Google nastínil spolupráci Androidů s dalšími zařízeními. Chromecast se brzy dostane i do reproduktorů a soundbarů

  • Google se letos soustředí na lepší konektivitu zařízení
  • Hodinkami už brzy odemknete Chromebook, telefon i tablet
  • Chromecast se dostane do soundbarů i do reproduktorů

Americký gigant Google se chtěl zúčastnit letošního veletrhu CES v Las Vegas, nakonec však z účasti, vzhledem k obavám okolo nemoci COVID-19, upustil. Místo toho Google oznámil novinky na svém blogu. Prakticky všechny se týkají spolupráce různých zařízení mezi sebou. Androidy tak budou moci lépe kooperovat s Chromebooky, počítači s Windows či s Android TV. Dalších novinek se dočkají zařízení využívající Chromecast či technologii UWB.

Hlavní novinkou je rychlé párování sluchátek, tzv. funkce Fast Pair, která se má letos dostat do celé řady dalších hodinek, sluchátek, reproduktorů, automobilů a nově pak do televizí a zařízení chytré domácnosti. Velmi brzy začne fungovat Fast Pair párování sluchátek (tj. jedním kliknutím) u Chromebooků. Koncem roku pak bude možné úvodní nastavení Chromebooku přes telefon s Androidem, z něhož si laptop stáhne veškeré potřebné údaje a uživatelské účty. V nadcházejících měsících bude možné sluchátka rychle párovat i s Google TV či s operačním systémem Android TV.

Chromebooky už můžete dnes odemykat prostřednictvím Androidů, brzy se vzdálené odemykání dostane i do hodinek s Wear OS. Ze zápěstí tak odemknete, nejen Chromebook, ale také smartphone či tablet s Androidem. Telefony už dnes můžete využít k odemykání aut, v průběhu roku navíc vůbec nebudete muset díky podpoře UWB ani vytáhnout telefon z kapsy. Z telefonu navíc bude možné sdílet digitální klíč k autu vašim přátelům či členům rodiny, kteří by si jej chtěli půjčit. Digitální klíč má letos podporovat více telefonů i více aut (nejen těch od BMW), než v loňském roce. 

Těšte se na zabudovaný Chromecast

Díky tzv. „vzdáleným“ akcím Gooogle Assistanta bude brzy možné spojení s vybranými auta značky Volvo s tím, že si vzdáleně zatopíte/zapnete klimatizaci, auto zamknete, odemknete nebo se dozvíte důležité informace, např. zbývající kapacitu baterie.

Google dál vyvíjí řešení pro jakákoliv bezdrátová sluchátka, která se připojí k zařízení podle toho, které z nich zvukový výstup aktuálně vyžaduje. Je to něco na způsob řešení od Samsungu u sluchátek Buds Pro, všechna zařízení, mezi nimiž je aktivní přepínání, však musí být propojena stejným Samsung účtem. Při příchozím hovoru se sluchátka přepnou na telefon, po ukončení volání se přepojí zpět na tablet. U podporovaných sluchátek můžeme počítat i s tím, že bude docházet k úpravě prostorového zvuku podle pohybu vaší hlavy. 

Sdílení napříč zařízeními má být v letošním roce daleko intuitivnější a jednodušší. Google se dohodl s firmou Bose na tom, že všechny připravované chytré reproduktory a soundbary budou mít od výroby zabudovaný Google Chromecast.

Letos si ve Windows 11 zahrajeme i hry z Google Play:

Chromebooky budou brzy umět využívat chatovací aplikace, které používáte ve svém Androidu. A to bez nutnosti dodatečné instalace jakýchkoliv aplikací. V Chromebooku také uvidíte poslední fotografie, které jste pořídili telefonem. Google spolupracuje s Acerem, HP a Intelem na využití funkce Fast Pair pro spojení Androidů a Windows počítačů. Výhodou bude rychlejší sdílení souborů či synchronizace textových zpráv. Veškeré nové zmiňované funkce budou u zmiňovaných zařízení k dispozici v průběhu letošního roku.

Váš názor Další článek: Funkce, jaké byste od chytré žárovky nečekali. Umí změřit tep i kvalitu spánku

Témata článku: Google, , , , , , , , , , , , , , , , , , , Google TV, Buds, Sdílení souborů, Chromebook, Telefon, Sluchátko,