Google integroval údaje o sdílených kolech přímo do map. Najdete je ve 24 městech

Sdílená kola, neboli bikesharingové služby jsou fenoménem posledních několika let. Dnes už se v každém větším městě nachází alespoň jedna společnost, která sdílená kola provozuje a další přibývají. Podle odhadů Googlu dnes na světě existuje 1 600 bikesharingových systémů, do nichž je zapojeno 18 milionů sdílených kol.

Klepněte pro větší obrázek

Situaci může poněkud znepřehledňovat, že většinou každá služba používá svoji vlastní aplikaci a má také jiný přístup k distribuci sdílených kol mezi zákazníky (nejčastěji zónový nebo staniční přístup). Je tedy nejprve potřeba o konkrétní službě vědět, nainstalovat její aplikaci, zorientovat se v systému sdílení, najít nejbližší kolo a to si zapůjčit.

Google začal už minulý rok v New Yorku testovat ve svých Google mapách funkci, která ukáže nejbližší stanice sdílených kol včetně informace o počtu disponibilních bicyklů. Data v reálném čase poskytuje společnost Ito World, které se mohou hlásit i jednotlivé bikesharingové společnosti a svá data nabídnout ke sdílení. Nově jsou informace o sdílených kolech v Google Maps k dispozici v dalších 23 městech po celém světě.

Města s bikesharingem v Google mapách:

Barcelona, Berlín, Brusel, Budapešť, Curych, Dublin, Hamburk, Helsinky, Chicago, Kao-siung, Londýn, Los Angeles, Lyon, Madrid, Mexico City, Montreal, Nová Tchaj-pej, New York City, Rio de Janeiro, San Francisco, São Paulo, Toronto, Varšava, Vídeň.

Diskuze (5) Další článek: Dochází vám slova? Podívejte se na 65 nových emotikonů pro Apple i Google

Témata článku: , , , , Mapa, New York City, Lyon, , Sao Paulo, Helsinky, Chicago, Sdílení, Los Angeles, Aplikace, Varšava, Brusel, New York, Toro, Rio, Meš, Data, Google Maps, Budapešť, Dublin, Google Mapa