Google mapy slaví 15 let. Díky Street View si můžete projít prostory Národního muzea

Mapy Google slaví 15 let od svého spuštění, k němuž došlo 8. února 2005. Jejich neodmyslitelnou součástí jsou od roku 2007 také panoramatické fotografie a pohledy do ulic zvané Street View. K příležitosti oslav 15. výročí svých map nasnímal Google do Street View také interiéry nedávno zrekonstruované budovy Národního muzea v Praze.

Klepněte pro větší obrázek

Zájemci si nyní mohou online projít vybrané prostory a prohlédnout si místa, která už brzy zaplní vzácné exponáty a vitríny. Prostřednictvím Google Street View se návštěvníci mohou bez front a zdarma podívat i do míst, která jsou zatím pro veřejnost nepřístupná, projít se pod známým plejtvákem myšokem nebo si v detailu prohlédnout busty a sochy Panteonu Národního muzea. Některé části historické budovy byly nasnímány v noci, virtuální návštěvníci tak mohou zjistit, jak vypadá Muzeum po soumraku.

Mapy od Googlu prošly za dobu patnáctileté existence zajímavým vývojem. Zatímco v roce 2005 ještě firma řešila, kam co nejvhodněji umístit tlačítko „Tisknout“, protože většina lidí používala mapy klasickým způsobem vytištěné na papíře, dnes jsou mapy nejčastěji v mobilních zařízeních a miliarda aktivních uživatelů s nimi každý den najede 1 miliardu kilometrů. Mezi nejpoužívanější funkce patří vedle navigace i sledování stavu dopravy v reálném čase a Street View, které mapuje více než 16 milionů kilometrů ulic, cest a interiérů.

Váš názor Další článek: Oppo zve do Barcelony na premiéru Find X2. Nabídne inovativní foťák se superostřením

Témata článku: Google, Mapy, Google Mapy, Výročí, Street View, View, Muzeum, Národní muzeum, Mapa, Street, Národní, Národ


Určitě si přečtěte

Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety
Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid
Vodafone mění firemní slogan a snižuje cenu pevného internetu na polovinu
Jan Láska
InternetAkční nabídkaVodafone
Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

** Xiaomi Mi 11 Ultra láká na špičkový fotoaparát a druhý displej ** Dvojice modelů Mi 11 Lite uspokojí náročnější uživatele střední třídy ** Překvapením je odlehčená vlajková loď Mi 11i

Martin Miksa | 105

Martin Miksa
DxOMarkDruhý displej
AAWireless: malá krabička, která zpřístupní Android Auto i bez kabelu
Jan Láska
Chytré autoAndroid AutoPro řidiče
Skvělá zpráva pro řidiče: Mapy.cz podporují Android Auto
Karel Kilián
Android AutoMapy.czSeznam.cz