Google jde proti proudu. Ve vybraných zemích povolí hazardní aplikace a hry o peníze

V dnešní době přehnané korektnosti, morální nezávadnosti a politické neutrálnosti je to poněkud zvláštní krok.

Google aktualizoval programové zásady a od 1. března pustí na Play Store v 15 zemích včetně USA aplikace „povolující nebo usnadňující“ on-line hazardní hry. Už dnes mají hazardní appky a hry se skutečnými penězi ve Velké Británii, Irsku, Francii a Brazílii. Zároveň Google v těchto zemích spustí reklamy propagující tyto aplikace.

Mezi nové země patří Austrálie, Belgie, Kanada, Kolumbie, Dánsko, Finsko, Německo, Japonsko, Mexiko, Nový Zéland, Norsko, Rumunsko, Španělsko, Švédsko a Spojené státy. Google má samozřejmě přísný soubor požadavků, které musí vývojáři splňovat. Nejprve musí být schváleny vládní legislativou dané země, a musí mít platnou provozní licenci pro on-line hazardní hry, který chtějí nabízet (on-line kasinové hry, sportovní sázení, loterie atd.).

Musí také implementovat ochranu, která nedovolí přístup nezletilým a uživatelům z regionů, na které se jejich licence nevztahuje. Kromě toho musí být aplikace ke stažení zdarma a nesmí používat fakturační systém obchodu Google Play. Přesná pravidla se však stát od státu liší, a to i v rámci USA. Obyvatelé některých států tak budou moci hrát různé loterie, jinde bude povolen třeba jen poker.

Diskuze (2) Další článek: RECENZE: Xiaomi Mi 10T Lite – 5G je ještě dostupnější a má sexy design

Témata článku: Mobilní aplikace, Aplikace, Google Play, Reklama, USA, Hry, Licence, Austrálie, Kanada, Kolumbie, Finsko, Švédsko, Německo, Mexiko, Belgie, Dánsko, Nový Zéland, Hazardní hry, Play Store, Irsko, Brazílie, Norsko, Španělsko, Japonsko, Loterie


Určitě si přečtěte