixel 2
- Google Pixel 2 XL
- Samsung Galaxy S9
- Samsung Galaxy S9+
- Samsung Galaxy S8
- Samsung Galaxy S8+
- Samsung Galaxy Note 8
- Samsung Galaxy S7
- Samsung Galaxy S7 Edge
- LG V30
- LG V30+
- Asus Zenfone AR
- OnePlus 5
Seznam těchto zařízení samozřejmě není konečný, postupně budou do AR platformy Googlu vstupovat i smartphony Huawei, Motorola, Xiaomi, Nokia (HMD Global), Sony, Vivo, ZTE a nástupníci výše uvedených modelů. Vylepšené péče se proti Tangu dostane také vývojářům, kteří jsou pro rozvoj platformy rozšířené reality nepostradatelní.

A co vlastně podpora ARCore v praxi znamená? Z Play Storu si můžete stáhnout aplikace, které jsou pro jiné smartphony zapovězeny, a které umí pracovat pomocí fotoaparátu s reálným okolím a zasazovat jej do virtuálního prostředí. Telefon tak například může zmapovat místnost a změřit podlahovou výměru nebo navrhnout rozmístění nábytku. Využití je i ve hrách, filmových trailerech, simulátorech a dalších aplikacích. Základ AR v podobě například různých animovaných masek na skutečný obličej ve Snapchatu nebo Instagramu už vyzkoušel asi každý.