Google najde dvojníka vašeho domácího mazlíčka. V uměleckých dílech a muzeích

Online platforma Google Arts & Culture dostala novou funkci, která potěší milovníky zvířat a obrazového vyhledávání. Lidé mohou do aplikace nahrát fotografii svého domácího mazlíčka a Google najde, které umělecké dílo nebo muzejní exponát se mu podobá.

Arts & Culture je projekt Googlu, jehož cílem je už od roku 2011 zpřístupňovat lidem kulturní expozice. Nabízí širokou škálu fotografií sbírek galerií a muzeí z celého světa, a to ve velmi vysoké kvalitě – každý obraz má rozlišení minimálně jeden gigapixel. Po spolupracujících galeriích a muzeích se lze dokonce projít formou Google Street View. 

Databáze je přístupná skrze aplikaci pro iOS a Android. A právě do ní tento týden přišla novinka, kdy lidé mohou nahrát fotografii svého domácího mazlíčka a Google porovná, jaký obraz či vystavený exponát se mu nejvíce podobá. Funkce není omezena pouze na psy a kočky, dokáže vyhledávat i ryby, ptactvo… všechno možné, co lidé doma chovají. 

Autorka článku vlastní leguána, vyzkoušela to na něm a vychytávka skutečně (trochu) funguje, ačkoliv na první pokus celý program spadl. 

Google novinku inzeruje hned při otevření aplikace, stačí kliknout na tlačítko Zvířecí portréty a následně své zvíře vyfotit do určeného rámečku. Aplikace hned poté nabídne několik uměleckých děl, které se zachycenému mazlíčkovi údajně podobají a uvede u nich procentuální shodu. Nechybí popis, kde se dílo nachází.

Žel, žádný výtvarný počin mezi nimi nebyl, jen muzejní exponáty, a ještě ani jeden nebyl leguán. Zato Google nabídl mimo jiné kostru býložravého dinosaura, nebo vystaveného plaza (asi varana?), u kterého jen uvedl „ještěr“. Jednotlivé druhy tedy příliš rozpoznávat nedokáže, leguána netrefil ani nijak zvlášť barevně, ovšem možná to byl jen příliš těžký testovací subjekt. 

Kdo by si pak chtěl hrát s uměleckými díly i mimo zvířata, aplikace Arts & Culture nabízí i další druhy vyhledávání. Můžete hledat obrazy podle barev, svého selfie či proměnit vlastní fotografii v malovaný obraz.

Váš názor Další článek: YouTube Music přidává filtr Energize. Google vás chce při poslechu hudby nabít energií

Témata článku: , , , , Exponát, Aplikace, Mazlíček, Google Arts & amp, Domácí mazlíček, Umělecké dílo, Dvojník, Obraz, Muzeum,