Google Mapy se dočkají zobrazení cen mýtného a umožní navigaci z Apple Watch či Siri

Google vylepšuje svou mapovou aplikaci o nové funkce, které oceníte zejména při plánování výletu, ale i běžném cestování. Kromě dopravních informací, rychlostních omezení a dalších dat se nyní do map dostanou i placené a neplacené úseky. Aplikace bude čerpat informace přímo od lokálních úřadů v dané zemi, takže řidič na jednom místě uvidí dokonce i ceny.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Google mapy v budoucích týdnech umožní plánování trasy dle placených a neplacených úseků, přičemž rovnou zobrazí ceny mýtného i dopravu v dané chvíli. (obr.: Google)

Řidič navíc tyto informace včetně odhadu ceny uvidí již na začátku před zahájením navigace. Aplikace mu ukáže i náklady na používání mýtného průkazu a dalších platebních metod. Také zde uvidí ceny v konkrétní daný den nebo čas, kdy hodlá cestou projíždět. Pokud naopak řidič není příznivcem placených úseků, může si nechat vyfiltrovat ty bezplatné.

Mapy se také dočkají detailnějších podkladů. V mapách se objeví semafory, značky STOP i další detaily od tvaru silnice až po zachycení ostrůvků v silnici. Speciální vylepšení si pak Google připravil pro uživatele iPhonu. Mapy totiž budou dostupné i v podobě widgetů na kterých uživatel uvidí náhled trasy a čas příjezdu.

Mapy od Googlu se také více integrují do Siri a vyhledávání Spotlight a bude v rámci systému snazší v nich vyhledávat. Pomocí aplikace Zkratky pak dokonce půjde v mapách od Googlu urychlit často používané akce jako navigace domů a podobně. Velmi vítanou novinkou pak bude možná navigace přímo z hodinek. Představené novinky se začnou mezi uživatele dostávat už od dubna a postupně budou přicházet v dalších týdnech. Jako první se ale dočkají vybrané země v čele s USA.

Novinky jsou také v aplikaci Zprávy od Googlu:

Zdroj: Google

Diskuze (4) Další článek: Apple oznámil termín WWDC 2022. Hromada novinek a opatrný návrat živého publika

Témata článku: Apple, Google, , , , , , , , , , Aplikace, Čas příjezdu, Plánování, Mýtné, Zobrazení, Mapa, Google Mapa,