Google napodobí Apple. Chystá svoji verzi Find My pro Android

V posledních měsících zažily rozmach lokátory a služby pro hledání polohy, což nastartoval hlavně Apple se službu Find my, když spustil možnost offline vyhledávání díky široké síti Apple zařízení a dokonce službu nedávno otevřel i třetím stranám. O něco podobného se pokouší i Samsung, ovšem největší účinnost by u Androidu mělo nasazení přímo ze strany Googlu. 

Jak ukazují některé kusy zdrojového kódu z beta verze nových služeb Google, je velmi pravděpodobné, že firma zřejmě na něčem podobné pracuje. Redaktoři z XDA-Developers v kódu objevili přímo zmínky o možnosti pomoci s vyhledáním ostatních zařízení v okolí. Samozřejmě Google již před lety do Androidu integroval nástroj pro vyhledání a zablokování ztraceného zařízení, ale to funguje centralizovaně a je vyžadováno, aby hledané zařízení bylo online.

Pokud by se Googlu podařilo implementovat podobné řešení jako má Apple, mohlo by pak možné ztracená zařízení lokalizovat i offline skrze Bluetooth díky okolním zařízením. A zde by Google hustotou sítě zařízení překonal i Apple, jelikož je na světě aktivních více než 3 miliardy přístrojů s Androidem. Jak ale skutečně služba bude fungovat samozřejmě zatím není přesně známé.

Google již nabízí online vyhledávání ztracených zařízení:

Zdroj: XDA-Developers

Diskuze (14) Další článek: Jak nahrát očkovací certifikát do Apple Wallet a používat ho v iPhonu nebo Apple Watch

Témata článku: Google, Android, Smartphony, Google Play, GMS, lokátor, Find My, Správce zařízení, Zabezpečení, Zařízení, Zdrojový kód, Verze, Nástroj, FindaVybíráme 13 nejlepších levných smartphonů s cenovkou do 6 tisíc

Vybíráme 13 nejlepších levných smartphonů s cenovkou do 6 tisíc

** I když je cena limitem, dá se vybrat rozumný model ** Levný smartphone umí víc než tlačítkový mobil ** Připravte si alespoň 2 tisíce korun

Martin Miksa
LowendNižší třídaNákup a ceny
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace srpen 2021)

Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace srpen 2021)

Vzali jsme týdenní přehledy nejstahovanějších filmů, které se objevují na torrentech, a spojili je do jednoho žebříčku. Tohle jsou aktuálně filmy, které se na světě nejvíc pirátí.

Ondřej Králík
Filmy a seriály