Google do Androidu vrací notifikace týkající se nově nainstalované aplikace. Připomene vám její první spuštění

  • Stažení aplikací z Google Play někdy dlouho trvá...
  • ...takže občas zapomenete na to, že jste něco vlastně stahovali
  • Google vás nově upozorní na staženou ale ještě nespuštěnou aplikaci

Ještě před několika lety byla běžnou záležitostí Androidu notifikace, která potvrzovala, že se vám do telefonu stáhla a nainstalovala jedna nebo více aplikací. Google podobnou funkci po delším čase vrací zpět do hry, tentokrát však s trochu jiným cílem. Nechce, abyste na nově staženou hru aplikaci zapomněli, a tak vám v liště připomene, abyste si hru či aplikaci spustili. A připomene vám to i vícekrát...

Klepněte pro větší obrázek
Takto vypadá připomenutí nově stažené aplikace v Androidu, kterou jste ani za 24 hodin nespustili. Pokud notifikaci smažete a aplikaci si nespustíte, za určitou dobu vám Google do lišty pošle druhou (a také poslední) upozornění pro danou aplikaci

Nová funkce je součástí obchodu Google Play ve verzi 41.2.21, a Google ji označuje jako „Open app reminder“. Pokud si aplikaci stáhnete, ale do 24 hodin ji ani jednou nespustíte, můžete v horní liště očekávat upozornění. To se pro jednu novou aplikaci může objevit i dvakrát. Google tím chce zřejmě eliminovat případy, kdy si aplikaci stáhnete a zapomenete na ni, a po čase ji rovnou odstraníte, protože ji nepoužíváte, nebo jste na její stažení a účel, který má v telefonu plnit, dočista zapomněli.

Upozornění mohou přijít vhod i tehdy, pokud máte nastavené stahování pouze přes Wi-Fi, a v mobilní síti si stažení aplikací pouze „připravíte“. Jakmile je však telefon v dosahu Wi-Fi, všechny aplikaci si stáhnou a telefon vás upozorní na to, že si vybrané aplikace už můžete spustit. 

Google funkci postupně dostává na Androidy, a to společně s aktualizací obchodu Google Play. Může ta zabrat ještě několik dní, než budou upozornění na nově stažené, ale ještě nespuštěné aplikace, u všech uživatelů Androidů plně funkční.

Via Androidauthority

Diskuze (1) Další článek: Jak dobře vybrat powerbanku. Kapacita není vše, zajímat vás musí také design a porty

Témata článku: , , , , , Telefon, Aplikace, Stažení aplikací, Spuštění, Nainstalovaná aplikace, Stažení,