Google ctí ochranu soukromí na iPhonu. Nabízí smazání nedávné historie vyhledávání

Ochrana soukromí je něco, na co uživatelé iPhonů dobře slyší a je to vidět i v souvislosti s nedávno představenou funkcí AppTracking Transparency, která znemožní aplikacím bez vašeho povolení sbírat a předávat data třetím stranám. Tohoto trendu se chytil i Google, který představil novou možnost rychlého mazání historie vyhledávání v aplikaci Google pro iOS.

Do aplikace na iOS (přímo do hlavní lišty) přibude rychlá možnost smazat posledních 15 minut vyhledávání. Pokud tedy uživatel hledal něco, o čem nechce, aby Google věděl nebo na jehož základě doporučoval další obsah, má nyní jednoduchou možnost smazání. Nejzajímavější je, že nová funkce je zatím dostupná exkluzivně pro iPhony s novou aktualizací aplikace a na Android – vlastní mobilní platformu Googlu – se dostane až později tento rok.

Na obou operačních systémech však stále zůstává i možnost automatického mazání historie. To lze nastavit po 3, 18 nebo 36 měsících. Zde je sice delší časový horizont, v němž Google vaše vyhledávací data uchovává, ale na druhou stranu se o mazání dat nemusíte starat.

Bezpečné vyhledávání na Googlu:

Zdroj: Google

Váš názor Další článek: Češi mají druhá nejdražší mobilní data v Evropě. Hůř už je na tom jenom Řecko

Témata článku: iPhone, Android, Mobilní aplikace, iOS, Google, Bezpečnost, Historie, Vyhledávač, Soukromí, Ochrana, Ochrana soukromí, Aplikace, Smazání, Vyhledávání, SMA, Telefony s iOS na Heureka.cz