Google do Androidu konečně přidá diagnostický režim. Nedostatky odhalí speciální testy

  • Google přidává do Androidu diagnostický režim
  • Startuje se s několika funkcemi, u baterie budete znát detaily
  • Google jen dohání Samsung, který je v diagnostice mnohem dále

Zatímco u Samsungů je zcela běžné, že si můžete sami doma spustit diagnostiku telefonu, pro mnohé další značky to rozhodně neplatí. Google do nové verze Androidu konečně přidá diagnostický režim, který budete moci využít ještě předtím, než navštívíte servis, a nebo si díky němu jen ověříte, že je s vaším telefonem vše v pořádku.

Klepněte pro větší obrázek
Androidy dostanou vlastní diagnostický režim, začínat se bude s testováním omezené sady funkcí

Diagnostická komponenta Androidu vám umožní projít ručně dostupné testy, popř. je nechat vyhodnotit druhým zařízením, které z testu primárního telefonu vygeneruje hodnotící protokol. V rámci ručních testů je v tuto chvíli k dispozici test displeje a dotykové vrstvy, dále pak testy dalších komponent, jako je baterie nebo úložiště. Důležitá je zejména kontrola dotykové vrstvy, zda reaguje ve všech místech displeje, u úložiště si všímáme informace o odhadované „životnosti“ paměti a uložených dat.

Google opět jen dohání Samsung

Zřejmě nejvíce informací poskytne baterie. Dozvíte se datum její výroby, datum, kdy byla poprvé použita, a také počet absolvovaných nabíjecích cyklů. Všechny tyto informace umožní systému Android v budoucnu odhadnout aktuální maximální kapacitu baterie, která se postupem času u všech telefonů snižuje.

Klepněte pro větší obrázek
Samsung má v mobilní diagnostice velký náskok, např. u Galaxy S24 Ultra je k dispozici 26 dílčích testů

Google s diagnostikou teprve začíná, a tak se nemůžeme divit, že ze startu budete mít k dispozici testování jen několika základních komponent. U Samsungů, který je s auto diagnostikou telefonů zřejmě nejdále, však najdeme daleko větší počet dílčích testů a funkcí, které můžete za běhu telefonu prověřit. Např. u Galaxy S24 Ultra je těchto testů dostupných hned 26. Přímo v telefonu si můžete ověřit např. funkčnost vibrací, tlačítek, svítilny, mikrofonu, NFC, konektoru, reproduktorů, otisků prstů, bezdrátového nabíjení, konektivity, apod. Diagnostika je dostupná v předinstalované aplikaci Samsung Members.

Diagnostika Androidů v aplikaci Samsung Members:

Zdroj: Androidathority

Váš názor Další článek: Realme GT 6 pokukuje po nejvyšších patrech. Má vysoký výkon, povedený displej a koupíte jej i v Česku

Témata článku: Google, , , , , , Test, Režim, Komponenta, Samsung Members, Telefon, Speciální test,