Google jako výchozí vyhledávač iPhonu? Alphabet zaplatí Applu balík peněz

Mnozí uživatelé berou výchozí prohlížeč Google na iPhonech a dalších Apple zařízeních jako samozřejmost. Ve skutečnosti však jde o poměrně drahou výsadu, která Google ročně stojí nemalé finanční prostředky. Podle analytiků ze společnosti Bernstein za ni jen loni společnost cupertinskému gigantovi zaplatila 10 miliard dolarů.

Letos má podle jejich odhadů částka vzrůst dokonce na 15 miliard dolarů. Přesto částku Google dobrovolně zaplatí, jelikož platforma iOS pro něj znamená miliony uživatelů, která by jinak mohla začít využívat služby konkurence, například Bing od Microsoftu.V USA je navíc s vyhledávači daleko více konkurenční prostředí, takže analytici očekávají v dalším roce nárůst platby na 18 - 20 miliard, kterou firma ráda zaplatí pokud nechce, aby ji přeplatil například Microsoft s jeho Bingem.

Google a Bing samozřejmě nejsou jediné vyhledávače pro prohlížeč Safari. Apple na iPhonech nabízí i Yahoo nebo bezpečné DuckDuckGo, které si zakládá na ochraně soukromí. Nedávno do iOS přibyl i „ekologický” vyhledávač Ecosia, jehož servery běží na obnovitelných zdrojích a za zisky z vyhledávače již bylo po světě vysazeno více než 100 milionů stromů.

Diskuze (6) Další článek: Povedený koncept Samsungu Galaxy S22. Dočkáme se návratu ke kořenům?

Témata článku: Apple, Google, iPhone, iOS, Google, USA, Vyhledávač, Peníze, Webový prohlížeč, Safari, Bernstein, Balík, Dolar, Bing, Alphabet, YahooVybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Vybíráme 13 nejlepších levných smartphonů s cenovkou do 6 tisíc

Vybíráme 13 nejlepších levných smartphonů s cenovkou do 6 tisíc

** I když je cena limitem, dá se vybrat rozumný model ** Levný smartphone umí víc než tlačítkový mobil ** Připravte si alespoň 2 tisíce korun

Martin Miksa
LowendNižší třídaNákup a ceny
Čtečka PocketBook InkPad Lite je pořádná plocha za přijatelné peníze
Filip Kůžel
PocketBookČtečka elektronických knih