Google jde proti proudu. Ve vybraných zemích povolí hazardní aplikace a hry o peníze

V dnešní době přehnané korektnosti, morální nezávadnosti a politické neutrálnosti je to poněkud zvláštní krok.

Google aktualizoval programové zásady a od 1. března pustí na Play Store v 15 zemích včetně USA aplikace „povolující nebo usnadňující“ on-line hazardní hry. Už dnes mají hazardní appky a hry se skutečnými penězi ve Velké Británii, Irsku, Francii a Brazílii. Zároveň Google v těchto zemích spustí reklamy propagující tyto aplikace.

Mezi nové země patří Austrálie, Belgie, Kanada, Kolumbie, Dánsko, Finsko, Německo, Japonsko, Mexiko, Nový Zéland, Norsko, Rumunsko, Španělsko, Švédsko a Spojené státy. Google má samozřejmě přísný soubor požadavků, které musí vývojáři splňovat. Nejprve musí být schváleny vládní legislativou dané země, a musí mít platnou provozní licenci pro on-line hazardní hry, který chtějí nabízet (on-line kasinové hry, sportovní sázení, loterie atd.).

Musí také implementovat ochranu, která nedovolí přístup nezletilým a uživatelům z regionů, na které se jejich licence nevztahuje. Kromě toho musí být aplikace ke stažení zdarma a nesmí používat fakturační systém obchodu Google Play. Přesná pravidla se však stát od státu liší, a to i v rámci USA. Obyvatelé některých států tak budou moci hrát různé loterie, jinde bude povolen třeba jen poker.

Diskuze (3) Další článek: RECENZE: Xiaomi Mi 10T Lite – 5G je ještě dostupnější a má sexy design

Témata článku: , , , , , , , , Aplikace, Švédsko, Play Store, Loterie, Kolumbie, Mexiko, Německo, Finsko, Pro +, Hazardní hry, Vybraná země, Norsko, Nový Zéland, Rumunsko, Belgie, Brazílie, Proud